کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 27 دی 1399   Saturday 16 January 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 24 دی 1399

صفحه خبر: صفحه آخر

امیر حسین ذاکری ‪-‬ زمانی در بازار تره بار و درغرفه یک شرکت تولید‌کننده فروش سوسیس و کالباس کار می‌کردم آن موقع‌ها تولید سوسیس کمتر از کالباس بود طبق قانون شرکت فروش سوسیس فقط با کالباس مجاز بود. هر مشتری که تقاضای سوسیس خالی می‌کرد در واقع زیاده خواهی می‌کرد و من مجبور بودم مشتی به دهان یاوه گویی او بزنم. البته "مشت کلامی" مثلا می‌گفتیم: "سوسیس با کالباس داده می‌شود لطفا اصرار نکنید". سرهمین جار و جنجال‌هایی هم می‌شد مردم معترض می‌شدند. گاهی به طنز به مردم
می‌گفتم: عروس با جهیزیه اشه - سوسیس هم با کالباسه. حتی این جملات را به صورت فارسی و انگلیسی هم روی یک کاغذ نوشتم و روی دیوار زدم که اسباب خنده و مضحکه شد. واکنش مردم به این جمله خیلی جالب بود خصوصا مشتریان خارجی که چندان برایشان ملموس نبود "عروس با جهیزیه، سوسیس با کالباس یعنی چه؟" خوشبختانه چون زبان انگلیسی بلد بودم زبان گفتگو و تعامل جهانی را از همان موقع بلد بودم به خارجی‌ها توضیح میدادم جریان چیست آنها هم پس از استماع توضیحات من اگر قانع هم نمی‌شدند اما می‌خندیدند. گاهی می‌گفتند: شما خیلی شوخ بودید! بله ما شوخی می‌کردیم اما جدی و مصمم فروش یک کالا با یک کالای دیگر را به مردم تحمیل می‌کردیم. اعتراف می‌کنم یک بار از سیاست‌های شرکت عدول کردم و به یک مشتری خارجی که یک خانم اسکاتلندی (که تیپ و قیافه‌اش از همه سلبریتی‌های هالیوودی بهتر بود) سوسیس بدون کالباس دادم. یک مشتری که قبل او تقاضای سوسیس بدون کالباس کرده بود و قبول نکردم متوجه شد به دفتر مدیر بازار روز شکایت برد. وی مرا احضار کرد. وقتی احضارم کرد حس کردم روحم هم احضارشده ازبس آدم بد اخلاقی بود. وی به نوعی مرا به اجنبی دوستی متهم کرد چون گفت: در حالی که به مردم خودت سوسیس بدون کالباس نمی‌دی چرا به یه خانم خارجی چنین لطفی کردی؟ شرمسار شدم چیزی برای پاسخ نداشتم اما امروز که فکر می‌کنم شاید یک نوع حس وادادگی باعث این کار شده بود!
*وقتی شنیدم یک نماینده مجلس خطاب به مردم استان خود گفته:" می‌دانم وضعیت توزیع روغن همچنان نامطلوب است و مردم مجبور هستند همراه روغن، صابون، چیپس و تخمه آفتابگردان بخرند" یاد گذشته افتادم. امیدوارم این خبر صحت نداشته باشد چون تحمیل چیپس و صابون به مردم برای خرید روغن با اصول دموکراسی و حقوق بشری در تضاد است. حتی شنیدم برخی‌ها می‌گویند:حفظ برجام با تصویب FATF امکانپذیرست. این هم یک تحمیل دیگر مثل روغن با صابون یا فروش سوسیس با کالباس است!


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام