کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 09 اسفند 1399   Saturday 27 February 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 10 دی 1399

صفحه خبر: اقتصادی

بررسی نمودارهای مرکز آمار گویای آن است که سال گذشته هر خانوار شهری به طور میانگین ۵۴میلیون و ۱۰۰ هزار تومان درآمد داشته و ۴۷میلیون و ۴۳۷هزار تومان هزینه کرده است. به گزارش ایرنا، مرکز آمار در آخرین گزارش خود شاخص‌های رصد جهش تولید را طبق اطلاعات ثبتی دستگاه‌های اجرایی منتشر کرد.
این گزارش در فصول مختلف بازار کار، بازار مالی، تجارت خارجی، شاخص‌های قیمت ساختمان و مسکن، هزینه و درآمد خانوار، توسعه کسب و کار و موارد دیگر است.
در این گزارش ما به وضعیت هزینه و درآمد خانوار در سه سال گذشته (بین سال‌های ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۸) می‌پردازیم.
متوسط درآمد سالانه خانوار شهری و روستایی در سال گذشته برابر ۵۴ میلیون و ۱۰۰ هزار و ۷۰۰ تومان است که نسبت به سال ۱۳۹۶، ۳۲.۱۹ رشد داشته است. متوسط درآمد خانوار شهری در سال ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ به ترتیب برابر ۳۶میلیون و ۶۸۴هزار تومان و ۴۳میلیون و ۴۹۰هزار تومان بود. متوسط درآمد خانوار روستایی در سه سال گذشته تقریبا نصف درآمد خانوار شهری است. درآمد خانوار روستایی سال گذشته ۲۹میلیون و ۷۰۲هزار تومان، سال ۹۷، ۲۳میلیون و ۳۱۴هزار تومان و سال۹۶ نیز برابر ۲۰میلیون و ۱۸۴هزار تومان بود. در سال‌های گذشته عوامل مختلفی در رشد هزینه‌های خانوارها موثر بود. بین سال‌های ۹۸ تا ۹۶ هزینه خانوار شهری از ۳۲میلیون و ۹۵۲هزار تومان به ۴۷میلیون و ۴۳۷هزار تومان رسید.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام