کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
جمعه, 15 اسفند 1399   Friday 5 March 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 11 آذر 1399

صفحه خبر: اجتماعی

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در واکنش به توصیه وزیر آموزش و پرورش مبنی بر آموزش حضوری برای کلاس اولی‌ها گفت: موضوع آموزش کلاس اولی‌ها خیلی حائز اهمیت است، زیرا دانش آموزان کلاس اولی برای اولین بار است که با دنیای مدرسه آشنا می‌شوند و مهارت‌های پایه خواندن، نوشتن و حساب کردن را در همین پایه تحصیلی می‌آموزند. «رضوان حکیم‌زاده» در گفت‌وگو با ایلنا، با اشاره به اهمیت یادگیری
رو در رو در کلاس اول ابتدایی گفت: این مهارت‌ها مقدمه همه یادگیری‌های بعدی است و اگر این یادگیری‌ها در پایه‌های اول ضعف داشته باشد، تاثیر منفی در سایر سال‌های تحصیلی به جای می‌گذارد. از این رو در دستورالعمل آموزشی که تهیه کرده بودیم، پیش‌بینی‌مان این بود در همه مناطق حتی در مناطق قرمز نیز دانش‌آموزان کلاس اول یک یا دو روز در هفته آن هم در ساعت‌های محدودی به صورت گروه‌های کوچک چند نفره در مدرسه حضور داشته باشند و بتوانند به صورت رودررو آموزش را دریافت کنند. وی افزود: با توجه به اینکه شرایط کرونا قابل پیش‌بینی نیست و ما خیلی نگران میزان یادگیری کلاس اولی‌ها هستیم، بنابراین طبق تاکید وزیر آموزش و پرورش ما به دنبال این هستیم شرایطی را فراهم کنیم تا از طریق آن مطمئن شویم، دانش آموزان کلاس اول برای یادگیری مشکلی ندارند. وی با بیان تفاوت آموزش الفبا از طریق آموزش مجازی و حضوری تصریح کرد: در سال تحصیلی گذشته دو سوم از سال تحصیلی سپری و کلاس‌ها تشکیل شده بود و دانش آموزان معلم خود را می‌شناختند، اما تصور اینکه دانش‌آموزان کلاس اولی که تا به حال مدرسه نرفته‌اند، از طریق گوشی موبایل حروف الفبا، نوشتن یا مهارت‌های ارتباطی و اجتماعی را یاد بگیرند، یک مقدار غیرواقع‌بینانه است. سایر کشورها نیز روی بحث پیش دبستانی و ابتدایی و حضور دانش‌آموزان تاکید خیلی زیادی داشتند، از این رو ما نیز دنبال راهکارهایی هستیم تا بتوانیم موضوع اطمینان از یادگیری در کلاس اولی‌ها را تحقق ببخشیم.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام