کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 16 اسفند 1399   Saturday 6 March 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 22 آبان 1399

صفحه خبر: صفحه آخر

امیر حسین ذاکری - در جلسه شورای نخبگان (پرند نویسان سابق) یکی از دوستان گفت: دوستان نباید فرصت‌سوزی کنیم. باید دست بجنبانیم. به قول یک دولتمرد قبلی که به جوانان مجرد می‌گفت: دست بجنبانید ازدواج کنید. بنده می‌گویم دست بجنبایند فرصت را غنیمت شمارید. شاعر می‌گوید:" فرصت غنیمت است غنیمت رها مکن"
جناب پرفسور گفت: من که دیروز هم به نقل از" گوته" فیلسوف معروف گفتم:" آدم شجاع فرصت می‌آفریند فرصت سوزی نمی‌کند". پس با شجاعت دست بجنبانید.هر چند نمی‌دانم منظورت از دست جنباندن و فرصت‌ها چیست؟
یکی از اعضای شورا دستانش را تکان داد و گفت من به سهم خودم دست جنباندم! همه خندیدند. اما آن همکار سخنران مجلس گفت: منظورم را عرض می‌کنم. بنده با اجازه بزرگترهای مجلس با تایید سخنان اخیر رئیس جمهور پیشنهاد می‌دهم: فرصت‌ها را درک کنیم. روابط مان را با دنیا بهتر کنیم. سال 95 و 96 را یادتان می‌آید؟ روابطمان با دنیا خوب بود. تورم تک رقمی بود. بهترین اقتصاد را داشتیم. اوضاع مالی من آنقدر خوب شده بود که خانمم نگران و دلواپس بود و می‌گفت: می‌ترسم پیرهنت دو تا بشه؟ من "هوو"نمی خواما؟!‌همه خندیدند. وی ادامه داد: آقا بگذریم چه بریز بپاش‌هایی بعد برجام کردیم اما حیف از آن خوشبختی کوتاه. دریغ از چشم حسود که نظر خوردیم! اما فرصت‌ها را از دست ندهید. باید دوستان خارجی به کشور بیایند سرمایه‌گذاری کنند رونق اقتصادی بشود.بنده حتی معتقدم سرمایه‌گذاری خارجی مشت محکمی به دهان دلال بازی‌ها و مافیای داخلی در اقتصاد است.
همکار باجناق ستیز هم گفت: احسنت. اینو خوب اومدی. این مشت محکمی به دهان دلال‌هایی چون باجناق من هم هست.این دوستان خارجی ما کی می‌آیند؟ همه خندیدند.
آن همکار ادامه داد: می‌آیند صبور باشید. اما برای اطمینان بیشتر "چشم زخم" می‌گیریم که برجام یا سرمایه‌گذاری خارجی این فرصت دوباره، دوباره چشم نخوره! آقا جان برجام
چشم خورد.
این جملات خشم جناب اجنبی ستیز را چنان برانگیخت که بلند شد و فریاد زد: پای اجنبی رو تو خونه ات بازنکن. وی خیلی خونسرد گفت: به خانه‌ام راهشان نمی‌دهم محل اسکان آنها را در هتل بین‌المللی رزرو کردیم. تو انگار از آداب دیپلماتیک و تشریفات پذیرایی بی‌خبری‌ها؟ همه خندیدند.
اجنبی ستیز غرغر کنان گفت:‌ای وااسفا که محل اسکان اجنبی هم رزرو شده. سپس جلسه را ترک کرد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام