کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 28 دی 1399   Sunday 17 January 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 21 آبان 1399

صفحه خبر: اجتماعی

نماینده مردم خمین در مجلس با استناد به تصویب یک فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها گفت: طبق این طرح اگر بنا بر مذاکره یا توافقی با آمریکا و اروپا باشد، طرف حساب‌های ما قبل از هر چیز باید به تعهدات برجامی خود بازگردند.
علیرضا نظری در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد چگونگی تاثیرگذاری تغییر دولت آمریکا بر ایران گفت: اساسا مواضع و سیاست‌های آمریکا نسبت به ایران یکپارچه است. آمریکا به دنبال فروپاشی جمهوری اسلامی یا مهار این نظام است. مهاری که هویت استکبارستیزی جمهوری اسلامی را زیر سوال می‌برد.
وی با بیان اینکه «تفاوت جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها در تاکتیک سیاسی است» گفت: ابزار جمهوری خواهان همواره فشار مداوم اقتصادی و نظامی بوده است. از طرف دیگر دموکرات‌ها همیشه از مذاکره و فریب استفاده می‌کنند. آمارها گویای آن است که در ۴۲ سال گذشته بسیاری از تحریم‌های کشورمان از سوی دموکرات‌ها اعمال شده است.
این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در مورد آینده رابطه جمهوری اسلامی ایران و آمریکا گفت: روش آمریکا طلبکاری است. آنها می‌خواهند ما را به میز مذاکره بکشند تا مثل گذشته بسیاری از ظرفیت‌های ما را محدود کنند.
وی با استناد به تصویب یک فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌های آمریکا گفت: طبق این طرح اگر بنا بر مذاکره یا توافقی با آمریکا و اروپا باشد، طرف حساب‌های ما قبل از هر چیز باید به تعهدات برجامی خود بازگردند. طبق گفته کارشناسان آژانس حکام، جمهوری اسلامی ایران در قصه برجام به همه تعهدات خود عمل کرده است. رفع کامل تحریم‌های پولی، بانکی و نفتی شرط اصلی میز مذاکره است.
نظری ادامه داد: مسائلی مثل خروج ما از منطقه و محدود کردن مسائل نظامی، جزء تعهدات برجامی ما نبوده و نیست. دولت تدبیر و امید در زمان باقی مانده بی‌شک اجازه مذاکره با آمریکا در موضوعات جدید را ندارد. همه این موارد در طرح مذکور کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دیده شده است. آمریکا به ایران بدهکار است. مماشات و کنار آمدن از سوی جمهوری اسلامی وجود نخواهد داشت.
نماینده مردم خمین در مجلس تاکید کرد: به نظرم، آمریکا به هیچ یک از تعهدات خود عمل نخواهد کرد. ورود با رویکرد طلبکارانه، رویکرد همیشگی آمریکا است. جمهوری اسلامی ایران با همین وضعیت، توانایی بکارگیری ظرفیت‌های داخلی و بی‌اثر کردن تحریم‌ها را دارد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام