کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
دوشنبه, 10 آذر 1399   Monday 30 November 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 08 آبان 1399

صفحه خبر: سرمقاله‌ها

دیروز انتقاد‌ها از جهانگیری شدت گرفت. مردم حق دارند؛ فشار گرانی جامعه را کلافه و به مرز استیصال کشانده! اگر یک ساعت در خیابان‌های پرترافیک و پر تردد تهران و کلانشهر‌ها قدم بزنید متوجه می‌شوید بسیاری از مردم مترصد بهانه هستند تا با هم گلاویز شوند!
دیروز برای بنده در عرض یک ساعت
۳ بار چنین اتفاقی رخ داد. با توجه به اینکه روزنامه چی جماعت همواره پیاده رو است نه سواره، روز گذشته در حال طی طریق بودم که یک خانم که پشت فرمان یک خودروی شاسی بلند بود با سرعت عجیبی به سمت پیاده رو پیچید و دقیقا از روی پای بنده رد شد! آسیب زیادی ندیدم، ولی بالطبع اعتراض کردم، اما در کمال تعجب به جای عذرخواهی، خانم راننده با طلبکاری از خودرو پیاده شد و دست به کمر فریاد زد: «مگر کوری؟»
چند دقیقه بعد در حال عبور از خیابان و اتفاقا خط عابر پیاده بودم که یک
پراید سوار بدون توجه به حضور من به گونه‌ای رد شد که آینه بغل او به دستم برخورد کرد. راننده پراید سوار ترمز زد و خیال کردم که بنای عذرخواهی دارد. اما سرش را از پنجره بیرون آورد و فریاد زد: «مگر کوری؟»
نزدیک دفتر روزنامه در حال طی کردن مسیری به صورت پیاده در خط عبور و مرور بی‌آرتی بودم که موتور سواری با سرعت وحشتناک از کنارم رد شد و کیف دستی‌ام را دو الی سه متری با خود برد و وقتی ترمز زد به جای آنکه بگوید اقدام‌اش خلاف مقررات بوده ضمن نثار چند فحش آبدار به بنده در نهایت گفت: «مگر کوری؟»
آری؛ جامعه عصبانی است. تعادل روانی ندارد. نمی‌داند دیگر چه کسی راست می‌گوید چه کسی دروغ. احساس بی‌پناهی می‌کند. آدم بی‌پناه و مستاصل، تندخو می‌شود. فلذا اینکه دیروز شبکه‌های اجتماعی پر شده از نقد‌های تند به اسحاق جهانگیری، چون در واکنش به گرانی‌ها گفته: «دعا کنید.» طبیعی است!
البته می‌خواهم عرض کنم حتی سخن معاون اول رئیس جمهور نیز طبیعی است. یعنی هم مردم حق دارند و هم تا حدودی جهانگیری. به قول پدرام سلطانی از فعالین اقتصادی، دولت حسن روحانی این روز‌ها روی دنده خلاص گذاشته تا ببیند در آینده چه اتفاقی رخ می‌دهد. به نظر می‌رسد ترفند آخر دعاست، زیرا تقریبا کار دیگری نمی‌توان انجام داد و به قول معروف ابزاری باقی نمانده است.
هرچند ممکن است در عالم واقع چنین نباشد و برخی ناظران بگویند دولت
کم کار است، ولی حداقل بنده نیز معتقدم
تحریم‌ها باعث شده قدرت عمل از دولت روحانی گرفته شود و فشار‌های مختلف تمام ضعف‌های ساختاری و رفتاری دولت را نمایان نماید. چه بسا شاید دولت دیگری بود شرایط چنین نبود و اصلا کار به اینجا نمی‌رسید لیکن حداقل در مورد این دولت توقع بیشتری نمی‌توان داشت.
دولت حسن روحانی ستون اصلی‌اش بر سیاست خارجی استوار شد و با آمدن ترامپ، این ستون ریخت؛ بنابراین این دولت خیلی هنر کُند کمی خود را پیدا کند و برخی اقدامات مسکنی انجام دهد؛ توقع بیشتری نمی‌توان داشت. به نظر می‌رسد از خیل سخنان اسحاق جهانگیری از سال ۹۶ به این سو همین جمله «دعا کنید» نیک‌ترین و شایسته‌ترین سخن وی با توجه به شرایط روز بوده است. آری؛ دعا کنیم تا شاید فرجی شود.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام