کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
دوشنبه, 11 اسفند 1399   Monday 1 March 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 28 مهر 1399

صفحه خبر: صفحه آخر

امیر حسین ذاکری ‪-‬ آقای محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران گفته‌اند:‌ " آلودگی هوا در فصل پاییز ایمنی افراد را به خطر می‌اندازد. با توجه به شرایط سخت معیشتی، مردم از تغذیه مناسب برخوردار نیستند و این شرایط را برای کاهش ابتلاء سخت کرده است". در این باره جناب نفس کش گفت: به حقیقت که مادر او تاریخ است این حقیقت تاریخی را اعلام می‌کنم: آهای نفس کش در این هوای آلوده تهران نفس کشیدن سخت است خصوصا برای فقرا، به قول نویسنده ای:" این پایتخت برای ما پایتخت رنج‌ها شده" در تمام فصول ایمنی ما به خطر افتاده نه فقط پاییز.‌ ای ننه جونم کجایی که ببینی بچه ات سوءتغذیه داره، سوءمحبت از سوی مقامات داره، ترس از کرونا هم داره، ترس از پاییز هم داره. آی ننه جونم
کجایی ببینی که هر روز مبتلا ترم! آهای ستارگان اقبال، چطور می‌توان ابتلا به رنج را کاهش داد؟ مسئله این است؟! همه خندیدند.
یکی از دوستان گفت: بنده که بارها از فرط سوءتغذیه که خطر ابتلا به ویروس کوفتی کووید 19را افزایش می‌دهد به حالت جنون رسیدم.لذا از قول یک شاعر طنز پرداز به خود گفتم: "چاره آنست که دیوانگیی پیش آرم" از این رو خودجوش و خودسر خودم را به دارالمجانی معرفی کردم. اما جنون ما تایید نشد. دلم می‌خواست مدتی با زن و بچه‌ام (یعنی خانوادگی) با حربه روانپریشی ساکن آسایشگاه شویم وغذای مجانی بخوریم. اما این سیاست و راهکار جواب نداد! یکی از دوستان پس از شنیدن این موضوع گفت: بعضی‌ها اتوبوسی و فامیلی سفر تفریحی داخلی خارجی می‌روند برخی خانوادگی برای سیر کردن شکم قصد سفر به آسایشگاه روانی دارند. چه طنز تلخ و سیاهی. یک سیاهنمایی رئال و واقع‌گرایانه با ترکیبی از تخیل و توهم. همه خندیدند.
دیگری گفت: جناب هاشمی گفته: برخی مسئولین فقط به هم متلک پراکنی می‌کنند. به بهانه متلک‌ها خواستم بگم برخی هم متلک‌هایی که من نامشان را "متلک‌های کرونایی و روانی" نامیده‌ام به مردم می‌اندازند. مثلا می‌گویند: "پاییز سختی در پیش است".این خبر یک متلک کروناییست و روزبه‌روز آمار ابتلا به روانپریشی را افزایش می‌دهد. ای آقایان هیچوقت کسانی را که همه فصول را به سختی گذرانده‌اند با متلک‌های کرونایی تهدید نکنید. پاییز هراسی نکنید. متلک نیاندازید ما همانگونه که تحریم ندیده نیستیم سختی ندیده هم نیستیم ما فولاد آب دیده‌ایم هر چند "ذوب شدیم"! همه خندیدند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام