کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
جمعه, 14 آذر 1399   Friday 4 December 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 27 مهر 1399

صفحه خبر: سیاسی

1725- چرا سیمکارت های ایرانسل در برخی مناطق از جمله خیابان پیروزی، خیابان شهید افراسیابی، نبرد و چهارراه نساجی آنتن نمی دهد؟ قبلا درباره مشکلات تلفن همراه ایرانسل پیامی چاپ می شد، شرکت ایرانسل پاسخگو بود، اما مدتی است نسبت به پیام های مردمی بی تفاوت شده اند! (18/7)
1414- عرفان از تهران: قیمت یک دستگاه موتورسیکلت که قبلاً پنج میلیون تومان بود، اکنون بیست و پنج میلیون تومان شده است. سابق با این مبلغ می شد خودرو خرید. مسئولان با سکوت یا شعار مباره با گرانی با مردم چه می کنند؟(18/7)
2317- اکبر: بی نظمی در چهارراه مصطفی خمینی تهران: آیا مسئولان رده بالای راهنمایی و رانندگی و شهردار تهران به چهارراه مصطفی خمینی مراجعه کرده اند تا از نزدیک بی نظمی هایی که در این محل وجود دارد، در جریان قرار گیرند؟ چرا انتهای خیابان ری، منتهی به چهارراه مسدود است؟ چرا نسبت به جمع آوری داربست هایی که ابتدای ورودی بازار بزرگ است، اقدام
نمی کنند و چرا اتوبوس هایی که برای سوارکردن مسافران در چهارراه اقدام می کنند، به رانندگان اجازه توقف می دهند، در حالی که ایستگاه اتوبوس کمی جلوتر است. پیشنهاد می کنم مسئولان گرامی یک بار به این محل مراجعه کنند تا بیشتر در جریان مشکلات ساکنان و رهگذران قرار گیرند. (18/7)
1845- علی از تهران: دادرسی؛ قهوه خانه دارانی که متضرر شده اند را دریابید! وقت رسیدگی به برخی پرونده ها در دادسرای شهید محلاتی بیش از دو ماه است. به عنوان نمونه یکی از دوستانم در خیابان پیروزی، خیابان شکوفه تهران، قهوه خانه ای دارد، مدتی قبل توسط اماکن پلمب کردند برای این که بدهکار و مستاجر بود، مجبور شد آن را باز و مخفیانه کاسبی کند. می دانم از لحاظ قانونی مقصر است، اما گناه و تکلیف خانواده اش چیست، کار دیگری هم بلد نیست تا تغییر کاربری دهد؟ آیا باید همین طور متضرر شود؟ چرا هیچ کس به فکر این صنف که مدت ها بیکار شده اند، نیست؟ و چرا این گونه بگیر و ببندها همه جایی نیست و تبعیض قائل می شوند؟(18/7)
1119- نیوشا سادات مهدوی از گرگان: چرا سازمان ترافیک شهرداری گرگان و راهنمایی و رانندگی این شهر از توجه، رسیدگی و نصب پل مکانیزه در خیابان شهدا، مقابله لاله ششم که یکی از محله های قدیمی و محل عبور رهگذران از خیابان گرگان جدید و سرپیر و بقیه محله ها از این محور است، خودداری می کنند؟ آیا باید حوادث ناگوار رانندگی رخ دهد تا چاره ای بیندیشند. (18/7)
1817- اکبر از تهران: ماسک اجباری! از ابتدای ورود ویروس کرونا به کشور ما رئیس جمهوری اعلام کرد که ما کرونا را شکست می دهیم. با گذشت مدتی از سخنان ایشان برای مدت کوتاه وضعیت تغییر کرد اما این وضع زیاد ادامه نداشت تا این که موج های دوم و سوم بالا گرفت و در شهرستان ها وضعیت نارنجی و در تهران هم بحرانی اعلام شد و رئیس جمهوری و استاندار تهران درباره اجباری شدن ماسک از تمدید یک هفته‌ای محدودیت های کرونایی در پایتخت خبر داد و افزود: از شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹ استفاده از ماسک از درب منازل الزامی است و تمامی محدودیت‌های ابلاغی هفته گذشته نیز تا بیست و پنج مهر به قوت خود باقی است. روحانی رئیس جمهوری در چهلمین جلسه ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا گفت: همه افراد وقتی از منزل خارج می‌شوند و در جامعه حضور پیدا می‌کنند باید از ماسک استفاده کنند، اگر کسی از ماسک استفاده نکند ۵۰ هزار تومان جریمه می‌شود تا ظرف دو هفته به حسابی که اعلام می‌شود واریز شود.» در پاسخ به طرح این موضوع لازم است به استحضار عزیزانی که به فکر سلامتی شهروندان هستند، برسانم از این که به فکر پیشگیری از سرایت بیماری بعد از گذشت مدت‌ها از این موضوع هستید، سپاسگزاریم! اما این نکته را نباید نادیده گرفت قیمت ماسک سیصد تومانی به سه هزار تومان رسیده است. وقتی طرح یا طرح‌هایی به اجرا گذاشته می‌شود، بهتر است ابتدا تمام جوانب سنجیده و سپس در بوق و کرنا و اجباری شود. خانواده‌های پرجمعیت با درآمد پایین و گرانی ماسک و ضدعفونی کننده ها چگونه می توانند این گونه طرح ها را دنبال
کنند؟ (20/7)
پیامهای مردمی در صفحات 2-8
2321- از شیراز تماس می‌گیرم. زمان احمدی‌نژاد برای مسکن مهر ثبت‌نام کردم و 23 میلیون پول دادم. 11 سال است هنوز خانه‌ای به من تحویل نداده. جواب درستی نگرفتیم. مستاجر هم هستم. صاحبخانه‌ام هم جوابم کرده نمی‌دانم چه کار
کنم. (21/7)
2314- اگر جلوی این وضعیت بازار ارز را نگیرند زندگی مردم از این چیزی که هست نابودتر می‌شود. (21/7)
2307- در کشور ما فقط آقای روحانی رئیس‌جمهور نیست. هر کسی امثال آقای زاکانی و رسایی و... برای خودشان یک رئیس جمهور هستند. هر کسی ساز خودش را می‌زند. (21/7)
2251- با وجود توصیه‌ها به ماسک زدن شاهد هستیم برخی از کارگران اتباع خارجی ماسک نمی‌زنند. برخی از مردم هم نمی‌زنند. باید این موضوع فرهنگ‌سازی شود. (21/7)
2241- مافیای اقتصادی کسانی هستند که دنبال منافع خود هستند یک مشت آدم از خدا بی‌خبر سودجو هستند. اینها از دشمنانی مثل آمریکا هم بدتر
هستند. (21/7)
2231- به نظر من با اینکه خودم به دولت انتقاد دارم اما اعتقاد دارم دست‌های پشت پرده‌ای هستند که علت اصلی نابسامانی‌های بازار هستند. (21/7)
2215- آدم از صبح که رادیو را گوش می‌دهد جز اینکه از زندگی بیزار شود چیزی ندارد. چه کسانی دارند نرخ ارز و طلا را تعیین می‌کنند چرا قیمت‌ها آنقدر بالا رفته؟ همه عاجز شدیم. چه دست‌هایی در کار است؟ (21/7)
2203- استاد محروم شجریان روحت شاد که صدای زیبایت آرامبخش دل‌ها
بود. (21/7)
2136- چاره رفع مشکلات بازار خودرو رفع انحصار و آزادسازی واردات انواع خودرو است. (21/7)
2103- آیا واقعا عراقی‌ها منابع مالی ایران در عراق که مسدود شده را می‌توانند آزاد کنند؟ (21/7)
2053- مردم منتظرند ببینند وزیر جدید وزارت صنعت و شرکت‌های خودروساز چگونه نابسامانی بازار ارز و خودرو را ساماندهی می‌کنند. (21/7)
2041- آخه این چه جور بازار خودرویی است که قیمت‌ها نجومی بالا می‌روند اما معامله‌ای هم ثبت نمی‌شود؟ این وضع تا کی ادامه دارد؟ (21/7)
2012- آقای عادل فردوسی‌پور مجری معروف برنامه 90 گفته من را بدون هیچ دلیلی کنار گذاشتند؛ خواستم بگویم بی‌دلیل نبوده. دلیل داشته مهم‌ترین آن هم لج و لجبازی بوده. (21/7)
1953- آیا 60 میلیون دلار ارزی که به بازار تزریق شده می‌تواند بازار را آرام کند. باید پشتوانه ارزی وجود داشته باشد وگرنه بازار باز به هم می‌ریزد. (21/7)
1910- اوضاع مالی مردم خیلی خراب است مسئولان فکر جدی برای مردم
بکنید. (21/7)
1904- مردم هیچ اقبالی به کاندیداهایی امثال آقای آخوندی و ضرغامی برای انتخابات نشان نمی‌دهند. (21/7)
1851- این سخت‌گیری‌ها و جریمه کردن افرادی که ماسک نمی‌زنند باید خیلی زودتر اجرایی می‌شد که کار به اینجا
نمی‌کشید. (21/7)
1834- آیا افزایش سطح خرید کارگزاران یعنی بانک‌ها و صرافان در بازار ارز می‌تواند مشکل این بازار را سامان دهد؟ (21/7)
1822- آقای ترقی! می‌گویید مسائل بین‌المللی آنقدر حاد نیست که براساس آن نامزد انتخاب کنیم. اتفاقا مسائل بین‌المللی خیلی مهم و حاد است. باید همه جوانب را در نظر گرفت. (21/7)
1810- آیا این وضعیت آشفته بازار ارز و سکه به دلیل نپیوستن به اف‌ای‌تی اف است؟ اگر ما با دنیا تعامل مالی و بانکی نداشته باشیم وضعیت بازار از این هم بدتر می‌شود. (21/7)
1803- به چه دلیل کشور لبنان دچار مشکلات فعلی شده؟ حتی می‌گویند اقتصاد لبنان در حال فروپاشی
است. (21/7)
1741- حق مردم ایران نیست آنقدر در عذاب باشند. مردم چه گناهی کردند آنقدر باید هزینه‌های سنگین برای کالا و خدمات بدهند. ما از عهده تامین مخارج
برنمی‌آییم. (21/7)
1725- اگر نمی‌توان با دنیا تعاملات بانکی داشت به علت عدم تصویب اف‌ای تی اف است، چرا باید چنین هزینه‌هایی سنگینی بدهیم؟ (21/7)
1710- مردم باید عادت کنند به ماسک زدن چون حالاحالاها کرونا رفتنی
نیست. (21/7)
1540- شهادت جمعی از پرسنل کادر درمان در جبهه بارزه با ویروس کرونا را به خانواده‌های آنان و جامعه پزشکی تبریک و تسلیت عرض می‌کنیم. (22/7)
1310- آقای زنگنه وزیر نفت در مورد احتمال کاندیداتوری‌اش گفته این دوره تمام شود دیگر وارد هیچ کار دولتی نمی‌شوم. خواستم بگویم کار غیردولتی یا خصولتی چی؟ (22/7)
1301- بحران همه‌گیری کرونا در همه جای دنیا وجود دارد اما برخی قوانین سختگیرانه‌ای که در اروپا اجرا شد باید در کشور ما هم زودتر اجرا می‌شد شاید آنقدر تلفات بالا نداشتیم. (22/7)
1241- آقای مظفری! من به جرات می‌توانم بگویم در انتخابات اخیر آمریکا یعنی انتخابات 2020 بالاترین میزان مشارکت عمومی را شاهد خواهیم بود. تاکنون 11 میلیون نفر هم شرکت
کردند. (22/7)
1231- چرا برخی آقایان حرف‌هایی می‌زنند که خودشان را زیر سوال ببرند؟ اینها از دل مردم خبر ندارند؟ (22/7)
1221- به نظر من در مورد خبر توافق با برخی مقامات خارجی برای انتقال مالی و پولی به ایران بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد تا جو بازار را آرام کنند. اگر قرار بود پولی انتقال یابد تا حالا انتقال داده شده بود. تحریم‌ها اجازه بسیاری از نقل و انتقالی نمی‌دهد. (22/7)
1210- کره جنوبی هم نمی‌تواند بدهی‌ها و پول‌های بلوکه شده ما را به ایران برگرداند چون تحریم هستیم و آمریکا اجازه انتقال پول را نمی‌دهد. (22/7)
1201- با عراق سر پرداخت بدهی خود به ایران توافق شده اما قرار نیست بدهی‌ها را به دلار بدهند به دینار یا تهاتر کالا می‌دهند. درحالی که ما نیاز داریم دلار بگیریم تا ارز مورد نیاز کشور تامین شود. (22/7)
1140- برخی از آقایان تریبون‌دار نفس‌شان از جای گرم بلند می‌شود خبر از دل مردم ندارند. وجود مشکلات را به گردن مردم و گناهان مردم می‌اندازند. می‌گویند مشکلات نتیجه گناهان مردم است. (22/7)
1110- فکری به حال تانکرهای ایرانی که در مرز اقلیم کردستان معطل مانده‌اند، بکنید. مسئولان گمرک اقدامی
بکنند. (22/7)
1050- به خدا 272 تن فوتی در یک روز به خاطر کرونا فاجعه است. خدا به داد مردم و پرسنل درمان برسد که کمبود امکانات هم دارند. (22/7)
1033- آیا واقعا برای آزادسازی منابع مالی ایران در عراق با دولت عراق توافقی حاصل شده؟ باید دید تاثیر آن بر بازار ارز
چیست؟ (22/7)
1023- به عنوان یک شهروند می‌دانم نارضایتی‌ها تا چه حد است همه ناراضی و ناراحت هستند. آقایان مسئول تو دل جامعه و مردم بروید متوجه شوید مردم چقدر درددل دارند. (22/7)
0911- آقای مظفری! رفتم غذا بخرم 10 هزار تومان به عنوان مالیات از من گرفتند. برای چه باید من هزینه مالیات بدهم؟ رستوران باید هزینه‌اش را بدهد نه
مشتری. (22/7)
0841- آقای مظفری! یکی از مواردی که کل مسائل کشور را دچار مشکل کرده شرکت‌های خصوصی‌اند که بر مبنای رانت‌بازی به برخی افراد واگذار
شدند. (22/7)
0811- از رشت تماس می‌گیرم. من یک وامی گرفتم سرپرستی بانک مرکزی ملت گیلان 75 میلیون به من پول دادند. 75 میلیون پول را دادم سود آن را هم دادم اما حالا 50 میلیون سود دیرکرد آن را طلب می‌کنند. فکری به حال ما
بکنند. (22/7)


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام