کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 17 اسفند 1399   Sunday 7 March 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 08 مهر 1399

صفحه خبر: حوادث

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران گفت: کارخانه سیمان نباید در شهر باشد و بر اساس مفاد برنامه
پنج ساله سوم شهر تهران، باید بهره‎برداری از کوه را متوقف کند. به گزارش معاونت ارتباطات وبین املل شورای اسلامی شهر تهران، حسن خلیل‎آبادی، عضو شورا پس از حضور در دادگاه به اتهام نشر اکاذیب، اظهار کرد: موضوع این شکایت این است که بنده در جایی متذکر شده بودم که کارخانه سیمان تهران در زمستان به جای گاز طبیعی به مدت 190 روز از مازوت استفاده کرده و این یکی از علل آلودگی هوای تهران است. کارخانه سیمان برای همین مطالب از من شکایت کرده و طی اعتراضی اعلام کرده که میزان مصرف مازوت، نه 190 روز بلکه 10 روز بوده است.
خلیل آبادی با بیان اینکه این ادعا مانند این است که بگوییم شخصی گناه کرده و بگوید این گناه به مقدار کمی بوده است، افزود: یک روز استفاده از مازوت هم زیاد است و اصلا وجود کارخانه سیمان برای محیط زیست مضر است و کوه و آثار باستانی و منظر طبیعی را نابود می‎کند. این کارخانه بقعه بی‎بی شهربانو را تحت الشعاع قرار داده است.او ادامه داد: به علت استفاده زیاد از گاز شهری در زمستان، گاز این کارخانه قطع می‎شود و کارخانه به استفاده از مازوت روی می‎آورند. کارخانه سیمان در کنار مردم تهران و ری است و از همین روی نباید از مازوت استفاده کند. او ضمن اشاره به اینکه ‌ طبق قانون برنامه سوم شهرداری تهران و قانون محیط زیست، این صنایع آلاینده هستند، گفت: این کارخانه میزان زیادی گرد و خاک ایجاد کرده و با انفجار، کوه را از بین می‎برد و در واقع ماهیت طبیعی آن نیز نابودی کوه است. خلیل آبادی ضمن بیان اینکه امروزه دیگر در جهان، روش خراب کردن کوه و سیمان ساختن از آن منسوخ شده است ادامه داد: متاسفانه به جای اینکه شهرداری و فرمانداری و محیط زیست از مدیران کارخانه سیمان شکایت کنند و از حواشی کوه اخراجشان کند، آنان از من که عضو شورای شهر و نماینده مردم هستم، شکایت می‎کنند. این موضوع متوجه شهردار تهران و معاونان ایشان است. او ادامه داد: این کارخانه نباید در شهر باشد و بر اساس مفاد برنامه پنج ساله شهر تهران، باید بهره‎برداری از کوه را متوقف کند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام