کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
دوشنبه, 07 مهر 1399   Monday 28 September 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 29 مهر 1394

صفحه خبر: سیاسی

ظریف گفت: اگر از فرصت برجام استفاده نشود و ناامیدی به فعالان اقتصادی و مردم تزریق شود نمره برجام صفر خواهد شد.به گزارش باشگاه خبرنگاران، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در مراسم روز ملی صادرات با اشاره به اینکه امروز شرایط جدید پیش روی کشور است گفت: دوران تلخ و سیاه نمایی از ایران پایان یافته و شرایطی که از ایران به عنوان یک تهدید امنیتی برای جهان یاد می‌شد رو به اتمام است و برخی افراد فضاسازی کرده بودند که کار و گفتگو با ایران دارای هزینه است که خوشبختانه این موضوع پایان یافته است. وی افزود: تلاش برای هراس از ایران و دشمن نگاری در جهان رنگ باخته و باید از این شرایط بهترین استفاده را کرد.
ظریف افزود: در دوران تحریم و سیاه نمایی آنچه که باعث می شد ایران نتواند در عرصه بین‌المللی حضور داشته باشد و فعالان اقتصادی ما را با مشکل مواجه کرده بود فضای روانی بود و خوشبختانه این فضا امروز در خارج از ایران فرو ریخته است.
وی ادامه داد: ما از همه موافقان و مخالفان برجام تقاضا می‎کنیم که اجازه بدهند این فضا هم در داخل کشور شکل بگیرد و در شرایطی که همه دنیا قبول کرده‌اند ایران با عزت و افتخار توانسته کار خود را پیش ببرد ما هم باید باور کنیم که قدرت مذاکره با قدرت‌های برتر دنیا را داریم.
وی با تاکید بر اینکه امروز زمان بهره‌برداری از این فرصت است تاکید کرد: اگر برجام نمره 5 یا 10 یا حتی 90 دارد اگر از این فرصت استفاده نشود و ناامیدی به فعالان اقتصادی و مردم تزریق شود نمره برجام صفر خواهد شد.
وزیر امور خارجه خطاب به صادرکنندگان گفت: من و همکارانم در وزارت امور خارجه تعهد می‌کنیم که در خدمت صادرکنندگان هستیم و برای توسعه صادرات سمینار ویژه‌ای از سفرای ما در سایر کشورها در نیمه اول آبان تشکیل می‌شود تا بتوانیم از فضای جدید پیش آمده در اقتصاد استفاده کنیم. ظریف تاکید کرد: ما درخواست راهنمایی از فعالان اقتصادی و تیم اقتصادی دولتی داریم.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام