کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
پنج شنبه, 26 فروردین 1400   Thursday 15 April 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 15 شهریور 1399

صفحه خبر: صفحه آخر

امیر حسین ذاکری ‪-‬ در جلسه دیروز یکی از دوستان شروع به سخنانی کرد و گفت: آه دیگر به هیچ چیزی چشمداشت ندارم. یکی از دوستان گفت: حتی به مال و منال ویلا پرستو مرستو مقام و منصب جناحی بازی؟ وی گفت: در هیچ جناح بازی نمی‌کنم، البته گاهی کلش بازی می‌کنم. دیگر چشمانم نایی برای دیدن ندارد. من دیگر هیچ چشم طمعی به هیچ چیز ندارم. چشمانم را به چشمان کسی نمی‌دوزم دیگر چشم به دست کسی ندارم تا مرحمتی کند مالی کف دستم بگذارد؟
یکی از دوستان میان حرف او گفت: مگر زبانم لال متکدی شده‌ای که دستت جلوی کسی دراز باشد؟ وی گفت آری من متکدی‌ام،
تو هم متکدی هستی، همه ما اعضای شورا متکدی هستیم مگر کاسه گدایی کم دست گرفتیم و پول قرض کردیم؟ اما حرفم این است دیگر از آدمیان دل کنده‌ام با آدمیان احساس غربت می‌کنم. این بیگانه پنداری هر چند آزارم میدهد اما احساس بیگانگی و مهجوری همزاد من است. دیگر چشم به دهان کسی ندارم که ببینم چه می‌گوید چه وعده‌ای می‌دهد؟ من بریده‌ام. یکی از دوستان گفت: یعنی چی بریده‌ای؟ وی گفت: از شما، از هر چه آدم است از هر آنچه نامش نهند آدمی بریده ام. آدمها را دیگردوست ندارم. یکی از دوستان گفت اگه خیلی از آدمها بریدی صاحبخونه ات هم جوابت کرده بزن برو تو بیابون زندگی کن. ما هم تیتر می‌زنیم "بیابان‌نشینی عاقبت طنزنویسی"! دیگری گفت: حالا چرا بریدی؟ وی گفت آه دوست من، داستانش به قدری بلند است که کسی حوصله شنیدنش را ندارد این مردمان حتی حوصله خواندن داستان کوتاه هم ندارند مگر در فضای مجازی. اما خلاصه بگویم، به کاندیداهای انتخاباتی که سراغم برای کسب رای می‌آیند خواهم گفت: "به سراغم اگر می‌آیید لطفا نیایید که ترک برداشته شیشه نازک حوصله من"! خسته‌ام از این تکرارهای تکراری از این تکرارهای زنجیره ای، شعارهای زنجیره‌ای که مرا کرده متوهم زنجیره ای،
آه چقدر تکرار؟ به قول شاعر "از این تکرار بیهوده دلم تنگه"
آهای، بریدن یا نبریدن مسئله این است؟ آیا سزاست بار این همه تکرار را بردوش کشم دم برنیارم؟ البته دم برنمی آورم اما فلنگ را می‌بندم و می‌روم.به کجا؟
شاید به جنگل یا بیابان. اما آنجا هم سراغم برای گرفتن رای نیایید؟ همه خندیدند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام