کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 09 آذر 1399   Sunday 29 November 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 24 مرداد 1399

صفحه خبر: حوادث

با انتخاب کامالا هریس، به عنوان‌ معاون نامزد دموکرات ها، جو بایدن، سه ویژگی را محقق کرد که پیش از این برای شخصیتی که همراه او وارد انتخابات می‌شود، معین نموده بود، این ویژگی‌ها آن بود که شخصیت مورد نظر باید زن باشد، توافقی در زمینه سیاست‌ها و مسائل اصلی داشته و آماده عهده داری ریاست جمهوری در آینده باشد.
به گزارش انتخاب به نقل از الشرق الاوسط، در ادامه این مطلب آمده است: نکته‌ای که بایدن به زبان نیاورد، اما واضح و مشخص است، آن است که نامزد مورد نظر ترجیحا باید یک آمریکایی سیاه پوست باشد، به این دلیل که حزب دموکرات پایگاه قدرتمندی در بین آمریکایی‌های با اصالت آفریقایی دارد و انتخاب شخصیتی مثل کامالا هریس، نقطه جذابی برای این گروه خواهد بود، بویژه در زمانی که آمریکا درگیر تنش‌های شدیدی است که دلیل آن، کشته شدن امریکایی‌های سیاه پوست و با نژاد آفریقایی بوده است، حال یا به دست پلیس آمریکا و یا به دست سفید پوستانی که قائل به تبعیض نژادی هستند.
در کنار کامالا، ستاد بایدن ۴ زن سیاه پوست دیگر را نیز مورد بررسی قرار داد که مهمترین آن‌ها سوزان رایس، مشاور سابق امنیت ملی در دوره اوباماست.
کامالا هریس، اولین زن سیاه پوستی است که نامزد منصب معاون رئیس جمهور می‌شود، علاوه بر اینکه وی اولین زن با نژاد آسیایی است که نامزد عهده داری این منصب است، کامالای ۵۵ ساله، پدر آمریکایی- جامائیکایی و مادر آمریکایی مهاجر از هند دارد.
طبعا این اعتقاد وجود دارد که انتخاب کامالا، به معنای حمایت از شانس وی برای رقابت است، تا پس از اوباما، دومین رئیس جمهور سیاه پوست ایالات متحده باشد. این زن، خواسته‌های بزرگش را پنهان نکرده است، چرا که پس از کمتر از ۴ سال حضور در کنگره، وارد میدان رقابت شد تا در نامزدی ریاست جمهوری، بعنوان نماینده‌ای از حزب دموکرات، پیروز شود. اما پس از یک شروع قدرتمند، شانسش برای این پیروزی به دلیل کاهش کمک‌های مالی به ستاد انتخاباتی اش، کاهش یافت و هریس در ادامه حمایت خود از بایدن را اعلام کرد.
به طور کلی، نامزدی کامالا هریس با استقبال زیادی مواجه شد، اما ترامپ به سرعت انتقاداتی را متوجه هریس کرده و وی را شرور و پست خواند، ضمن آنکه تصریح کرد شیوه استیضاح نامزد ترامپ برای دادگاه عالی، یعنی بریت کاوانو، توسط هریس را فراموش نمی‌کند. این مهارت کامالا که باعث عصبانیت ترامپ شده است، به پیشینه قانونی وی در دو زمینه تحصیلی و کاری، مربوط می‌شود، آنچه که باعث ورود هریس به کنگره آمریکا، بعنوان دومین زن سیاه پوست در تاریخ کنگره شد.
تمام این صفات و توانایی‌های کامالا هریس به نفع دموکرات‌ها خواهد بود و بر حرکت آن‌ها حیاتی دوباره می‌بخشد، بویژه آنکه بایدن یک سخنران برجسته و ماهر و یک شخصیت کاریزماتیک نیست. در حالی که کامالا قدرت زیادی را در زمینه حمله هدفمندانه به ترامپ نشان داده است، به نحوی که صدای او به راحتی به گوش مردم آمریکا می‌رسد. در واقع حمله زود هنگام ترامپ به هریس، نشان‌دهنده نگرانی وی از تاثیرگذاری کامالاست، بایدن به تنهایی هدف آسانی برای ترامپ بود، اما کامالا برگ برنده‌ای است که می‌تواند به تلاش دموکرات‌ها برای باز پس گرفتن کاخ سفید از یک رئیس جمهوری خواه، جان تازه‌ای بدهد.
کامالا همچنین توانایی بیشتری در زمینه مخاطب قرار دادن جوانانی که در کنار زنان، می‌توانند عامل مهمی در انتخابات نوامبر باشند، دارد. اما مسئله مهمتر آنکه انتخاب هریس باعث حمایت ستاد بایدن از اقلیت سیاه پوستان در آمریکا می‌شود، که پس از قرار گرفتن در معرض خشونت دولت ترامپ، به شدت خشمگین هستند.
در صورتی که دموکرات‌ها در انتخابات پیش رو پیروز شوند، طبق ارزیابی‌های بایدن، کامالا آماده عهده داری منصب ریاست جمهوری در دوره بعدی می‌شود. چرا که بایدن ۷۸ ساله در صورت ورود به کاخ سفید، مسن‌ترین رئیس جمهور در تاریخ ایالات متحده خواهد بود و اگر عمرش به او اجازه دهد، نهایتا می‌تواند رئیس جمهور یک دوره باشد و همین مسئله راه را برای کامالا باز می‌کند تا نامزد بعدی دموکرات‌ها در سال ۲۰۲۴ باشد.
حتی اگر بایدن تصمیم به ورود به رقابت برای پیروزی در دوره ریاست جمهوری داشته باشد، باز هم شانس‌های معاون وی برای جانشینی‌اش بیشتر است و انتخاب کامالا هریس بعنوان رئیس جمهور آینده آمریکا پس از بایدن، صفحه تازه‌ای در تاریخ این کشور می‌گشاید.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام