کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 25 مرداد 1399   Saturday 15 August 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 12 مرداد 1399

صفحه خبر: صفحه آخر

امیر حسین ذاکری ‪-‬ درجلسه دیروز یکی از نویسندگان گفت: می‌ترسم اون روز بیاد من نباشم. می‌ترسم تا من باشم اون روز نیاد! گفتیم چه روزی؟ این شعر شاعر را خواند:‌ای روز آفتابی،‌ای روز آمدن،‌ای مثل روز، آمدنت روشن - این روزها که می‌گذرد، هر روز- در انتظار آمدنت هستم! گفتیم شاعرانه پاسخ نده در انتظار چه روزی هستی؟ وی گفت: یه روزآفتابی - کنار ساحل و لمدادگی – حمام آفتاب‌گیری - بی‌خیالی و فارغ البالی، بازم بگم؟ فهمیدیم منظورش چیست؟!
دیگری گفت: آهای نفس کش، نفس کش می‌طلبم گرچه نفسی برایم نمانده. اما می‌ترسم از روزی که به علت گرانی‌ها زبونم لال هر 6دقیقه یک نفر "غش" کند! یعنی از گرسنگی. برخی به وی تاختند و گفتند زبانت را گاز بگیر با این افکار پریشان دنبال کوبیدن که هستی؟ وی گفت: گوشت کوبیده، اما کو گوشت کوبیده با این گرونی گوشت و نخود؟! همه خندیدند.
یکی از دوستان که ظاهرا دامنه توهماتش خیلی بلند شده با حالتی لرزان گفت: بچه‌ها من می‌ترسم زبونم لال هیکل و قیافه ما عین کودکان گرسنه آفریقایی نشه؟ خودم هیچ اما طفلک خانمم خیلی نحیف شده، آنقدر که مادر خانمم بهم گفت: دسته گل تحویلت دادیم حالا یک شاخه باریک تحویلمان دادی؟ منم گفتم تحویل ندادم مال خودم!
آن همکاری که شعر "در انتظار آمدنت هستم" را خوانده بود چنین گفت: دیشب خواستیم لااقل به جای گوشت و ماهی حبوبات بخریم دیدیم لوبیا و سایر اقلام حبوبات هم سحرآمیز شدند. دستی بر عدس‌ها و لوبیا‌ها زدم لمسشان کردم. صاحب مغازه با چشم غره نگاهم کرد. به اتفاق همسرم از مغازه با حسرت بیرون زدیم. فریاد براین ضد زندگی، حبوبات به این گرانی، زار زدن‌های تکراری و...... سپس به صورت سریالی و زنجیره‌ای شروع به
اشک ریختن کرد.
یکی از دوستان برای اینکه حال او را خوش کند گفت: دوست من ناراحت نباش. رئیس جمهور در مورد افتتاح پروژه‌ها در روزهای پنج شنبه و شنبه خبر خوش دادند و گفتند: "تلاش می‌کنیم تا اقدامات ما در روزهای «شنبه» و «پنج شنبه» خار در چشم دشمنان باشد". حالت خوب شد؟
وی خیزی برداشت و با چشمانی امیدوار به همه زل زد و گفت: این پنج شنبه و شنبه‌ها؟ همان روزهای آفتابی است که من منتظرش بودم!


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام