کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 25 مرداد 1399   Saturday 15 August 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 12 مرداد 1399

صفحه خبر: سیاسی

مصطفی ‌درایتی گفت: شاید شرایط کشور و منطقه‌ و رویدادهای بین‌المللی به گونه‌ای رقم بخورد که اصلاح‌طلبان دوباره مجبور شوند از چهره‌ای غیر اصلاح‌طلب حمایت کنند؛ اما «امروز» اصلاح‌طلبان بنای رفتن به سمت و سوی کاندیدای غیر اصلاح‌طلب را ندارند.
اصلاح‌طلبان در روز ۲۵ خرداد ۱۳۹۲ که سرمست از خبر پیروزی حسن روحانی در انتخابات دولت یازدهم بودند، هرگز تصور نمی‌کردند آن حمایت روزی پاشنه آشیل آنها تلقی شود؛ به طوری که اکنون اصلاح‌طلبان همان حمایت سال ۹۲ را مانعی جدی برای ادامه فعالیت خود
می‌دانند.
به گزارش اعتمادآنلاین، مصطفی ‌درایتی، عضو اتحاد ملت، اظهار داشت: درباره اینکه مردم روی کار ‌آمدن دولت روحانی را مرهون حمایت اصلاح‌طلبان می‌دانند باید گفت‌ در سال ۹۲ جریان اصلاحات برای جلوگیری از نگرانی‌ها چاره‌ای جز حمایت از حسن روحانی نداشت. پس لازم است به این نکته توجه شود که حمایت از روحانی به معنی تایید همه کارهای دولت نیست. البته دولت با رسیدن به برجام مهم‌ترین دغدغه را حل کرد، اگرچه اتفاق‌هایی که افتاد توافق مهم هسته‌ای را دچار اخلال کرد.
این فعال اصلاح‌طلب سیاسی در ادامه گفت: با نگاهی دقیق به شرایط روز می‌توان به این نتیجه رسید که در این مقطع صحبت کردن درباره فضای انتخابات ۱۴۰۰ خیلی مشکل است و باید منتظر رویدادهایی باشیم که در ۱۰ ماه آینده رخ خواهد داد. اما معلوم است اصلاح‌طلبان از افراد اجاره‌ای استفاده نخواهند کرد و بدون قید و شرط کسی را مورد حمایت قرار نخواهند داد. البته شاید شرایط کشور و منطقه‌ و رویدادهای بین‌المللی به گونه‌ای رقم بخورد که اصلاح‌طلبان دوباره مجبور شوند از چهره‌ای غیر اصلاح‌طلب حمایت کنند؛ اما «امروز» اصلاح‌طلبان بنای رفتن به سمت و سوی کاندیدای غیر اصلاح‌طلب را ندارند.
‌درایتی تصریح کرد: شرایط کشور و نارضایتی‌هایی که به طور جدی خودنمایی می‌کند و همچنین نگاه بخشی از حاکمیت به تفکر اصلاح‌طلبی، موید این مسئله است که اصلاح‌طلبان به احتمال زیاد همان سیاست انتخابات مجلس یازدهم را در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری پیشه خواهند کرد؛ یعنی شرایط کشور این رویکرد را به جریان اصلاحات تحمیل خواهد کرد.
او با اشاره به نگاه افکار عمومی به جریان اصلاحات توضیح داد: اصلاح‌طلبان برای اینکه از این شرایط نامطلوب خارج شوند باید رویکرد خود را بازسازی و خدشه‌ای را که به دلیل حمایت‌های اجباری برداشته‌اند، ترمیم کنند. آنها همچنین باید شعارها و برنامه‌هایشان را طوری تنظیم کنند که با شرایط و توقع عموم هماهنگی داشته باشد. اگر چنین شود، بیشتر مردم هنگام رای‌گیری ترجیح‌ خواهند داد که به چهره‌های اصلاح‌طلب رای بدهند. تاکید می‌کنم،‌ کار مهم اصلاح‌طلبان باید بازسازی وجهه اجتماعی باشد.
مصطفی ‌درایتی در پایان گفت: به نظرم خیلی منطقی نیست که از میان چهره‌های اصلاح‌طلب اسمی بیاورم؛ نکته معلوم و غیرقابل انکار این است که جریان اصلاحات شخصیت‌های متعددی دارد که هم کاریزمای بالا و هم گفتمان‌شان با آنچه مدنظر مردم است هماهنگی دارد. مشکل اما این است که نمی‌توانیم امید زیادی به تایید چهره‌های شاخص اصلاح‌طلب داشته باشیم و به احتمال زیاد، کمافی‌السابق نهادهای نظارتی از حضورشان در انتخابات جلوگیری خواهند کرد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام