کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
سه شنبه, 24 فروردین 1400   Tuesday 13 April 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 21 تیر 1399

صفحه خبر: سیاسی

مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران، حواشی پیش آمده حضور وزیر امور خارجه در مجلس شورای اسلامی را «خطا» توصیف کرد و گفت: در شرایط کنونی نباید مسائل فرعی تبدیل به مسائل اساسی شود. موضوعات قابل بحثی وجود دارد که می‌توانیم در جایگاه خود به آن بپردازیم، اما اگر آن را تبدیل به منازعه کنیم جامعه دچار ضرر و زیان خواهد شد. عباس سلیمی نمین درباره اتفاقاتی که هفته گذشته در جریان حضور وزیر امور خارجه در مجلس رخ داد، گفت: بحث‌هایی که در حاشیه حضور وزیر امور خارجه در مجلس به وجود آمد بسیار خطا بود و ادامه آن هم خطا اندر خطاست. در شرایط کنونی نباید مسائل فرعی تبدیل به مسائل اساسی شود. موضوعات قابل بحثی وجود دارد که می‌توانیم در جایگاه خود به آن بپردازیم، اما اگر آن را تبدیل به منازعه کنیم جامعه دچار ضرر و زیان خواهد شد. این فعال اصول‌گرا به تعاریف رهبر معظم انقلاب مبنی بر شجاعت و قابل اعتماد بودن دکتر ظریف اشاره کرد و درباره مقصر دانستن ظریف در قضیه برجام از سوی نمایندگان خاطرنشان کرد: ضعف‌هایی در برجام دیده می‌شود، اما اینها نباید اولویت‌های ما را تحت تاثیر قراردهد و منازعه‌ای به وجود‌اید که دشمن را فراموش کنیم. سلیمی نمین، تصمیم گیری در مورد برجام را برآیند فعل و انفعالات نظام سیاسی در ایران دانست و اظهار داشت: اینگونه نبود که فقط وزیر امور خارجه در این قضیه تصمیم‌گیر باشد. مسائلی هم وجود داشت که وزیر امور خارجه
تا حدی ناگزیر از توجه به آن بود. این تحلیلگر مسائل سیاسی به مذاکرات برجام اشاره کرد و با تاکید بر اینکه مسئولان ما تجربه تصمیم‌گیری بزرگ بین المللی نداشتند، یادآور شد: وقتی خاطرات جان کری وزیر امور خارجه آمریکا را مطالعه می‌کنید او ظریف را در ارتباط با مذاکرات شجاع توصیف کرده و تعاریف رهبری نیز در مورد وی صادق است. به گزارش ایرنا، سلیمی نمین توصیه کرد که اگر موضوع اختلافی بین مسئولان در تصمیم‌گیری‌ها وجود دارد این موضوع را با بردباری بیشتری دنبال کنند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام