کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
سه شنبه, 24 فروردین 1400   Tuesday 13 April 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 03 تیر 1399

صفحه خبر: سرمقاله‌ها

یکی از چهره های شاخص جریان اصولگرا در فضای مجازی که از تئوریسین های پر سر و صدای این طیف نیز به شمار می‌آید و همین
چند وقت پیش با کمال فروتنی دست رد به سینه دعوت‌کنندگان برای نامزدی ریاست جمهوری هم زده بود، روز گذشته در حساب کاربری توئیتر خود در واکنش به افزایش نرخ ارز به نکته جالبی اشاره و خاطرنشان فرمودند که با خروج تفکر برجامی‌از مدیریت کشور قیمت ارز نیز کاهش خواهد یافت!
کنایه از اینکه دولت مستقر فعلی که از نگاه این عزیزان مصالحه جو و مرعوب غرب است، باید عرصه را وا گذاشته و دولتی از منظر این عزیزان انقلابی و ارزشی مدار عنان امور را در دست گرفته و کشور را از بحران های پر دامنه موجود گذر دهد.
این حرف و سخن اگر چند ماه پیش و قبل از انتخابات مجلس و روی کارآمدن طیف همسو با این نگاه و ایده در قوه مقننه گفته می‌شد، شاید محلی از اعراب و توجه داشت البته فارغ از کارنامه مشعشع دولت اسبق که آنها نیز از این دست ادعاها داشته
و با شعارهای معیشتی و گشایش در سفره های
ملت بر سرکار آمدند و جز صدور قطعنامه‌های پر و پیمان برای کشورمان و تنگنا و مضیقه بسیار بر اقتصاد کشور ارمغانی نیاورده و به نوعی آغازگر این مسیر در فضای اقتصادی کشور بودند.
اما به هر تقدیر آن کارنامه درخشان را هم به کنار بگذاریم، نمایندگان فعلی در مجلس یازدهم قریب به اتفاق از همین خاستگاه سیاسی و فکری می آیند و اتفاقا پر رنگ ترین شعار پیشا انتخاباتی آنان نیز بر محور و رویکرد حل مشکلات معیشتی استوار بود.
حال سوال اینجاست که این آقایان چرا باز هم وعده سر خرمن می دهند و چشم انتظار خروج دولتمردان فعلی از ساختمان پاستور و روی کارآمدن دولت متبوع و مطلوب خود هستند تا گره گشایی کرده و کاری کارستان کند؟!
چرا راه دور برویم و به آینده ای مبهم چشم بدوزیم؟ مگر نه این است که رکن رکین قانون‌گذاری کشور که در راس همه امور است در قبضه قدرت با کفایت این عزیزان است، خوب بسم الله این گوی این میدان، آستین ها را بالا بزنید و با نسخه ای که خود می‌دانید جلوی این وضعیت افزایش ارزی و فشار اقتصادی را بگیرید.
مگر شما شعار حل مشکلات معیشتی برای راهیابی به مجلس ندادید؟ اکنون که بهارستان در قرق شماست و به قول آقای نادران که از اقتصاددانان مجلس است و در روز افتتاح مجلس یازدهم از واکنش مثبت بازار ارز به روی کار آمدن مجلس انقلابی توئیت زد، همه چیز مهیا، فشار هم آنچنان سخت و طاقت فرسا است که مجال و فرصت مسامحه و کوتاهی هم نیست و هر لحظه حکم کیمیا دارد، پس به جای شعار و وعده سر خرمن هم الساعه با طرحی و ابتکاری بفرمایید که چگونه می شود با این دست فرمان شما در عرصه سیاست خارجی از مشکلات برون رفتی معقولانه داشته و همانگونه که اشاره فرمودید قیمت ارز را به عنوان یک شاخص مهم در اقتصاد ایران مهار و آن را تعدیل کرد
البته همفکران این دوست عزیز اصولگرا در مجلس به هنگام رکورد زنی قیمت ارز به دنبال انسداد فضای مجازی و بازخواست وزیر ارتباطات بودند بی آنکه کوچکترین التفاتی به موضوعات معیشتی و مشکلات اقتصادی داشته باشند، آنچنان که در یک‌ماه گذشته و پس از روی کارآمدن مجلس یازدهم آنچه که بیش‌تر نمود داشته شعارهای پوپولیستی و رویکردهای فراتقنینی و نا مرتبط با کارکردهای مرسوم و متداول مجلس بوده است.
صرف غذای رئیس مجلس در سلف سرویس پارلمان، تغییر نام اماکن و تلاش برای انسداد فضای مجازی و کارهای تبلیغاتی روی موضوع ساده زیستی و فساد ستیزی این عزیزان نماینده همه چیزی بود که از مجلس یازدهم تاکنون به ترسیم آمده و هنوز کوچکترین اقدامی در راستای حل مشکلات معیشتی ملاحظه نشده است.
حال خوب است که این بزرگواران به جای متلک پرانی به دولت و یا وعده سر خرمن برای انتخابات بعدی اکنون و همین الان که پارلمان را نیز به تمامی همراه خود دارند، طرح و مانیفست خود برای بهبود وضعیت اقتصادی در عین رویکرد تهاجمی در عرصه سیاست خارجی را بدهند تا گره از مشکل مردم باز شود، قطعا در صورت تحقق این مهم مردم هوشیار کشورمان این اقدام متهورانه و خیرخواهانه را نه به پای دولت فعلی که برآمده از مجلس کارآمد انقلابی دیده و در انتخابات آینده ریاست جمهوری نیز این تفکر را بر مسند امور اجرایی نشانده و هماهنگی قوا را به اعلی درجه ممکن
خواهند رساند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام