کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 17 اسفند 1399   Sunday 7 March 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 20 خرداد 1399

صفحه خبر: اقتصادی

آمارهای بانک مرکزی نشان می‌دهد که مانده تسهیلات بانکی در بهمن ۹۸ به ۱۸۱۲ هزار میلیارد تومان رسیده که نسبت به مدت مشابه سال ۹۷ معادل ۲۴.۳ درصد رشد داشته است. به گزارش ایرنا، وضعیت
کل مانده سپرده‌ها و تسهیلات ریالی و ارزی بانک‌ها و موسسات اعتباری در پایان بهمن سال ۱۳۹۸ نشان می‌دهد که مانده کل سپرده‌ها حدود ۲۵۷۸ هزار میلیارد تومان شده که نسبت به مقطع مشابه سال قبل ۲۷.۵ درصد افزایش یافته است. همچنین مانده کل سپرده‌ها نسبت به پایان سال ۹۷ حدود ۲۴.۷درصد افزایش داشته است. بیشترین مبلغ سپرده‌ها مربوط به استان تهران با مانده ۱۳۷۳هزار میلیارد تومان و کمترین مبلغ مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد معادل ۶هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان است. همچنین در دوره مورد بررسی، مانده کل تسهیلات بالغ بر ۱۸۱۲هزار میلیارد تومان است که نسبت به مقطع مشابه سال۹۷ معادل ۲۴.۳ درصد رشد داشته است. مانده کل تسهیلات در بهمن ۹۸ نسبت به اسفند۹۷ معادل ۲۰.۱ درصد افزایش یافته بود. نسبت تسهیلات به سپرده‌ها بعد از کسر سپرده قانونی ۷۸.۴درصد است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل و پایان سال قبل، به ترتیب ۱.۸ و ۲.۹ واحد درصد کاهش نشان می‌دهد. بر اساس گزارش بانک مرکزی، یکی از علل مهم بالا بودن رقم تسهیلات و سپرده‌ها در استان تهران استقرار دفاتر مرکزی بسیاری از شرکت‌ها و موسسه‌های تولیدی سایر استان‌ها در استان تهران بوده و عمده فعالیت‌های بانکی آنها توسط شعب بانک‌ها و موسسه‌های اعتباری استان تهران انجام می‌شود.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام