کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 28 شهریور 1400   Sunday 19 September 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 10 خرداد 1399

صفحه خبر: سیاسی

2304- چند ماه است عروسی فرزندم به خاطر کرونا به تعویق افتاده. آیا امکان ندارد اجازه فعالیت به تالارها با رعایت پروتکل بهداشتی را بدهند؟ (6/3)
2240- این حادثه قتل فجیع دختر
13 ساله تالشی توسط پدر سنگدل او قلب همه ما را به درد آورد این فرد باید به شدت مجازات شود کسی که سر دخترش را با ساطور قطع می‌کند آدم نیست. (6/3)
2210- انصافا این عکس یادگاری نمایندگان مجلس دهم که در آن فاصله‌گذاری رعایت نشده نمایندگان خیلی نزدیک به هم ایستاده عکس گرفتند. مسئولان باید الگو باشند. (6/3)
2150- خدا را شکر این توئیتر اختراع شد که برخی آقایان مسئول در آن به هم کنایه بزنند و توئیت‌بازی کنند. مثل کنایه‌های آقای میرسلیم به قالیباف. (6/3)
2105- آدم چه چیزهایی می‌شنود یک پدر سر دخترش را با ساطور قطع می‌کند. این آدم جنونی آنی حتما داشته. مگر می‌شود آدم بچه و جگرگوشه خود را بکشد؟(6/3)
1045- آقای لاریجانی پس از
12 سال ریاست در مجلس از این سمت خداحافظی کرد. واقعا زمان کمی نبود. اما خدمات ایشان را نمی‌دانم کم بود یا زیاد. (6/3)
2017- ابتلا به کرونا در چند استان صعودی شده. آیا بازگشایی برخی مشاغل توجیه دارد؟ آیا مردم رعایت فاصله‌گذاری را می‌کنند؟ (6/3)
1920- آقای روحانی! شما توقع دارید سوئیس نقش موثرتری در قبال اقدامات غیرقانونی آمریکا ایفا کند، اما متاسفانه اروپا در مقابل آمریکا منفعل است. همین کانال مالی سوئیس هم راه‌اندازی شود شاید بخشی از مسائل اقتصادی ما حل
می‌شد. (6/3)
1810- بالاخره مردم چه کار کنند آیا با سهام خود به بانک‌ها مراجعه کنند
یا نه؟ (6/3)
1745- چرا برخی نمایندگان منتخب مجلس یازدهم نیامده دارند برای دولت خط و نشان می‌کشند؟ (6/3)
1520- آقای قالیباف انصاف داشته باشید تمام مشکلات را گردن دولت و ناتوانی دولت انداختن درست نیست. (7/3)
1502- واقعا دولت به مناطقی از خوزستان با آن گرمای شدید با کمبود آب روبرو هستند کمک کند مشکل آبرسانی به این مردم حل شود. زندگی این مردم با مشکل کمبود آب مختل می‌شود. خصوصا در این فصل گرما باید فکر عاجلی بکنند. (7/3)
1431- امروز تهران شاهد یک زلزله دیگر بود که باعث ترس ما شد. اما برخی حرفها بیشتر آدم را می‌ترساند. آقای شهردار هم گفتند باید با زلزله زندگی کنیم. (7/3)
1415- متاسفانه یکسری تحریم‌ها به اقتصاد ما شوک وارد کرد بعد هم ویروس کرونا. حالا کی این اقتصاد از شوک خارج می‌شود خدا داند! هرچند آقای همتی رئیس بانک مرکزی مثل همیشه به ما امید دادند که اقتصاد از شوک کرونا خارج می‌شود. (7/3)
1305- این همه از رکود و ثبات قیمت در بازار مسکن گفتند حالا مسکن در تهران متری 2 میلیون هم گرانتر شد. (7/3)
1201- مدت‌هاست خودروسازان این همه فروش ویژه دارند ثبت‌نام می‌کنند اما چرا بازار خودرو همچنان ملتهب است؟ چه دست‌هایی در کار است؟ (7/3)
1025- چرا قیمت لبنیات در هر مغازه و فروشگاهی آنقدر متفاوت است. حتی قیمت محصولاتی که یک برند دارند چرا باید متفاوت باشد؟ آیا مرجعی برای کنترل اینها نیست؟ (7/3)
0920- چرا جلوی برخی کافی‌شاپ‌ها شاهد تجمع جوانان هستیم. درست که تقریبا کسی در آنها نیست اما آیا این تجمعات جلوی این رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌ها که پاتوق جوانان شده جایز است؟ (7/3)
0720- آقای میرسلیم حرف عجیبی زدند. ایشان گفته برای پس گرفتن یک طرح تحقیق و تفحص 65 میلیارد به یک رئیس کمیسیون مجلس پرداخت شده. آیا چنین چیزی قابل قبول است؟ (7/3)
پیام‌های مردمی در صفحات 3-6-8
1932- سهم بیمه شدگان تامین اجتماعی؛ کارگران و بیمه شدگان تامین اجتماعی مجبورند مبلغ قابل توجهی بابت هزینه بیمه پرداخت کنند. کارفرماها و مدیران مطبوعات هم برای این که کارکنان زیرمجموعه شان را بیمه کنند هزینه های اجباری را به سازمان تامین اجتماعی پرداخت می کنند. متاسفانه دفترچه های بیمه نزد بسیاری از متخصصان هیچ ارزش و اعتباری ندارد. با
ویزیت آزاد فقط داروها را در دفترچه
می نویسند اما بیشتر داروها هم از لیست بیمه خارج شده در نتیجه بیماران و
بیمه شدگان هیچ سهمی از بیمه ندارند و باید برای درمان بیماری هزینه های بالایی بپردازند. این هم مزایای بیمه تامین اجتماعی!
علی از تهران (7/3)
1412- آیا فقط عرضه قلیان جزو شغل های پر خطر است؟ پس از این همه تعطیلی و ضرر و زیان های فراوانی که به قهوه خانه داران وارد شده است، اکنون عرضه قلیان در
قهوه خانه ها و سفره خانه ها و رستوران ها ممنوع است. اگر بیماری کرونا سال ها ادامه داشته باشد باید این صنف ها به طور کلی تعطیل شوند؟ مسئولانی که دستور تعطیلی یا عدم عرضه قلیان صادر می کنند، ابتدا خسارت هایی که تا به حال به این گونه صنف ها تحمیل شده، جبران کنند نه این که پرداخت وام با سود بالا را در بوق و کرنا کنند! محمد مَهدی از خیابان شکوفه
منطقه 14 تهران(7/3)
1311- این روزها که هوا گرم است و کولرهای آبی به سرویس نیاز دارند، متاسفانه برخی تاسیساتی ها و دفاتر خدمات فنی به قول وقرارهایی که می دهند، پایبند نیستند و این کارشان باعث نارضایتی مشتریان می شود. اتحادیه این صنف باید آنها را به رعایت وقت شناسی و حقوق مشتریان آشنا
کند. (7/3)
1017- ماهان از تهران: برخی رانندگان بدون ملاحظه خودروشان را در پیاده رو که محل رفت و آمد عابران است، پارک می کنند و این کارشان غیرقانونی و
نادیده گرفتن سهم عابران و زیرپا گذاشتن مقررات راهنمایی و رانندگی است. به عنوان نمونه یکی از رانندگان سهل انگار خودرواش را در خیابان پیروزی، خیابان شکوفه، مقابل کوچه بن بست شهید صراف اوغلی پارک می کند. مراتب به عنوان یادآوری به راهور منطقه 14 اعلام شد. (7/3)
1414- سلب اعتماد؛ برای رسیدگی به موضوعی نامه ای نوشتم و به دفتر ارتباط مردمی یکی از نهادها بُردم با این که
نامه ام را تحویل گرفتند، گفتند روزانه نامه ها و شکوائیه های فراوانی به ما می دهند،
آن هایی که از طریق ادارات و مراکزی که باید رسیدگی کنند، به آن ها ارجاع می دهیم، اما بعضی از نامه ها به دست مقامات بالادستی نمی رسد. ابتدا از صداقت کارمندی که وظیفه دریافت نامه ها و پاسخگویی به مراجعان دارد، خوشحال شدم و از طرفی هم به دلیل این که مدیران بالادستی و دست
نیافتنی حتی نامه ها و شکوائیه ها یا
گزارش های مردمی که فقط با مطالعه و دستور آنان رسیدگی خواهد شد، در بایگانی ها سپرده می شود، ناراحت شدم. به راستی به
چه کسانی اعتماد کنیم؟ اکبر از تهران(7/3)
1642- مسئول رسیدگی به تخلف
نانوایی ها کیست؟ چهارشنبه هفتم خرداد در صفحه هشت و در ستون روی خط آفتاب پیامی با عنوان «نانوایی سنگکی در یوسف آباد یک قرص نان می دهد به قیمت 3هزار تومان در امیرآباد شمالی 2هزار تومان همان نان. چرا قیمت ها فرق دارد؟» چاپ شد بارها بسیاری از مشتریان نانوایی ها از کیفیت نامطلوب و گرانی نان به مطبوعات متوسل شده اند. سابق بازرسان سازمان غله یا فرمانداری به واحدهای خبازی مراجعه و تخلفی مشاهده می کردند به مسئول نانوایی گوشزد و در صورت تکرار تخلف برابر مقررات با او رفتار می کردند. اما مدت هاست رسیدگی به کیفیت، گرانی و کم فروشی نان به فراموشی سپرده شده است. چه دلیلی دارد مردم برای خرید نان با دو نوع قیمت آزادپز و دولتی مواجه شوند. نان باید با نرخ مصوب و دولتی در اختیار مشتریان قرار گیرد. حتماً مسئولان نان شان را از نانوایی های خاص تهیه می کنند و کاری به شکایت های مردمی ندارند. علی از تهران(7/3)
با عرض سلام و ادب، اگر قیمت خودروها به موقع کم نمی‌شد با اولین مراحل معاملات، دیگر امکان برگشت نداشت و مثل بازار مسکن ثابت و حتی گرانتر هم می‌شد خدا همه بانیان این برخورد را خیر دهد نباید اجازه داده شود باندهای فساد زندگی و اوضاع مردم را به هم بریزند.
...0922
از مدیران و دست اندرکاران مومن و متعهد صداوسیما مصرانه خواهشمندیم هزینه و زمان‌های ویژه‌ای برای برگزاری محافل و مجالس پرسش و پاسخ به سوالات مذهبی، دینی و عقیدتی با حضور کارشناسان محترم و متخصص در این حوزه در رادیو و تلویزیون اختصاص بدهند. زیرا علت و ریشه بسیاری از سست ایمانی‌ها و کناره گیری از دین و تقوا به عدم علم و آموزش فقهی و دینی مرتبط می‌شود.
...0938
واقعاً این چه اصراری است که بعضی از مسئولین و دولتمردان برای حذف چهار عدد صفر از مقابل پول‌های رایج کشور دارند، این طرح که از سالها پیش هم در مواقعی مطرح بوده است، مطمئناً قبل از اجرا نیاز به مطالعات و بررسی‌های بیشتر و بحث‌های دقیق و کارشناسی‌تری دارد زیرا به طور قطع و یقین در حال حاضر اجرا و اِعمال آن موجب بروز مشکلات کوچک و بزرگ جدی در سطح جامعه و کشورمان خواهد داشت.
...0913
سلام و خسته نباشید به روزنامه وزین آفتاب یزد. من یه کارگر زیر پوشش سازمان تامین اجتماعی هستم و به مدت سه ماه مغازه چای پزی تعطیل می‌باشد ودر سایت کار و رفاه اجتماعی ثبت نام کردم پیامک هم برای بررسی آمد ولی هیچ گونه کار ی انجام نشد پس این بیمه بیکاری کرونا ما چه می‌شود با تشکر از شما.
...0922
در این مملکت نه مغازه دارم، نه خانه نه حقوق بگیر و شغل ثابت، نه ملک و املاکی دارم بدم اجاره، پول هنگفتی ندارم در بانک سود بگیرم پنج سال هم هست تنها فرزند شش سالم را از دست دادمش حال روحی مساعد ندارم و کارم خریدوفروش لوازم بهداشتی و آرایشی هست. درآمد کم و صاحبخانه فقط فکر پول گرفتن هست از غم و درآمد من خبر دارد ولی هیچ چه باید کرد در این مملکت.روبرت شیرازیان ازتهران
...0910
سلام. به فرموده رهبری علاج مشکلات کشور دولت جوان و حزب‌اللهی هست که ان شاءالله خرداد سال هزار و چهارصد مردم انتخاب می‌کنند.
...0919
پایان ماه مبارک رمضان، ایام یادآوری احوالات فقرا و گرسنگی و تشنگی آنهاست اما این یادآوری فقط در احساس و عاطفه نباید باشد و در راستای فرهنگ قرآنی انفاق و صدقه، عملی انجام بگیرد و خودمان را در پویش‌ها و انواع کمک‌ها در این زمینه شریک کنیم و پس از اتمام ماه عزیز هم این روند ادامه با قوت داشته باشد.
...0938
بیش از چهل سال است که مملکت به دست تعداد مشخص و معدودی اشخاصِ البته محترم، به عنوان وزیر و معاون وزیر و مدیر و مدیرکل و مدیر اجرائی و وکیل مجلس و رئیس اداره و رئیس سازمان و سرپرست و نهاد و ارگان و غیره و یا به صورتِ گردشی در پُست و مقام‌ها اداره می‌شود! که عملکرد آنها را هم طی این سالهای دراز همگی دیده‌ایم و از آنها به خاطر زحمات طاقت فرسایشان کمال تشکر را هم داریم، ولی آیا حالا وقت آن نرسیده است که این عزیزان خود را بازنشسته کنند و برای امتحان هم که شده بهتر نیست کارها را به دست افراد جوانتر که لایق و تحصیلکرده و دلسوز و متعهد و متخصص هم باشند واگذار کنند و خودشان فقط به کارها نظارت کرده و اجازه دهند که تازه نفس‌ها از راهنمائی و تجربیات آنها استفاده کنند؟
...0913
پیام‌های مردمی در صفحات 3-6-8


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام