کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
دوشنبه, 06 بهمن 1399   Monday 25 January 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 19 مهر 1394

صفحه خبر: سیاسی

یک دیپلمات پیشین کشورمان گفت: اگر مجلس برجام را رد کند در موضع دشواری قرار می‌گیرد؛ نمایندگانی که علیه آن رای می‌دهند مسئول هستند و باید به مردم پاسخ دهند. سیروس ناصری در نشستی درباره بررسی برجام اظهار کرد: به نظر من نمایندگان مخالف و منتقد برجام در مجلس نمایندگانی پرجنجال هستند که حرف زیاد می‌زنند اما در رای دادن گریزان هستند چون باید آثار اجرا نشدن برجام را بپردازند. وی درباره احتمال آبستراکسیون جلسه امروز از سوی نمایندگان مخالف برجام گفت: آبستراکسیون آخرین مرحله ایجاد مانع بر سر راه برجام است. ناصری در عین حال خاطرنشان کرد که بعید است برجام از مجلس عبور نکند و اگر تصویب شود به طور معمول باید به شورای نگهبان رود و باید دید آن چه روز یکشنبه به رای گذاشته می‌شود چیست. به گزارش ایسنا، این دیپلمات پیشین کشورمان با بیان اینکه گزارش کمیسیون برجام کاملا سیاسی است و هر فردی با فهم سیاسی که این گزارش را بخواند متوجه این موضوع می‌شود افزود: این گزارش اصلا مطرح نمی کند که به لحاظ سیاسی ، اقتصادی و تجاری ایران در چه وضعیتی است بلکه نکاتی را مربوط به آینده این مسائل به ویژه پس از اجرای برجام مطرح می‌کند و نشان می‌دهد که نگاه سیاسی به موضوع دارد. ناصری در پاسخ به اینکه معتقدید برجام باید در مجلس برای تصویب می‌رفت یا خیر گفت: از ابتدا معتقد بوده و هستم باید برجام به مجلس برود چرا که در مجلس مخالفان برجام جایگاه قابل توجهی دارند و معتقد بودم که با همه این‌ها برجام رد
نخواهد شد مثل آنچه که درکنگره آمریکا اتفاق افتاد و در ایران جبهه سیاسی مخالف برجام است و در آمریکا یک حزب. این دیپلمات پیشین کشورمان با اشاره به بررسی برجام در مجلس و تلاش کمیسیون ویژه برای اینکه برجام را خطرناک جلوه دهد گفت: کمیسیون برجام تاکید دارد که در دوره آقای جلیلی اتفاق بدی نیفتاده است اما اگر این کمیسیون بنا داشت بی‌طرفانه برخورد کند باید از آقای جلیلی می‌پرسید چرا آمانو و آژانس به طور کامل به عنوان ابزاری برای تحکیم دشمنی‌ها از سوی آمریکا قرار گرفت و به خاطر همین مسئله اطلاعات متخصصان ما در اختیار تروریست‌ها قرار گرفت. وی تاکید کرد:‌ کمیسیون ویژه برجام با این گزارش خود را زیر سوال برد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام