کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
سه شنبه, 12 فروردین 1399   Tuesday 31 March 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 28 اسفند 1398

صفحه خبر: حوادث

امیر حسین ذاکری ‪-‬ امروز دلنوشته‌ام را به شاعرانگی زینت دادم و از سر دلگیری و تالمات این روزهای کرونایی سراغی ازدو شاعر عزیز و گرانقدر یعنی حافظ و صائب تبریزی گرفتم. انگار در ذهن و خیال از دالان زمان عبور کرده باشم و به این شعرا رسیده بودم و دردهای این روزهای خود را به آنان گفتم. گو آنان نیز از حال امروز من و ما وشما خبر داشتند و هر کدام پندی دادند. سراغ جناب صائب تبریزی رفتم و فالی از او در باره حال خود و مردم گرفتم. وی گفت: درمانده‌اند خلق به درمان درد خود- رحمی به حال خودکن و غمخوار خویش باش
گفتم صائب جان تفسیرش چیست؟ وی گفت: نیک دانم برخی جماعت گرفتار این کرونا هستند هراسان هستند اما باید به خود هم رحم کنند.یعنی رعایت بهداشت را بکنند و تردد بیجا در معابر عمومی نکنند. از ماسک و دستکش هم استفاده کنند. گفتم صائب جان ممنون که تو هم توصیه‌های بهداشتی کردی. وی گفت قابلی نداره اما این
شعر را گفت:
یک بوسه نذر صائب بیمار کرده ای- تنگ است وقت،بر سر گفتار خویش باش
گفتم فدات شم من کجا بوسه نذر تو کردم تازه مگر تو هم بیماری؟ گفت فرض کن نذر کردی ضمن اینکه آری بیمارم کرونا گرفتم.اما سر گفتار خود باش و بوسه فراموش نشود. من نیز عرض کردم: باشد بوسه از راه دور و لایک‌های من نثار روحت. بوسه از راه دور حتی برای کسی که کرونایی شده که از نظر رعایت بهداشت اشکالی ندارد. از صائب خداحافظی کردم و سپس سراغ حافظ شیراز مرد همیشه در صحنه فال رفتم. نیت کردم و او را به شاخه نباتش قسم دادم پند خود را برمن آشکار کند. وی نیز چنین گفت:
گفتم زمان عشرت دیدی که چون سر آمد - گفتا خموش حافظ کاین غصه هم سر آید
در تفسیرشعرهم گفت: این روزها تو و امثال تو غصه زیاد می‌خورید. لیکن بدان این روزها و غصه‌ها و کرونا هم به سر می‌آید. امید که امیدت فزون شود. سلام مرا به فراکسیون امید برسان وبگو حافظ گفت: خصوصا حالا که مردم نیاز به امید دارند به مردم امید بدهید. در ضمن از سفر به همه نقاط حتی به شیراز حذر کنید حافظیه هم نیایید اینترنتی برای همه فال می‌گیرم نیازی به دیدار حضوری نیست تا روزهای پسا کرونایی. سال نو هم مبارک!


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام