کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 14 تیر 1399   Saturday 4 July 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 05 اسفند 1398

صفحه خبر: سیاسی

مجید ابهری‪-‬ بالاخره سروکله کرونا در کشور ما نیز پیدا شد. حادثه‌ای که دیر یا زود باید اتفاق می‌افتاد. اما آنچه که در این میان قابل اهمیت می‌باشد توجه به نکاتی است که برای همه ضروری است. با توجه به پیچیدگی‌های ویروس مولد این بیماری و گسترش سریع آن، توقع این بود که مسئولان بهداشتی کشور در اولین روزهای اطلاع از این بیماری، آمادگی‌ها و آموزش‌های لازم را به مردم انتقال می‌دادند چرا که بیان واقعیت‌های خبری باعث می‌شد که شایعه پراکنان دستشان از دست مردم کشیده شود و نتوانند آن طور که مایل هستند به جوسازی و فضاسازی مشغول شوند. یکی از شبکه‌های ماهواره‌ای معاند تمام برنامه‌های خود را خلاصه در مسئله کرونا در ایران و بزرگنمایی این بیماری و وحشت‌زایی مردم کرده است. این در حالی است که در قبال فضاسازی‌های فضای مجازی و این‌گونه شبکه‌ها، مسئولان بهداشتی کشور به راحتی اجازه می‌دهند که شایعه پراکنان و دروغ‌سازان مهار خبری کشور را در دست بگیرند. در مورد این بیماری مثل همه حوادث و رخدادهای طبیعی در کشور، سودجویان به راه افتاده و کارناوال منفعت‌طلبی خود را به راه بیندازند. افزایش قیمت چشمگیر ژل‌های ضدعفونی کننده‌ دست و ماسک باعث تاسف و شگفتی می‌باشد و تاسف‌برانگیزتر از آن دست نگه داشتن مسئولان برخورد با این قضایا می‌باشد. اضطراب اجتماعی و وحشت روانی مردم از گسترش این بیماری یکی از حوادث تلخی است که ممکن است باعث بروز حوادث دیگری گردد. وزارت بهداشت باید از طریق بیمارستان‌ها، دانشگاه‌های علوم پزشکی و سایر نهادهای وابسته اقدام به توزیع و فروش ماسک و ژل‌های ضدعفونی کننده‌ کند تا هم از تلاش فرصت‌طلبان و سودجویان جلوگیری کند و هم اجازه ندهد مردم با خرید اقلام غیراستاندارد گرفتار بیماری‌ها و حوادث تلخ‌تری گردند. البته باید بیان کرد سودجویان دو گروه هستند؛ سودجویان مالی و خبری. سودجویان
خبری همان کسانی هستند که با دستور گرفتن از مراکز خود، قصد آشوب روانی در جامعه
دارند .
این در حالی است که نباید دولت و مردم اجازه دهند این‌گونه افراد فعالیت خود را توسعه دهند. حضور در فضای مجازی و ایجاد اضطراب گسترده بین مردم با بیان اخبار کذب و اعلام آمار و ارقام دروغین موجب تشویش اذهان عمومی می‌گردد. رسانه ملی و سایر رسانه‌ها باید اخبار خود را اختصاص به این گونه موارد داده و با تهیه گزارش اجازه ندهند دروغ‌سازان امواج تخریبگر خود را به سطح افکار عمومی بفرستند. هنوز می‌توان با تعیین مدیریت و اجرای صحیح و اصولی آن در زمینه اخبار و همچنین پیشگیری، اقدامات لازم را انجام داده و ابتکار عمل را به دست گرفت. با توجه به نکات گفته شده و با توجه به شرایط حاضر، که کشورمان در وضعیت خاص سیاسی بوده و از لحاظ دارو و درمان با مشکلاتی روبه‌رو می‌باشد لازم است نهادهای خبری، مدیران بهداشت و درمان و اصحاب رسانه دست به دست هم داده و اجازه ندهند دشمنان به اهداف شوم خود برسند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام