کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 14 تیر 1399   Saturday 4 July 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 29 بهمن 1398

صفحه خبر: سیاسی

نخستین جلسه رسیدگی به اتهامات مجید عادلیان و احسان خادم به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد. گفتنی است در ابتدای جلسه قاضی مسعودی مقام گفت: احدی از متهمان متواری هستند، اما بعد مشخص شد که وی خود را به جلسه دادگاه رسانده و در جلسه حضور دارد.در ادامه قاضی از نماینده دادستان خواست درجایگاه قرار گیرد و کیفرخواست را قرائت کند.
شاه محمدی نماینده دادستان ضمن اشاره به کیفرخواست گفت: یکی از دریافت کنندگان شخصی به نام مجید عادلیان بوده که از طریق غیر قانونی موفق به دریافت وجوه کلان از بانک سرمایه شده است.
وی ادامه داد: بند الف از ماده نخست قانون فوق اخلال در نظام پولی کشور از طریق قاچاق عمده ارز به ضرب سکه و جعل اسکناس و یا وارد کردن و توزیع نمودن آن‌ها به عنوان یکی از جلوه‌های تحقق اخلال در نظام اقتصادی کشور جرم انگاری کرده است بنابراین قائل به ایجاد اخلال در نظام پولی و اقتصادی کشور از طریق پرداخت و تسویه دریافت تسهیلات در نظام بانکی از طرق غیرقانونی است.شاه محمدی افزود: با توجه به این موارد تخلفات منتهی به اخلال در نظام پولی و مالی کشور شده است متهم به دلیل ارتکاب اعمال مجرمانه فرایند سریع، مشروع و قانونی دریافت تسهیلات از نظام بانکی را نقض و موجبات اخلال در نظام پولی و بانکی کشور را فراهم کرده است.
وی اظهارکرد: خارج کردن حدود ۹۰ میلیارد تومان به روش‌های مجرمانه و متقلبانه و فساد آمیز و مصرف وجوه مذکور در امورات شخصی مصداق عینی اخلال در نظام اقتصادی کشور از طریق اخلال در نظام پولی و بانکی جامعه است. شاه‌محمدی گفت: با توجه به اینکه کشور در شرایط تحریم‌های ظالمانه بین المللی بوده و مشکلات همچون نرخ بالای بیکاری و تعطیلی کارخانه‌ها و محدودیت منابع ارزان‌قیمت وجود داشته است، برخی اشخاص فرصت طلب و سودجو همچون متهم عادلیان از طریق ارتباط گیری با مدیران خائن بانک سرمایه بدون اعتبار سنجی تسهیلات می‌گیرند و منابع کلان نقدینگی را در سال ۹۲ از بانک خارج و صرف امورات شخصی کرده است. نماینده دادستان ادامه داد: مجموعه بدهی متهم مجید عادلیان با لحاظ سود و جرائم متعلق به پرداختی‌های متهم بانک سرمایه، بابت ۹ فقره ضمانت نامه و چهار فقره قرارداد‌های مشارکت مدنی، مطابق آیین نامه مقررات بانک مرکزی مبلغ ۱۵۱ میلیارد و ۹۶ میلیون و ۵۸۵ هزار تومان تایید شده است. وی با اشاره به مشخصات متهمان گفت: متهم ردیف اول آقای مجید عادلیان آزاد با تودیع وثیقه و فاقد محکومیت کیفری متهم است به مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور با مدیران وقت بانک سرمایه از طریق تحصیل مال نامشروع به مبلغ ۶۰ میلیارد و ۸۷۵ میلیون تومان و خیانت در امانت است. نماینده دادستان عنوان کرد: متهم با گماردن اشخاص همچون احسان خادم در هیئت مدیره شرکت اقتصاد صنعت موفق شد از طریق تودیع چک و سفته به عنوان تنها ضمانت دریافت تسهیلات مبلغ ۶۰ میلیارد و ۸۷۵میلیون تومان از طرق غیرقانونی و بدون رعایت ضوابط قانونی در قالب قرارداد‌های مشارکت مدنی و بدون ضمانت نامه از بانک سرمایه خارج کند. شاه محمدی در ادامه عنوان کرد: در حد فاصل سال‌های ۹۲ و ۹۳ با توجه به آثار مخرب غیرقانونی اتهام عادلیان و مشارکت با مدیران وقت بانک سرمایه، اتهام اخلال در نظام اقتصادی محرز است. در شرایطی که کشور در تحریم‌های بین المللی قرار داشت برخی اشخاص فرصت طلب مانند عادلیان با پرداخت رشوه به مدیران خائن بدون اعتبار سنجی و تنها با چک قریب به ۱۰۰ میلیارد تومان از شبکه بانکی خارج کردند و با آن خودرو‌های لوکس و ملک‌های مرغوب خریداری کردند. به گزارش میزان، درادامه قاضی مسعودی مقام عنوان کرد: جلسه بعدی دادگاه متعاقباً اعلام خواهد شد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام