کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 27 شهریور 1400   Saturday 18 September 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 13 بهمن 1398

صفحه خبر: سیاسی

روی خط آفتاب
جناب آقای روحانی، رئیس جمهور و آقای اِسحاق جهانگیری ‌معاون محترم ایشان و آقای محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه و آقای محمود واعظی رئیس دفتر ریاست جمهوری و آقای شریعتمداری وزیر محترم کار، تعاون و رفاه اجتماعی، در حال حاضر مسئولیت امور کشور با شماست و به هرحال شما در برابر مردم عزیز، دانا، صبور و فداکار این سرزمین و تاریخ
پر فراز و نشیب ایران مسئول هستید و حالا یکی از مشکلات همین مردم، حقوق بسیار کمِ و اندک و حدِاقلی آن دسته از بازنشستگان و مُستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی است که این اشخاص آبرومند‌ که درآمد دیگری هم به جز این ندارند، بعد از خداوند، چشم اُمیدشان به انجام دادن قول شما در جهت افزایش و یکسان‌سازی حقوق‌های بازنشسته‌ها است. محمود بلیغیان
...0913
آن تعداد به اصطلاح اقتصاددان که نامه نوشتن برای مالیات بر خودرو از نظر ما مردم طبقه متوسط و ضعیف تمام طبقات اگر اقتصاددان بودن حتما به علت‌های چند برابر شدن قیمت‌های خودرو نگاه تحلیلی می‌کردن بعد پیشنهاد مالیات می‌دادند وقتی خودرو مدل2012 فقط فقط در کشور ما به علت ممنوعیت واردات تعرفه غیرجهانی محدودیت2500و دست‌اندازهای ایجاد شده توسط تصمیم‌گیران قیمتش میلیاردی یا بالای200 میلیون شد در حالیکه آخرین مدلها از برندهای جهانی در کشورهای اطرافمان که اتفاقا از کشور ما با کامیونهای حمل خودرو عبور می‌کنند و ما مردم با چشمان‌مان مشاهده می‌کنیم با تعرفه جهانی حق انتخاب دارند که مالیات هم میدن آیا این اقتصاددانان که از نظر ما مردم اقتصادخوانان سطحی نگر از وضع انحصار بازار خودرو کشور خبر دارند که اصلا تخصصی دارند در مورد خودرو. یک اقتصاددان تمام عوامل را می‌بیند و تحلیل می‌کند حالا بازار خودرو قیمت‌های تعرفه کشور ما را حداقل با همسایگان کنار هم قرار دهند مقایسه کنند لطفا آفتاب مردمی تصاویر قیمت تعرفه برند خودرو همسایگان را چاپ کند نیسان آلتیما مدل2020 فقط30 هزار دلار قیمت دارد
در تمام کشورها.
...0922
کل درآمد ماهیانه‌ام به هشتصد هزار تومان نمی‌رسد ولی به سایت کمک معیشتی که مراجعه می‌کنیم اعداد و ارقامی نجومی در مورد درآمد ماهیانه‌ام درج شده که ای کاش درست بود محلی نیز جهت توضیحات نیست در صورتی که کسانی که درآمد چند میلیون ماهیانه دارند به آنان کمک‌معیشتی پرداخت شده.
...0919
متاسفانه هر روز شاهد به اشتراک‌گذاری تصاویر اِختلاس‌های بزرگ و چند صد میلیاردی از برخی مسئولین فعلی و سابق و فرزندانشان یا همان آقازاده‌ها و خانم زاده ها! در فضای مجازی هستیم و به همین دلایل و مستنداتِ غیر قابل اِنکار، موجب تضعیف روحیه و شور و نشاط عمومیِ متاثر از این گزارشات و خبرها و تصاویر شده است، مستنداتی که به دلیل وضوح و واقعی بودن آنها نه تنها غیر قابل انکار و کِتمان از سوی مسئولین و وابستگان آنهاست بلکه به دلیل اِصرار آقازاده‌های آنها به توهین و به مردم عزیزمان، با نشان دادن تصاویر خوشگذرانی توام با فساد خودشان، با توهین به شعور مردم در ویدئوهایشان، موجب خشم و عصبانیت عمومی و سَلبِ امیدواری به آینده خصوصاً جوانان شده است.
...0913
با سلام. شهرام فردی از رشت. از آقای روحانی تقاضا دارم این کمک‌معیشتی را به تمام 80 میلیون نفر بدهید تا حق کشی نشه.
...0939
آفتاب یزد: به همان تعداد که قولش را داده‌اند عمل کنند کافی است.
پیام‌های مردمی در صفحات 2-6-11
0915- با سلام. خواستم که روزنامه آفتاب یزد پیگیر وضعیت کارگران سازمان آب شود، قرار بود آقای بختیاری قراردادهای کارگران را یکی و یکپارچه کند.. در سازمان آب ۵ نوع قرارداد داریم. قرارداد معین، نیروی انسانی، حجمی، برونسپاری، شش درصدی. از آقای بختیاری خواهشمندیم فرقی بین کارگران نگذارد همه باهم برابر و دارای مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد هستند. با تشکر (3/11)
1415- مدت‌هاست زیرگذر امیرکبیر منشعب از خیابان هفده شهریور تهران بدون استفاده و رها شده است. راه‌اندازی زیرگذر دسترسی از این مسیر به میدان امام خمینی(ره) راحت می‌شود. از شهردار تهران تقاضای رسیدگی داریم. (3/11)
1811- هلیا صبوری: بسیاری از آب‌میوه‌فروشی‌ها برای جذب مشتری بر روی شیشه مغازه یا دست نوشته‌ای نوشته اند: «آب آلبالو، آب زرشک طبیعی موجود است!» آیا تبلیغ این گونه آب میوه‌ها که در این فصل از سال در هیچ میوه فروشی آلبالو یافت نمی‌شود، قانونی است یا فقط برای کسب درآمد بیشتر است؟ وقتی نظارت نباشد مشتریانی که اطلاعی از کیفیت مثلاً آب میوه‌های طبیعی ندارند، خرید می‌کنند و آب رنگ شده میل می‌کنند! (3/11)
2315- گویا شهردار منطقه یک نمی‌خواهد به سدمعبر پیاده‌روهای کم‌عرض حدفاصل میدان قدس ـ تجریش رسیدگی کند. هر بار که برای زیارت به امامزاده صالح تجریش می‌رویم، شاهد حضور دستفروشان هستیم! (3/11)
2311- اکبر از تهران: برف و باران که می‌بارد برخی رانندگان تاکسی گرمای خانه را به بیرون ترجیح می‌دهند. به دلیل این که ترافیک خیابان‌ها سنگین‌تر می‌شود و احتمال وقوع حادثه رانندگی وجود دارد، کرایه خودروهای اینترنتی در روزهای برفی و بارانی تغییر می‌کند و گران‌تر می‌شود. مسافربرهای شخصی هم به دلخواه از مسافران کرایه دریافت می‌کنند. وقتی قانون و مجریان قانون نظارت نداشته باشند، مسافران مجبورند تاوان آن‌ها را بپردازند! (3/11)
1846- افسانه از تهران: برخی روزها با گذر از خیابان‌های تهران به ویژه خیابان‌های پیروزی و شهید مفتح، کمی بالاتر از خیابان طالقانی عده‌ای از کارگران خدمات شهری را می‌بینیم که در حال لایروبی جوی‌ها هستند. چرا شهرداران مناطق روی جوی‌ها را نمی‌پوشانند تا از آبگرفتگی و لایروبی پیشگیری کنند؟(3/11)
1513- رمز دوم ثابت به طور اتوماتیک از سوی بانک ها قطع شد و دارندگان حساب‌های بانکی عضو شتاب برای دریافت رمز دوم پویا باید به شعب بانک ها مراجعه کنند. متاسفانه مسئولان بانکی به جای این که به فکر رفاه مردم باشند با استفاده اجباری از رمز دوم پویا باعث مشکلات فراوانی برای سالمندان شده اند. (3/11)
آفتاب یزد: این رمز جهت امنیت بیشتر است.
پیام‌های مردمی در صفحات 2-6-11
1015- تعرفه دندانپزشکی درمانگاه فرهنگیان مرکزی واقع در خیابان امام خمینی(ره)، نرسیده به حسن آباد تهران بسیار گران است. با این حال هزینه‌های دندانپزشکی برای غیرفرهنگیان بالا است! اگر هدف خدمت به فرهنگیان و مردم است، قیمت‌ها باید منصفانه‌تر تعیین و انجام شود. (5/11)
1725- شهرداری منطقه چهارده توانایی جمع آوری سمساری‌ها و میوه فروشانی که مخل آسایش ساکنان خیابان سیرجان، انتهای کوچه عسگری هستند را ندارد، شیشه خانه‌ها را دوجداره کنند تا ساکنان از آلودگی صوتی در امان باشند! (5/11)
1619- جریان چیست 90 نفر از نمایندگان مجلس را رد صلاحیت می‌کنند اما برخی‌ها را صلاحیت دار! متوجه نشدیم جریان چیست؟ (5/11)
1517- باور کنید اگر همین ستون پیام‌های مردمی نبود مجبور بودیم تمام مشکلات را یا تحمل کنیم یا از درد دق کنیم. (5/11)
1401- ما از ردصلاحیت برخی از نمایندگان مجلس ناراحت هستیم، اما از عملکرد بسیاری از همین نماینده‌ها هم راضی نیستیم. مجلس دست اینها بود و کارکرد خوبی از این مجلس ندیدیم. (11/11)
1210- ما حملات به آقای ظریف را محکوم می‌کنیم هیچ انسان منصفی به غیرت و همت آقای ظریف در مواجهه با دشمنان شکی ندارد اگر هم ایشان حرفی می‌زند براساس قواعد دیپلماتیک است به غیرت داشتن یا نداشتن ربطی ندارد. (11/11)
0114- جناب باهنر گفته‌اند دلسوزان نظام باید برای تجدیدنظر در مورد ردصلاحیت‌شدگان تلاش کنند. خدمت ایشان به طنز می‌گویم ردصلاحیت‌شدگان شاید صلاحیت نداشتند که ردصلاحیت شدند! (11/11)
1504- برخی‌ها برای کاسبی خود به آقای ظریف حمله می‌کنند به این وزیر خارجه زحمتکش ما حمله می‌کنند. همه می‌دانند که وزیر امور خارجه ما دوستدار شهید سلیمانی بود آنها با هم خیلی دوست بودند. حالا متاسفانه عده‌ای می‌خواهند آب را گل آلود کنند. آیا طرفداران آقای ظریف هم اجازه دارند جلوی وزارت امور خارجه تجمع کنند؟ (11/11)
0807- لطفا مسئولان نگرانی مردم را در مورد ویروس کرونا برطرف کنند. تمام اقدامات لازم برای جلوگیری از ورود این ویروس خطرناک به کشور باید انجام گیرد. (11/11)
0821- برخی معتقدند ویروس کرونا کار آمریکاست برای مقابله با قدرت اقتصادی چین. آیا این موضوع چقدر محتمل است. لطفا در مورد آن با کارشناسان صحبت کنید مطلب چاپ کنید. (11/11)
1151- از مسئولان خواستاریم جلوی ورود کسانی که به چین سفر کردند یا از چین وارد کشور می‌شوند گرفته شود. این به خاطر جلوگیری از اشاعه ویروس کرونا یک ضرورت برای تامین سلامت مردم است. (11/11)
1021- اینکه رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت می‌گوید ویروس کرونا به همه جا می‌رود و قابل جلوگیری نیست که بیشتر توی دل آدم را خالی می‌کند. این چه طرز دلداری‌دادن به مردم نگران است؟ (11/11)
1117- چقدر خوب که دنیای مجازی راه اندازی شد، دوستان و آشنایان از راه‌های دور و نزدیک از حال و روز یکدیگر باخبر می‌شوند. به عنوان مثال در یکی از بیمارستان‌های تهران بستری شدم، به دلیل مسافت طولانی بسیاری از دوستان، بستگان و آشنایان از طریق دنیای مجازی اظهار لطف و دلجویی کردند. خواستم از طریق ستون پُربار و مردمی روزنامه از تمامی بزرگواران قدردانی کنم زیرا همین ارتباطات پیشرفته مجازی باعث می‌شود بیمارستان‌ها خلوت‌تر و بیماران بدون این که چشم شان به در برای ورود عیادت‌کنندگان باشد، استراحت می‌کنند!! عرفان (2/11)


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام