کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
سه شنبه, 13 خرداد 1399   Tuesday 2 June 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 03 بهمن 1398

صفحه خبر: سیاسی

حجه الاسلام بهمن شریف زاده‪-‬ برخی از وجود لیست «بهارخدمت» که اکنون بعضی از آن با عنوان لیست یاران احمدی نژاد
-شامل وزرای سابق او- یاد می‌کنند، برای حضور در انتخابات اسفندماه سخن می‌گویند اما باید با صراحت گفت این لیست، هیچ ارتباطی با جریان بهار ندارد. ما از همان ابتدا یقین داشتیم که نزدیکان جریان بهار و احمدی نژاد دراین انتخابات رد صلاحیت می‌شوند. چرا که ما پیش ازاین هم در چهار دوره ردصلاحیت شده بودیم. در دو دوره مجلس و دودوره ریاست جمهوری. بنابراین می‌دانستیم که تفکر بهار رد صلاحیت خواهد شد. با این حال برخی از یاران احمدی‌نژاد، در این انتخابات انفرادی ثبت نام کردند که آن‌ها نیز رد صلاحیت شدند چرا که منتسب به این تفکر بودند. از همین رو جریان احمدی نژاد باصراحت اعلام کرد هیچ لیستی در این انتخابات نخواهد داشت و از هیچ لیستی نیز حمایت نمی‌کند. اما به نظر می‌آید اکنون پای یک نقشه در میان است. نقشه‌ای که حدود یکسال است آن را رصد می‌کنیم. عده‌ای می‌خواهند با استفاده از پتانسیل بهار و احمدی نژاد راه به مجلس پیدا کنند. این عده بدنه‌ای از جریان اصولگرای جامعه است. این بخش از جامعه چون هیچ توجهی را برای خود نمی‌بیند، از همین رو چنین طراحی‌ای کرده تا با اسم بهار جلو بیاید و یا خود را نزدیک به این جریان معرفی کند. اما لیست احمدی نژادی اصولگرایان وقتی باورپذیر می‌شود که افرادی وارد این لیست شوند یا بگویند که در لیست جای گرفته‌اند که در گذشته نسبتی با احمدی نژاد داشته‌اند. اتفاقی که ظاهرا در لیست بهار خدمت رخ داده است.
اما نکته اینجاست که این نسبت گذشته وزرا با احمدی نژاد یک نسبت با تفکر بهاری نبوده است.
در کابینه احمدی نژاد افکار گوناگونی حتی با تفکرات تند اصولگرایی وجود داشته‌اند. دلیل این کارهم به خاطر علاقه احمدی نژاد به استفاده از ظرفیت‌های گوناگون جامعه بوده تا یک دولت فراجناحی شکل بگیرد. اما برخی با بهره گیری از همین ارتباط قبلی وزرای سابق احمدی نژاد با او، آن‌ها را که اکنون نامزدان نمایندگی مجلس هستند در لیست بهار خدمت قرار داده‌اند البته این بدان معنی نیست که خود این وزرا این نقشه را طراحی کرده باشند، اما بخشی از بدنه اصولگرایی این نقشه را طرح ریزی کرده است تا بتواند با استفاده از پتانسیل و نام تفکر بهار این افراد را به مجلس بفرستد. از سویی با توجه به اینکه احمدی نژاد همیشه خود را جدای از جریان اصولگرا معرفی کرده است این لیست موسوم به بهار خدمت جدای از اصولگرایی مطرح می‌شود. اما باید گفت به غیر از یکی دوتن از وزرا، سایر وزرای احمدی نژاد از تفکر او فاصله گرفتند برای همین اگر این افراد را با نام تفکر بهار بخواهند وارد مجلس کنند یک انتساب ناراست است. هیچکس در این انتخابات نمی‌تواند لیستی تشکیل بدهد و تایید احمدی نژاد یا نزدیکان احمدی نژاد را بگیرد. این افراد هیچ گاه از جریان بهار احمدی نژاد حمایت نکرده اند، اکنون چرا از نام بهار درلیست استفاده شده است؟ برخی از این چهره‌ها چهره‌هایی هستند که تفکر بهار را موهوم می‌دانستند الان آن‌ها را چه شده است؟ تا پیش ازاین هم لیست‌های فرضی ساخته شد تا بگویند آن‌ها لیست‌های مورد احمدی نژاد است. اکنون اما از عنوان بهارخدمت استفاده شده است تا به صورت ایهام برخی تصور کنند این لیست‌ها و نام‌ها منسوب به تفکر بهار و احمدی نژاد است. بازهم باید تاکید کرد جریان احمدی نژاد در این انتخابات نه لیستی دارد و نه از لیستی و فردی حمایت می‌کند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام