کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
چهارشنبه, 18 تیر 1399   Wednesday 8 July 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 15 دی 1398

صفحه خبر: روی خط آفتاب

روی خط آفتاب
2305- ترور سردار قاسم سلیمانی یک تصمیم اشتباه خطرناک و کینه‌توزانه از سوی عوامل و سردمداران کاخ سفید بود. امیدواریم با لطف و عنایت خداوند و تدبیر دولتمردان هم پاسخ مناسب به آمریکایی‌ها بدهیم. به امید سرنگونی سردمداران کاخ سفید. (13/10)
0801- بی‌شک بر همگان آشکار شد آمریکا دوست مردم ایران نیست. اگر دوست بود این همه فشار حداکثری را به اسم تحریم‌ها به مردم ایران وارد نمی‌کرد. آنها تروریست اقتصادی بودند حالا با ترور سردار سلیمانی تروریسم انسانی خود را نیز بیشتر به نمایش گذاشتند. مرگ بر آمریکا. (14/10)
1150- شاید دیگر وقت آن است دنیا خصوصا سران اروپا و کشورهایی که حق وتو دارند در مقابل آمریکا نسبت به تنش‌آفرینی‌های این کشور معترض شوند. چرا اروپا آنقدر در مقابل آمریکا منفعل عمل می‌کند. چرا اروپا خود را نوکر آمریکا می‌داند؟ سیاست این کشور دنیا را دارد به جنگ می‌کشاند. (14/10)
1247- هیچ ایرانی وطن‌پرستی نیست که از شهادت حاج قاسم سلیمانی اسطوره مقاومت ناراحت نباشد. دنیا امروز علیه آمریکای تروریست است. متوجه شدند آمریکا تروریست است. الان در عراق هم جو بر ضد آمریکاست. از مسئولان خواستارم بر مبنای تدبیر و درایت، بهترین تصمیم را در برابر جنایات آمریکا بگیرند. (14/10)
1250- انفجارها در پایگاه‌های آمریکا در عین الاسد در عراق اولین واکنش‌های عراقی‌ها به جنایت‌های آمریکاست. باید منتظر واکنش‌های دیگر هم باشند. (14/10)
1547- آمریکایی‌ها آنقدر احمق و روانپریش شده‌اند که پس از به شهادت رساندن سردار قاسم سلیمانی پیام فرستادند اگر می‌خواهید انتقام بگیرید متناسب با آنچه اتفاق افتاده باشد. چقدر اینها وقیح و گستاخ شده‌اند. (14/10)
1612- بیشتر سران اروپایی در پی شهادت سردار سلیمانی و چند مسئول حشدالشعبی فقط هشدار دادند که تنش‌ها بیشتر نشود و خبری از همدردی از آنها نیست و باید برای آنها تاسف خورد. اگر امثال سردار سلیمانی‌ها نبودند داعش اروپا را هم اشغال کرده بود. (14/10)
پیام‌های مردمی در صفحات 2-6-11
ما مردم ایران از لایحه دولت در پیوستن کشورمان بهwto حمایت می‌کنیم و باعث امید عموم ما مردم است طبق قانون و سندچشم انداز1404 ایران چهار راه جهان بوده و است، ایران مرکز جاده ابریشم بود تمام کشورهای منطقه و جهان عضوwto هستن حتی چین و روسیه که شریکان راهبردی ما خوانده می‌شوند عضو سازمان تجارت جهانی wtoهستن تعلل نپیوستن بهwto باعث راحت تحریم شدمان شده چین و روسیه و هر کشور که می‌خواهد سرمایه‌گذاری کند یا روابط اقتصادی داشته باشد به دلیل نبود کشور ما در چرخه تجارت جهانیwto دچار مشکل می‌شوند که در این چند دهه مخصوصا در این 2سال قابل لمس مشاهده بود اگر عضویت در wto یا ساز و کارهای اقتصادی بد بود معایب داشت مطمئنا دو شریک راهبردی‌مان روسیه و چین لحظه‌ای برای خروج از این پیمانها درنگ و صبر نمی‌کردند حتی کشورهای جزیره‌ای که وسط دریاها هستن مانند مالزی اندونزی، ژاپن که شرق عالمند عضوwto ساز و کار مالی هستن یا ترکیه و همسایگان همینطور عضو wto هستند آنوقت ایران ما که وسط جاده ابریشم چهار راه دنیا است چرا نباید عضو wto شود راه کاهش قاچاق کالا مانند چین و روسیه و جهان پیوستن بهwto است.
...0937
سرور آزادگانِ جهان و سالار شهیدان، حضرت امام حسین (علیه‌السلام) در سخنانِ گوهر بار خود می‌فرمایند: بَنده و بَرده هیچکس مَباش، زیرا که خداوند تو را آزاد آفریده است.
...0913
با سلام و خسته نباشید، دست کم هزار متر از زمین‌های خالی روبروی شهرک فرهنگیان در انتهای بلوار شهید رجایی شهر ری برای ساکنان اسباب اذیت شده و در مواقع باد و طوفان گرد و خاک زیادی بلند می‌شود اگر شهرداری منطقه20 این زمین‌های وسیع را تبدیل به فضای سبز کند این مشکل حل خواهد شد.
...0936
پس از تاخیر بسیار طولانی و شک‌برانگیز بیش از دوماهه همانطور که پیش‌بینی می‌شد سرانجام نتیجه انتخابات کشور همسایه ما افغانستان، به نفع اشرف غنی رئیس جمهور فعلی که در پنج سال گذشته هم در همین سمت بوده است، برنده انتخابات! اعلام شد، نتیجه‌ای که آقای عبدالله عبدالله رقیب انتخاباتی او و گلبدین حکمتیار رقیب دیگر او به هیچ وجه آن را قبول ندارند و معتقدند که در این دوره انتخابات هم تقلب بزرگی صورت گرفته است، واقعاً معلوم نیست قدرت بیش از حد چیست که بعضی افراد قادر وحاضر به ترک آن نیستند، به قول شاعر معروف (عراقی) باید به آقای اشرف غنی که در طول سالهای گذشته در مقام خود نتوانسته است وضعیت بهتری را در این کشور بوجود آورد، باید گفت که: تو در برون چه کردی، که درون...آیی؟.
...0913
حُکام جنایتکار عربستان سعودی باید بدانند از آنجا که هیچ جنایتی بی‌پاسخ نخواهد ماند، خون به ناحق ریخته شده جمال خاشقچی روزنامه نگار آزاد، سرانجام با انتقامی سخت و دردناک گلوی یکایک آنها را خواهد گرفت و نمایش‌های دادگاه‌های فرمایشی و محکوم کردن پنج یا چند نفر به اعدام در رابطه با این قتل و قتل‌های دیگر نمی‌تواند پوششی برای مخفی کاری این حرکت وجنایت بی‌رحمانه باشد و هیچ‌کس قادر به فرار از مکافات الهی و جزا نخواهد بود بخصوص آمر و فرمان‌دهنده این جنایت فجیح و جنایت‌های دیگر یعنی بن‌سلمان ولیعهد آل‌سعود ودیگر جنایت پیشگان تاریخ معاصر جهان، عاقبت سرانجام و فرجام سختی در انتظار آنان خواهد بود و این وعده الهی برای تمام جانیان و گمراهان تاریخ بشریت بوده و هست. محمود بلیغیان
...0913
پیام‌های مردمی در صفحات 2-6-11
1201- آخر آدم درد خود را به که بگوید؟ وقتی شورای عالی کار حداقل دستمزد کارگران را یک میلیون و پانصدهزار تومان قرار داده چگونه یک کارگر می‌تواند اجاره سنگین بدهد؟ این حقوق‌های تصویبی هیچ تعادلی با وضعیت تورم
ندارد. (3/10)
1221- اینکه طبق گفته وزیر بهداشت میزان افسردگی و ناامیدی در کشور در 20 سال گذشته دو برابر شده و به 40درصد رسیده و برای جامعه یک زنگ خطر است. حتی بروز برخی خشونت‌ها در جامعه و رفتارهای عصبی شهروندان هم مربوط به این افسردگی و ناامیدی‌های ایجاد شده در جامعه است. (3/10)
1428- باز هم علاءالدین بروجردی در مجلس صنعت گردشگری در بروجرد را چنان رونق داده که بروجرد مملو از توریست است تمام هتل‌ها و مراکز گردشگری پر شده است. چنان که حتی کمبود جا وجود دارد و برای توریست‌ها چادر برپا کردند! (3/10)
1052- مسئولان وزارت بهداشت لطف کنند بگویند چرا می‌گویند طرح تحول سلامت شکست خورده است. دلایل آن را ذکر کنند. (3/10)
1011- انصافا با وجود تمام نوسانات قیمتی کالاها در بازار و اجناس مختلف اما سازمان میادین و میوه و تره‌بار شهرداری توانست تا حدود زیادی کنترل و تعادل قیمت‌ها را در بازارهای خود حفظ کند که از این جهت جای تشکر و قدردانی دارد. (3/10)
0940- من نمی‌دانم عادل فردوسی‌پور مجری محبوب برنامه نود چه هیزم‌تری به بعضی‌ها فروخته است که اگر یک مجری هم در یک برنامه تلویزیونی نامی از او می‌برد امثال روزنامه کیهان به او می‌تازد و کلی حرف بی‌ربط به او نسبت می‌دهند. (3/10)
0920- مسئولان باید حتی به صف‌های جلوی درب سفارتخانه‌ها توجه کنند چرا برخی برای فرار از مشکلات زندگی و عدم تامین نیازهای خود مجبور به کوچ اجباری می‌شوند؟ به خیلی چیزها می‌توان توجه کرد تا متوجه شویم مردم گرفتار هستند. (30/9)
1150- مردم کسی را به عنوان رئیس‌جمهور انتخاب می‌کنند یا نمایندگانی برای مجلس اما این افراد نباید بدون اجازه از مردم کاری کنند مثلا پولی از جیب مردم گرفته شود بعد به اسم یارانه به او بدهند. آیا این درست است؟ (30/9)
1310- به نظر من برخی اصولگرایان که ادعا می‌کنند بر اصولی پایبند هستند اصلا هم پایبند نیستند فقط دنبال منافع شخصی هستند نه منافع ملی. (30/9)
1320- بی‌توجهی به درخواست‌ها و مطالبات مردم باعث دلسردی و بی‌اعتنایی آنها به مدیران جامعه می‌شود. وقتی مردم دلخوشی از عملکرد آنها نداشته باشند این باعث می‌شود حتی در انتخابات هم این دلسردی‌ها و دلخوری‌ مردم از عملکردها بروز کند. (30/9)
1325- شکست برجام خواست دشمنان بود اما متاسفانه عده‌ای هم در داخل مخالف برجام بودند و ترجیح می‌دادند برجام به بن‌بست بخورد. کسانی که برای مردم معلوم‌الحال هستند. (30/9)
1333- این آماری که سازمان گردشگری در مورد گردشگران خارجی که از کشور دیدن می‌کنند می‌دهد به نظر درست نیست. شاید کودکان و نوزادان همراه خانواده‌های توریست‌ها را هم جز توریست‌ها حساب می‌کنند که آمار آنها افزایش یابد! (30/9)
1410- اگر مسئولان دلسوز مردم هستند باید صدای مردم و خواسته‌های مردم را بشنوند و به آن عمل کنند باید ثابت کنند حرفهایشان فقط شعار نیست. اما متاسفانه بیشتر مردم معتقدند مسئولان فقط شعار می‌دهند. (30/9)
1338- چنانکه بانک‌ها و ادارات دولتی هم در اختیار بخش خصوصی قرار داده می‌شد مراجعه کنندگان به ادارات برای انجام کار خود جان به لب نمی‌شدند و کارشان زودتر انجام می‌شد. (30/9)


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام