کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
پنج شنبه, 06 آذر 1399   Thursday 26 November 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 26 آذر 1398

صفحه خبر: سیاسی

معاون اول رئیس جمهوری با بیان این که باید در همه سطوح دولت و مدیریت نظام یک صدا بشنویم، گفت: چالش‌ها و مشکلات در مقابل فرصت‌های کم‌نظیری که ایران دارد، ناچیز است و ما می‌توانیم با کمک همدیگر از پیچ‌های خطرناک
عبور کنیم.
اسحاق جهانگیری افزود: آنچه مردم را رنج می‌دهد و متحیر می‌کند این است که آنها احساس می‌کنند در این تنگناهای اقتصادی فراموش شده‌اند.
معاون اول رئیس جمهوری با بیان اینکه ما در شرایط حساسی قرار گرفته‌ایم، گفت: آمریکایی‌ها می‌خواستند اقتصاد ایران را نابود کنند، آن چیزی که امروز اقتصاد ایران را نگه داشته است تلاش شما فعالان اقتصادی است.
وی افزود: نیاز امروز مردم این است که دولتمردان در همه نهادهای دولتی و حکومتی، حوزه‌های مدنی، تمام احزاب، نخبگان و دانشگاهیان برای این کشور افق‌گشایی کنند.
معاون اول رئیس جمهوری اظهار داشت: دشمن به دنبال این است که آینده ایران را سیاه نشان دهد بنابراین باید افق گشایی کنیم و می‌توانیم این کار را در همه سطوح کشور انجام دهیم.
وی گفت: در کنار نواقص، فرصت‌های بی‌نظیری در بخش‌های مختلف کشور برای توسعه وجود دارد که یکی از آن‌ها توان و ظرفیت فعالان و صنعتگران ایران است، ما می‌توانیم با کمک یکدیگر ایران را از هر پیچ خطرناکی عبور دهیم. این امر منوط به اراده و عزم همگانی برای آبادانی کشور است.
> دشمنان هدفشان تیره و تار و مبهم نشان‌دادن آینده برای ملت ایران است
وی در ادامه با تاکید بر این که دشمنان هدفشان تیره و تار و مبهم نشان دادن آینده برای ملت ایران است، گفت: باید از فرسایش سرمایه‌های مادی و معنوی کشور جلوگیری کنیم، نباید بگذاریم با وجود شرایط سخت اقتصادی که مردم را نگران و قدرت اقتصادی آنها را کاهش داده و معیشت آنها را در شرایط دشواری قرار گرفته، امید به آینده از بین رود. باید امید اجتماعی را در جامعه تقویت کنیم نباید بگذاریم ملت احساس کند که آینده‌ای برای آنها وجود ندارد.
معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به
دو شوک اقتصادی در دهه ۹۰ یعنی کاهش قدرت خرید مردم و کاهش درآمدهای نفتی کشور در سال‌های ۹۷ و ۹۸ گفت: یکی شوک تحریم‌های ۹۰ و ۹۱ بود که تورم ۳۵ درصد و ۴۰ درصد را به وجود آورد که نتیجه آن قدرت خرید مردم را چند سال به عقب برد البته آن زمان می‌گفتند که در تحریم‌ها می‌توانید تا یک میلیون بشکه نفت صادر کنید و ما تا همان میزان صادر می‌کردیم.
وی افزود: درآمد سال ۹۰ از صادرات نفت ۱۱۸میلیارد دلار و سال ۹۱، ۶۸میلیارد دلار بود و شوک دوم در ۹۷ و ۹۸ اتفاق افتاد که این بار نگفتند که شما می‌توانید تا یک میلیون بشکه نفت صادر کنید گفتند تلاش می‌کنیم که صادرات نفت ایران به صفر برسد.
> به خاطر گوش‌های نامحرم نمی‌گویم
چه میزان صادرات نفت داریم
جهانگیری ادامه داد: الان به خاطر گوش‌های نامحرم نمی‌گویم چه میزان صادرات نفت داریم. ولی یقینا میزان صادرات نفت در سال ۹۷ و ۹۸ به شدت کاهش یافته است. در این شرایط دو شوک حتما زندگی و معیشت مردم در شرایط سختی قرار داد. جهانگیری تاکید کرد: باید در تمام سطوح دولت و مدیریت نظام یک صدا بشنویم، آن چیزی که مردم ما را رنج می‌دهد می‌بینند در چنین شرایط اقتصادی که بر زندگی آنها تحمیل شده است گاهی اوقات این علیه آن و آن علیه این صحبت می‌کند. مردم متحیر می‌شوند که یعنی ما فراموش شده‌ایم؟
> اشکالی ندارد که به مردم صادقانه بگویم
اشتباه کردیم
به گزارش ایرنا، وی افزود: مسیر دوم این است فرصت‌های جدید برای توسعه کشور خلق کنیم و در دل این محدودیت‌ها می‌توان فرصت‌های توسعه برای ایران ایجاد کرد و شما فعالان اقتصادی می‌توانید این کار را انجام دهید. اصلاح روش‌های غلط و رویکردهای نادرست را باید اصلاح کنیم تا ثمربخش باشد و اشکالی ندارد که به مردم صادقانه بگویم اینجا اشتباه کردیم و اینجا باید این گونه حرکت کنیم و این تصمیم ما غلط بوده و تصمیم درست چیست و آن را اتخاذ کنیم و این گونه کار کشور پیش خواهد رفت.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام