کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 29 فروردین 1400   Sunday 18 April 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 16 آذر 1398

صفحه خبر: سیاسی

رامین نخستین انصاری‪-‬ همه ما در شرایط سخت زندگی، تنگاتنگ هم افتاده ایم؛ در این میان هنر اصلی همه ما به جای فاصله گرفتن از یکدیگر، هنر نزدیکی و با هم بودن است. قانون زندگی قانون باورهاست. در شرایط سخت، با هم بودن و احساس مسئولیت و عشق برادرانه سرچشمه موفقیت افراد جامعه می‌شود. تمام چیزها در زندگی دائمی نیست و اگر زندگی و کسب و کار و... خوب پیش برود باید از آن لذت برد و اگر بد پیش برود نباید نگران شد. در شرایط سخت هم باید امیدوار بود و در کنار هم و با کمک به هم باید به جلو حرکت کرد زیرا سختی‌ها برای همیشه دوام نخواهند داشت. خلاهای زندگی را باید با احساس مسئولیت پر کرد و مطمئن باشید به زودی تغییرات بزرگی را در زندگی شخصی و جمعی خویش احساس خواهید کرد.زمین خوردن یک پدیده عادی به شمار می‌رود اما هیچ کس و بزرگترین و قدرتمندترین کشورهای جهان هم نمی‌توانند با روش‌های غیر انسانی و تحریم و فشار و... جلوی بلند شدن یک ملت را بگیرند. امروز مردم ایران بیش از پیش باید تلاش کنند تا با هم باشند. این امر مهم باعث به دست آوردن انرژی شگفت انگیزی می‌شود که ایران به آن نیاز دارد. در شرایط سخت اقتصادی بهتراست مردم احساس مسئولیت و به هم کمک کنند. هرگاه عیب و بی عدالتی در جامعه دیده شد آن را بایدبا روش مسالمت‌آمیز بیان کرد و همیشه کسانی هستند که سر راه سنگ پرتاب می‌کنند اما همه اینها به تک تک افراد جامعه بستگی دارد که با آن سنگ‌ها چه می‌سازند؛ ساختن پل یا دیوار. سعی کنیم معمار خوبی برای جامعه خود باشیم. بعضی وقتها کوتاه آمدن علی‌رغم هزینه‌های سنگینی که ممکن است به همراه خود داشته باشد، هم ملت و هم کشور را نجات می‌دهد. باید به تغییر و اصلاحات همواره امیدوار بود و در این میان نباید حرف مردم را هم تار شنید. قانون طبیعت براین اصل مهم استواراست؛ خوشبختی مردم یعنی رضایت مردم. بنابراین از دشمنی تا دوستی یک لبخند، از جدایی تا پیوند یک قدم، از توقف تا پیشرفت یک حرکت، از کینه تا بخشش یک گذشت و از نفرت تا علاقه یک محبت فاصله استو جامعه سیاسی نیز باید مراقب ملت و کشور باشد. وقتی مقصریم باید عذرخواهی کنیم و درصدد جبران خطاها و اشتباهات باشیم. اگر در این راه قدم برداریم منطق و عقلانیت بر غرور و قدرت پیروز خواهدشد. وقتی حق با کسی است، نباید زور گفت. وقتی دروغ گفته می‌شود و نمی‌شود آن را ثابت کرد و زمانی که نمی‌توانی حرف دلت را بزنی و سکوت می‌کنی اینان موانعی به شمار می‌روند که باید از جامعه ریشه کن شوند.این امر مهم برای جلوگیری کردن از غرق شدن است و دیگر هیچ. همدیگر را ببخشیم حتی وقتی متاسف نیستیم. به هم مهر بورزیم و به پرسش و مطالبات مردم پاسخ کهنه ندهیم.
هرکسی که دلش برای آبادی و سعادت و امنیت کشور می‌تپد، هرگونه خشونت را نخواهد پذیرفت. همه ما می‌دانیم ایران در شرایط خاصی بسر می‌برد و این سرزمین باشکوه، دشمنان زیادی دارد و هر لحظه در انتظار آسیب رساندن به کشورند. ایران در پرمسئولیت بارترین دوران تاریخ خویش بسر می‌برد و در این میان باید منطقی فکر کرد. امروز راه ما از منطق و خدمت به مردم می‌گذرد. در هر شرایطی باید به مردم توجه کرد و براساس نظر ملت عمل کرد و اگر موضوعاتی هست آن را با مردم در میان گذاشت. هر کسی به خوبی می‌داند در هر شرایطی نوکری و خدمت به مردم یک هدف متعالی تلقی می‌شود. وقتی خدمت به ملت به عنوان یک مانیفست، ذهن و روح مدیران را دربرگرفت، آنگاه زندگی مردم سخت نمی‌شود. باید همه خود را نوکر مردم بدانند. مردم از دولت انتظار خدمتگزاری دارند و دولت باید خود را فرمانبردار مردم بداند و در این میان به گونه‌ای به مردم خدمت کنند که ملت با تمام وجود آن را لمس کنند و این انرژی مثبت و حال خوب بودن را به یکدیگر هدیه کنند، تا نگران فردا نباشند.نوکری مردم برای زندگی بهتر محدودیت ندارد. یک تصمیم درست یا یک سیاستگذاری وقتی با مردم در میان گذاشته شود؛ می‌تواند حال مردم و جامعه و کشور را خوب کند. برای مردم باید فداکاری کرد. خدمت به ملت، شکوه جامعه ایرانی را متجلی می‌سازد. مردم را نباید ترساند، با مشارکت و اهمیت دادن به ملت،روحیه امید در جامعه افزایش می‌یابد. ایرانیان خالق و با فرهنگ و تمدن سازند. ایرانیان علت‌اند نه معلول، نماد اند، نه نشانه، کتابند نه یک جمله، فرمانده‌اند نه یک‌سرباز، سرچشمه عشق‌اند. بنابراین وقتی عمیق‌تر فکر کنیم و فکری‌تر موضوعات مملکت را ارزیابی کنیم، آن وقت کشور بهتر اداره می‌شود.
در شرایط امروزین کشور، ضرورت توجه به رسانه‌های مستقل بیش از پیش احساس می‌شود. رسانه‌ها ریه‌های مردم‌اند تا کشور راحت‌تر نفس بکشد و وقتی می‌شود از طریق رسانه‌های داخلی و با زبان منطق با مردم سخن گفت و اطلاع‌رسانی کرد و حرف ملت را انعکاس داد، آنگاه می‌شود انتظار داشت از اتفاقات ناگوار جلو گیری کنند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام