کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
دوشنبه, 26 مهر 1400   Monday 18 October 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 14 آذر 1398

صفحه خبر: سیاسی

روی خط آفتاب
سلام. من یک کارگر هستم با چهارسر عائله که سه‌تاشون دانشجو هستند و البته مستاجر هم هستم. به من این کمک معیشتی بنزین را ندادند، پیامک هم دادم، ولی هیچ خبری نشد. لطفا به گوش مسئولین برسونید.
...0935
اگر از شش سال قبل اجازه می‌دادند دولت قیمت سوخت را آرام آرام متناسب با تورم بالا ببرد حالا گرفتار این مصیبت نبودیم. مگر می‌شود قیمت بنزین یک‌سوم قیمت آب باشد؟ بنده معتقدم قیمت گازوییل را هم باید اصلاح بکنند.
...0914
حضرت امام علی(ع) می‌فرمایند: ارزش هر انسانی به چیزهایی است که موجب نیکویی او می‌گردد.
...0938
آقای روحانی با خنده می‌گوید که خودش هم صبح جمعه (25 آبان) از گران شدن بنزین باخبر شده!! واقعا راست میگویی یا مردم را مسخره میکنی؟! اگر راست میگویی که یک فاجعه در سیستم مدیریتی کشور است و اگر دروغ میگویی یا مزاح میکنی که یک دهن کجی آشکار به یک ملت است!!
...0935
سلام. روستای پایین محله چماچا از توابع شهرستان شفت گیلان راه روستاییش نیاز جدی و فوری به روکش آسفالت دارد. جا داره فرمانداری شهرستان شفت و اداره راه نسبت به ترمیم روستای پایین محله چماچا اقدام عاجل نماید.
...0911
سلام. فرمودید که نظر بدین پیرامون صفحات روزنامه. بهترین صفحه آفتاب روز شنبه 9 آذر صفحه اجتماعی: به دلیل تنوع خبرهایش. صفحه فرهنگی به دلیل مصاحبه با سیامک اطلسی و حرفهای شجاعانه ایشان درباره فیلمنامه‌های ضعیف و سخیف سینما. صفحه زندگی که در اکثر روزها مطالب خوبی کار میشه و صفحه آخر که اغلب روزها مثل صفحه زندگی آفتاب مطالب جالبی داره.
...0911
در حالی که قیمت همه اجناس و کالاها و خدمات و بطور کلی همه چیز با گران شدن ناگهانی قیمت بنزین علی‌رغم گفته‌ها و قول و قرارهای برخی از مسئولین و دولتمردان بطور وحشتناکی افزایش داشته است، دولت و مسئولین محترم باید به فکر اضافه کردن حقوق حداقلی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان‌های دولتی مانند سازمان تامین اجتماعی باشد که یکی از این راهکارها اجرای طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان با حقوق‌های یکسانِ سایر کارمندان بازنشسته می‌باشد که امید است هر چه زودتر و سریع‌تر این مصوبه لازم‌الاجرای مجلس و دولت، قانوناً به مورد اجرا گذاشته شود.
محمود بلیغیان - اصفهان
...0913
توى فلکه ولیعصر بهارستان اصفهان 24 ساعته پلیس انتظامى بذارند.
...0937
نقش دوگانه بعضی از افراد از جمله آقای صادق زیباکلام در مصاحبه‌های مکرر ایشان با رسانه‌های گروهی داخلی و اغلب خارجی هر روز بیشتر و بهتر از قبل مشخص می‌شود و اینکه در اغلب اظهارات، ایشان سعی میکند که به اصطلاح یکی به نعل بکوبد و یکی به میخ، بر همگان کاملاً مشخص است و بر کسی پوشیده نیست و مایه شگفتی از این همه تسلط ایشان بَر مغلطه گویی و سفسطه افکنی است که ایشان تبحر خاصی در ابراز آنها داشته و دارد که این مصاحبه‌های فرمایشی حکایت می‌کند!
...0913
دولت! حاشیه‌ها را کنار بگذار و به مشکلات مردم رسیدگی کن نمک رو زخم نریز، از دو قطبی کردن بپرهیز، شما بیشترین اختیارات را داری، پس به فکر ازدواج جوانان و معیشت مردم باش، نه به فکر منحرف کردن جوانان به شهوت پرستی.
...0915
پیام‌های مردمی در صفحات 2-6-11
0037- از دولت به خاطر اینکه یارانه من بازنشسته 95 ساله را قطع کرده تشکر می‌کنم! (2/9)
0206- سالهاست که شهرداری تهران در فصل بارندگی و جاری شدن سیل در تهران می‌گوید غافلگیر شده‌ایم. حالا مردم رشت هم از شهرداری می‌خواهند کانال‌های شهر را لایروبی کند آنها را از لجن‌ها پاک کند تا مثل شهرداری تهران غافلگیر نشوند. (2/9)
1130- در روزنامه مرقوم فرمودید که «زلزله‌زدگان فراموش نشوند» متاسفانه نه تنها زلزله زده‌ها و سیل‌زده‌ها، بلکه دلارهای به یغما رفته‌ای که آقای روحانی در سفر به کرمان افشاگری کردند آنها هم فراموش شده‌اند. کسی حتی سراغ آن را نمی‌گیرد. تکلیف آن دلارهایی که آقای روحانی آدرس آن را داد چه شد؟ (2/9)
1320- من بازنشسته سازمان تحقیقات و کشاورزی هستم. تقریبا از سال 92، 14میلیون دیون بابت فوق‌العاده ویژه طلبکارم. اما سازمان می‌گوید توان پرداخت ندارد و بودجه نداریم. چرا سازمان به این طویلی نمی‌تواند دیون ما را پرداخت کند؟ (2/9)
1340- آقای حدادعادل فرمودند مردم در نظرسنجی‌ها دولت و مجلس کارآمدتری می‌خواهند. لذا به ایشان عرض می‌کنم پس لطفا شما بیایید در انتخابات بعد انتخاب شوید که مجلس کارآمدتری داشته باشیم. (2/9)
1402- از زمان اعلام دولت برای واریز یارانه حمایت معیشتی تاکنون یارانه ما واریز نشده است. اگر واریز نشد با کدام سامانه می‌توانیم تماس بگیریم؟ (2/9)
1420- اعلام کاهش یک ساعته طرح ترافیک از 19 به ساعت 18 آیا باعث کاهش ترافیک می‌شود یا افزایش ترافیک؟ (2/9)
1432- این چه قیمت‌هایی است که در مورد گوجه اعلام می‌کنند؟ 12، 13 یا 17هزار تومان برای گوجه گلخانه‌ای و بوته‌ای، چرا نرخ‌های پرت می‌دهند؟ هر سال فصل سرما داشتیم این قیمت‌ها را نداشتیم. بهانه تراشی نکنند. علت فقط سرما نیست. اتحادیه میوه و تره‌بار توجیه مناسب‌تری پیدا کند. (2/9)
1501- ما این 55 هزار تومان یارانه حمایتی را نخواستیم. دولت جلوی قیمت‌ها را بگیرد یا کاهش قیمت‌ها را شاهد باشیم. به این پول نیازی نداریم چون گره‌ای از کار ما باز نمی‌کند اگر قرار باشد افزایش قیمتی داشته باشیم. (2/9)
1510- امروزه حجم زیادی از مبادلات تجاری، بین‌المللی و فعالیت‌های اداری و کاری با اینترنت انجام می‌شود. بدون اینترنت فعالیت ادارات، سازمان‌ها و شرکت‌ها مختل می‌شود و مردم هم ضرر می‌کنند. (2/9)
1520- متاسفانه ما چندان تشکل‌ها، احزاب و نهادهای مدنی نداریم که منعکس‌کننده نظرات و انتقادات مردم باشند. رسانه‌ها هم در این مورد خیلی ضعیف عمل می‌کنند. (2/9)
1531- یک نماینده مجلس جمله بامزه‌ای گفته. وی گفته آقای روحانی و آقای لاریجانی نشستند و افزایش قیمت بنزین را پخت و پز کردند. (2/9)
1602- لطفا کارشناسان توضیح دهند آیا امکان استفاده از فیلتر برای اگزوزهای ماشین‌ها می‌تواند باعث کاهش آلودگی شود؟ آیا اصلا چنین چیزی امکان دارد؟ (2/9)
1612- از وزیر محترم صمت متشکریم که پرده از یک راز پنهان برداشتند و اعلام کردند علت گرانی خودرو دلالی است! چون ما این را نمی‌دانستیم. تصور اینکه بازار خودرو دست دلالان باشد هم سخت است! (2/9)
1630- وقتی وزیر اقتصاد دولت یازدهم اعلام کرد برای پرداخت یارانه‌ها ماتم می‌گیریم حالا دولت واقعا چگونه منابع لازم برای تامین پرداخت کمک‌های حمایتی جدید را در اختیار دارد. آیا افزایش نرخ بنزین و پرداخت یارانه جدید تورم‌زا نیست؟(2/9)
پیام‌های مردمی در صفحات 2-6-11
1512- با اغتشاشگران و تخریب‌کنندگان اموال مردم باید برخورد کرد باید به مطالبات مردم هم رسیدگی کرد. مردم از گرانی و هزینه‌های سنگینی درمانده‌اند نیاز به رسیدگی دارند. حق دارند زندگی آرامی را تجربه کنند. (28/8)
1520- دلیل این صف‌های طولانی بنزین در تهران چیست؟ بنزین که گران شد. جایگاهی هم در تهران آتش نگرفته کمبود جایگاه هم نیست چرا این صف‌های طولانی تشکیل شده. چرا؟ (28/8)
1541- بهتر است آقای ویلموتس سرمربی تیم ملی از تیم نرود چون اگر برود باید یک پول اضافی و الکی هم به او پرداخت شود اگرچه از این پول‌های اضافی زیاد در فوتبال ما پخش و پلا می‌شود. حساب و کتاب آن هم معلوم نیست. (28/8)
1557- این یک واقعیت است باید نگرانی‌های اقتصادی مردم و دغدغه‌های معیشتی آنان را برطرف کرد. (28/8)
1605- من فکر می‌کنم دولت حتی اگر بسته حمایتی جدید را هم به حساب مردم واریز نکند اما جلوی افزایش قیمت‌ها را بگیرد و ثبات ایجاد کند سپس باعث ایجاد کاهش قیمت‌ها بشود مردم راضی‌تر هستند تا این مبالغ جدید واریز شود که معلوم نیست چقدر تورم جدید را تجربه کنیم. (28/8)
1620- آقای نقوی حسینی گفته‌اند ما مردم را رها کرده‌ایم. به نظرم حرف پربیراهی زدند. برخی مدیران کاری به مردم ندارند. مردم برای آنها اهمیتی ندارند. (28/8)
1630- آقای عبدالهیان دیپلمات سابق کشورمان گفته‌اند باید از برجام خارج شویم که طرف‌های مقابل بیدار شوند. آیا ایشان فکر می‌کنند با خروج از برجام طرف‌های غربی از خواب بیدار می‌شوند؟ چه بسا با این کار بهانه‌های جدیدی پیدا کنند. (28/8)
1641- این هنر دولت و مسئولان است که اجازه ایجاد تبعات منفی از افزایش قیمت بنزین بر نرخ کالاها و خدمات را ندهند. اگر این اتفاق بیفتد و بازار ثبات خود را حفظ کند حتی امکان کاهش شدن نرخ‌ها هم وجود دارد. باید دید دولت به وعده خود مبنی بر نظارت و جلوگیری از گران شدن کالاها عمل می‌کند؟ (28/8)
1621- متاسفانه در اتفاقات و اعتراضات اخیر عده‌ای اوباش و سارق هم از آب گل آلود ماهی گرفتند و با حمله به بانک‌ها و فروشگاه ثروت مردم را به غارت بردند و ضرر دیگری بر مردم وارد کردند. امیدواریم این اوباش‌ها همه دستگیر شوند. (29/8)
1641- خانم فائزه‌هاشمی دختر مرحوم‌هاشمی گفته‌اند متاسفانه امروز دولت به تمام سیاست‌های پوپولیستی احمدی‌نژاد که با آنها مخالف بود جامه عمل می‌پوشاند. این به نظرم سخن درستی است حالا نه به تمام سیاست‌های دولت قبل اما در مواردی مثل دولت قبل عمل کرده و رفتار پوپولیستی داشته درحالی که توقع مردم رفتار دیگری بود. (29/8)
1652- برخی کوچه‌های منطقه 6 تهران در حوالی قائم مقام فراهانی شب‌ها بسیار تاریک است و عبور و مرور برای افراد مسن سخت است. برخی خانم‌هایی هم که از این کوچه‌ها عبور می‌کنند به خاطر تاریکی و ترس از سارقین برایشان دلهره‌آور است. چرا شهرداری اقدام به نصب تیرک‌های برق یا روشن نمودن چراغ‌‌های تیرک برق در این کوچه‌ها نمی‌کند؟ (29/8)
1701- بدینوسیله از پرسنل بیمارستان شفایحیائیان خصوصا پرسنل بخش بانوان به خاطر حسن رفتار و مراقبت‌های دلسوزانه از بیماران کمال تشکر را داریم. همچنین از جناب دکتر شاکری هم کمال تشکر و قدردانی را داریم. امیدواریم همیشه در کارهایشان موفق و موید باشند. (29/8)


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام