کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 14 تیر 1399   Saturday 4 July 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 07 مهر 1398

صفحه خبر: روی خط آفتاب

روی خط آفتاب
خبر جعلی و دروغی را به خانم نماینده مجلس نسبت می‌دهند که آقای رسایی اصل خبر را از باشگاه خبرنگاران گرفته است البته این خبرسازی‌ها بدون علت نیست و حتما هدفی پشت آن است ولی از کسی که چند دوره نماینده مجلس بوده انتظار می‌رود که به این سرعت جوگیر نشود انتظاری که از این افراد می‌رود بینش بیشتر راجع به منابع خبری است که معذرت خواهی هم لزومی نداشته باشد.
... 0912
در هفته دفاع مقدس یاد و خاطره تمام شهدای عالیقدر در 8 سال دفاع تمام و کمال از میهن اسلامی را گرامی می‌داریم و در سالروز شهادت خلبان عباس دوران، فرمانده محترم نیروی هوایی ارتش پیشنهاد داده بودند که این روز به نام خلبانان شهید دفاع مقدس نامگذاری شود. تقاضامندیم به این پیشنهاد جامه عمل پوشانده شود.
... 938 0
جناب نجفی تولد دوباره‌ات را تبریک عرض می‌کنم، اما مابقی زندگیت سلامتی و شادی بدون اشتباه برایت آرزو دارم. اشتباه اولت ازدواج با خانم جوانی بود و اشتباه دوم با خشونت برخورد کردن بود که این اختلافات با مشاوره با مربیان بزرگ منتج به پایان خوبی برایت می‌شد.
... 0935
اکنون بر همه مردم جهان این مطلب ثابت شده است که ریشه تمام معضلات و مشکلات و بدبختی های مردم و کشورها و تمام فسادهای شناخته شده در تمام جهان، فقر و تنگدستی افراد در جامعه است، اما کشوری مانند کشور ما که از همه مواهب و نعمت‌های الهی شامل ذخایر و معادن و منابع طبیعی و ثروت‌های خدادادی از جمله منابع عظیم نفت و میادین بزرگ گاز و ثروت‌های ملی و خدادادی دارد چرا باید حتی یک نفر بدبخت و بیچاره و نیازمند داشته باشد!؟ اگر جلوی اختلاس‌ها و دزدی‌های کوچک و بزرگ و مال اندوزی عده‌ای انسان نماهای از خدا بی‌خبر و افراد پست و فرومایه و زیاده‌خواه و کسانی که بویی از انسانیت و مردم دوستی و شرافت نبرده اند واقعا ًگرفته شود، می‌توان به آینده کشور عزیزمان بیشتر امیدوار بود.
... 0913
به طور قطع و یقین هیچ فرد مومن و انقلابی موافق تغییر نام مبارک شهیدان عالیقدر از کوچه و خیابان‌ها و... نیست. مسلما در این موضوع، افکار توطئه‌آمیز و دست‌های ناپاکی در میان است که قصد ضربه زدن به نظام و ایمان مردم دارند اما کور خوانده‌اند به لطف الهی هرگز رویاهایشان تعبیر و به واقعیت تبدیل نمی‌شود. اشاره کنیم به فرمایش تاریخی حضرت امام خمینی(ره) که فرمودند: شما خانواده‌های شهدا چشم و چراغ این ملتید.
... 0938
بسیاری از مطلعین و کارشناسان امور سیاسی، اقتصادی و نظامی معتقدند که آمریکا مدتهاست که جنگ را شروع کرده ولی نتیجه‌ای تا به امروز از این تهاجمات اقتصادی و سیاسی خود به کشورمان نگرفته است و حالا به دنبال شروع یک جنگ نظامی تمام عیار است که اگرچه ادعا می‌کند خواهان هیچ جنگی نیست ولی در عمل عکس آن را نشان می‌دهد و با متهم کردن ایران به انواع اتهامات، حالا با همدست کردن کشورهایی از جمله آلمان، فرانسه و انگلیس با خود در پی ضربه زدن به مسئولین نظام است که به خواست خداوند که همیشه حامی مظلومین است در این ایده خطرناک و جنگ افروزی در منطقه نیز با همت دلیر مردان ارتش سرافراز و جان بر کفان سپاه پاسداران و پشتیبانی مردم همیشه در صحنه از آنان موفق نخواهد شد. محمود بلیغیان از اصفهان
... 0913
پیام‌های مردمی در صفحات 2-6-11
1621- من نمی‌دانم صدا و سیما پول زیادی داشت که سریال ستایش 3 را ساخته است؟ سریالی که حتی گریم بازیگرش ایراد دارد. موضوعات تکراری دارد و خلاقیت خاصی در آن دیده نمی‌شود. (31/6)
1612- کسانی که بدون تعقل و از روی حب و بغض سیاسی به آقای ظریف وزیر امور خارجه انتقاد می‌کنند کتاب خاطرات ورزی شرمن عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای را بخوانند تا متوجه شوند در جریان توافق هسته‌ای چه فشاری بر آقای ظریف و تیم دیپلماسی وارد آمده است و چقدر آنها در این پروسه زحمت کشیدند تا این توافق تاریخی صورت گرفت و اگر شخصی مثل ترامپ نیامده بود امروز شرایط کاملا متفاوت بود. (31/6)
1940- آمریکایی‌ها در مورد قضیه حادثه حمله به تاسیسات آرامکو در عربستان بسیار بزرگ‌نمایی کردند. آنها دنبال کسب منافع خود و دوشیدن عربستان هستند. دشمنی آنها با ما هم برای دوشیدن بیشتر عربستان است. چیزی که آنها متوجه‌اش نیستند و در حال باج دادن به آمریکا هستند. (31/6)
2012- ما ملت ایران آرزو داریم تحریم‌ها برداشته شود، دشمنی‌های دشمنان پایان یابد. مردم در آسایش زندگی کنند. حق مردم ایران است که زندگی آرامی را تجربه کنند. (31/6)
2210- ما از آقای روحانی و ظریف درخواست داریم در مقر سازمان ملل با سخنرانی و دیپلماسی قوی و منطقی دنیا را به سمت حقانیت ما جلب کنند و فشارها را بر ملت ایران کمتر کنند. دعای مردم بدرقه راه آنان است. (31/6)
2241- اگر تحریم‌ها کاهش یا برداشته شود بخش اعظمی از مشکلات و گرانی حاصل از سودجویی دلالان هم حل می‌شود. در صورت کاهش تحریم‌ها بازار آرام می‌شود و دست بسیاری از دلالان برای سودجویی قطع می‌شود. (31/6)
1924- رسانه ملی به خواسته‌های مخاطبان بی‌اعتنایی کرد اما وزیر ارتباطات هم به حرف مردم توجه نمی‌کند و از مخابرات ناحیه امیرآباد سوال نمی‌کند چرا مردم از مخابرات این منطقه ناراضی هستند. (31/6)
2126- آرزو داشتیم مسابقه دربی را با خیالی آسوده نگاه کنیم. چقدر درگیری بود خطا بود. بازیکن‌ها به داور اعتراض می‌کردند درحالی که در مسابقات خارجی بازیکنان هیچ‌وقت مثل اینجا به داور اعتراض نمی‌کنند. آقای احمدزاده! بازیکن مقابل یک خطایی ناخواسته انجام داد که به او حمله کردی. من جای داور بودم اخراج می‌کردم. باید اینگونه بازیکن‌ها محروم شوند. برای پرسپولیس متاسفم که چنین بازیکنانی دارد. (31/6)
2132- آقای مظفری! برای این فوتبال باید تاسف خورد. برای امثال آقای بختیاری زاده که به عنوان کارشناس و تحلیلگر در برنامه رسانه ملی دعوت شده است. آقای بختیاری عزیز حداقل باانصاف بدون تعصب تحلیل کنید. استقلال کجا و کدام موقعیت را به‌وجود آورد؟ درصد بیشتر بازی دست پرسپولیس بود. به خاطر تعصب واقعیت‌ها را از مردم در یک رسانه ملی پنهان نکنید. استقلال یک موقعیت آن هم به پنالتی منجر شد را به‌وجود آورد. (31/6)
0606- برخی از معلولان کشور از کارافتاده نیستند. می‌توانند در کارهای تولیدی شرکت کنند. متاسفانه برخی‌ها دیدگاه درستی نسبت به جامعه معلولین ندارند و جامعه حاضر نیست به آنان مسئولیت و کار را واگذار کند. این افراد ناچارا تحت پوشش نهادهای حمایتی از جمله امداد و بهزیستی قرار می‌گیرد درحالی که این موضوع جامعیت ندارد. لطفا بهزیستی در مورد این مسائل نظارت بیشتری کند. (1/7)
1002- جناب معاون رئیس‌جمهوری فرمودند مهم‌ترین وظایف دولت؛ افزایش میزان تاب آوری مردم است. باید عرض کنم درست اما تاب و توان و تحمل مردم را می‌خواهند افزایش دهند یا مشکلات را کاهش دهند؟(1/7)
1030- جناب جلالی‌زاده نماینده محترم مجلس فرمودند در قدیم اگر کسی مرتکب جرمی می‌شد کل قبیله مقصر شناخته می‌شد. (1/7)
1225- من در مورد آقای مرتضوی مطلبی گفته بودم اما شما پاسخی به من دادید که جای تاسف دارد. فعلا هم که سخنگوی قالیباف و رسایی و فردا هم شاید سخنگوی احمدی‌نژاد شوید! (1/7)
1056- چرا با این که روی بسته‌بندی صابون‌های گلناز قیمت آن نوشته شده، بیشتر کاسب‌ها با قیمت گران تر به فروش می‌رسانند؟ نبود نظارت باعث شده به مردم به راحتی اجحاف شود! (5/7)
0915- پیمانکارانی که مسئولیت نصب سنگفرش یا موزائیک پیاده روها را برعهده دارند برای صرفه جویی، سیمان کمتری استفاده می‌کنند و این کارشان باعث می‌شود پس از مدت کوتاهی موزاییک‌ها لق شود. بعضی مغازه‌داران که جلوی مغازه شان را می‌شویند، آب زیر آنها جمع می‌شود و با عبور رهگذران آب بر روی لباس شان می‌پاشد. شهرداران مناطق از بودجه‌ای که در اختیار دارند باید با مدیریت صحیح پیمانکاران را ملزم به استفاده از مصالح با کیفیت و به مقدار لازم کنند. صرفه جویی خوب است نه این که پس از مدتی باعث ضرر و زیان و دوباره کاری شود. (5/7)
1812- آیا وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جریان پیام‌هایی که در ستون تلفنی روزنامه‌ها چاپ می‌شود، قرار نمی‌گیرد؟ بارها درباره کمبود کاغذ و مشکلات فراوانی که روزنامه‌های مستقل و غیردولتی با آن مواجه اند، پیام‌هایی چاپ شده است اما هیچ پاسخی از سوی روابط عمومی این وزارتخانه چاپ نشده است تا کمی دلگرم شویم! سهل انگاری درباره این موضوع موجب بی اعتمادی به این وزارتخانه می‌شود. (5/7)
1015- هنوز قبض‌های برق به طور کامل حذف نشده اند، برای دو واحد مسکونی محل سکونت ما قبض ارسال شده و برای برخی‌ها ارسال نشده است. دلیل این دوگانگی چیست؟(5/7)
1819- علی از تهران: خبری که باعث تاثرم شد؛ چهارشنبه سوم مهرماه خبری با عنوان «مرگ زن کهنسال بر اثر گازگرفتگی سگ» در صفحه حوادث روزنامه آفتاب یزد چاپ شد. خبر از این قرار بود: «روز دوشنبه گذشته سگی در روستای لشکام آستانه اشرفیه به یک پیرزن هشتادساله که در حال بازگشت به منزل خود بود حمله و بعضی از اعضای بدن این زن را خورد که منجر به فوت این زن شد.» با این که سگ صاحب داشت و حتی به او هم حمله می‌کرد حال که زن هشتادساله‌ای به دلیل جراحات وارده فوت کرد، چه کسی مسئول درگذشت وی است؟ (3/7)
1519- مالیات از کارتخوان‌ها حذف شود: پیشنهاد می‌شود مالیات از دستگاه‌های کارتخوان «پُز»‌ها را بردارند تا مغازه‌داران و پزشکان بیشتر تشویق به نصب آن شوند و مردم هم راحت‌تر بتوانند بدون داشتن اسکناس، از کارت عابربانک استفاده کنند. عرفان (3/7)
1532- مشکل تردد در میدان بهارستان؛ نصب بلوک‌های سیمانی در میدان بهارستان مشکلات فراوانی به لحاظ تردد برای خودروها به‌ویژه اتوبوس‌ها فراهم کرده. از شهردار منطقه تقاضای جمع‌آوری و روان‌سازی ترافیک محل را داریم. (3/7)
1112- فرخی‌پور: حذف قبض‌ها و بی‌توجهی به درخواست‌ها؛ حذف قبض‌ها مشکلات فراوانی برای خانواده‌هایی که تلفن همراه ندارند یا بیسواد و مستاجرند‌ ایجاد کرده است. بی‌توجهی مسئولان به درخواست‌های مکرر مردم هم باعث نارضایتی بیشتر آنان شده است. چرا ‌کسی پاسخگوی این کار نیست. (3/7)
0915- افزایش قیمت نوشابه‌های گازدار؛ با این که درباره نوشابه‌های گازدار و عوارض بد آن توسط پزشکان و مطبوعات اطلاع‌رسانی می‌شود، چرا قیمت آن به‌طور چشمگیری افزایش یافته است؟(3/7)
1112- عده‌ای معدود از رانت و اختلاس میلیاردی برخوردارند و اکثریت مردم و کارگران دنبال نان شب خود هستند. مدیران سابق سایپا 18 میلیارد به حساب مجری خارج‌نشین واریز کردند. یا یک جوان 25 ساله وثیقه 18 میلیارد تومانی برای دختر وزیر سابق جور می‌کند و به دادگاه می‌گوید بیشتر از این هم می‌توانم بپردازم. (1/7)


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام