کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 14 تیر 1399   Saturday 4 July 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 06 مهر 1398

صفحه خبر: روی خط آفتاب

روی خط آفتاب
1122- لطفا مطالب ما را چاپ کنید. آمریکایی‌ها به بهانه حادثه آرامکو دنبال ماجراجویی هستند. آمریکایی‌ها در این موارد سابقه طولانی دارند. به بهانه حمله به ناو خود به ویتنام حمله کردند. 15سال چند برابر بمب مصرف شده دوجنگ جهانی به سر مردم بیچاره بمب ریختند.به بهانه تسلیحات اتمی در عراق به این کشور حمله کردند، طالبان را پرورش دادند، به افغانستان یورش بردند. داعش را ساختند به سوریه حمله کردند زیرساخت این کشور را نابود کردند. (31/6)
1251- مگر ما مجلس نداریم مگر 290نماینده در مجلس نیستند چرا یک‌شبه تصمیم می‌گیرند قیمت حامل‌های انرژی بالا برود؟ ما مردم دیگر تحمل گرانی را نداریم. آیا مگر آن اختلاف قیمت ارز 4200 تومانی با ارز آزاد به جیب ما مردم رفت که قیمت حامل‌های انرژی بخواهد بالا برود؟ (31/6)
آفتاب یزد: تاکنون تصمیمی جهت افزایش قیمت بنزین اتخاذ نشده است.
1254- ما در جنگ اقتصادی هستیم فشار به ما وارد می‌شود اما اگر قیمت حامل‌های انرژی را افزایش دهند فشارها بر مردم افزایش می‌یابد و مردم تحمل این فشارها را ندارند. (31/6)
1325- برخی سوداگران در بخش مسکن به قدری قیمت‌‌ها را بالا کشیدند و قیمت‌ها را افسارگسیخته بالا بردند که بخش مسکن دچار رکود شدید شده است. حتی با وجود کاهش قیمت‌ها کسی قدرت خرید با این قیمت‌ها را ندارد قیمت‌ها باید حداقل نزدیک به قیمت قبل شود تا بخش مسکن رونق گیرد. (31/6)
1340- بنده خدا آقای روحانی سخنان خوبی گفته حتی گفته ما از خطاهای همسایگان خود چشم‌پوشی می‌کنیم. دست برادری دراز می‌کنیم انصافا آقای روحانی خیلی برای آرامش منطقه و صلح و ثبات تلاش کرده متاسفانه برخی مخالفین دولت همین موضوع را نقطه ضعف دولت تصور می‌کنند. (31/6)
1401- یکی از اعضای محترم شورای نگهبان گفته‌اند با دادن شام و ناهار نماینده نشوید. خواستم سوال کنم مگر نمایندگان با دادن شام و ناهار نماینده می‌شوند؟ (31/6)
1405- وقتی آقای احمد توکلی می‌گوید فساد شکل گرفته یک فساد سازمان یافته است. پس باید پیچیده باشد برخورد با این فساد هم کار سختی است. چون فسادی است که ریشه‌های زیادی دارد برخورد با آن زمانبر و پیچیده است. (31/6)
1450- آقای چمران! شما که از مشکلات مردم می‌گویید از ایرادات دولت می‌گویید خودتان سال‌ها در شورای شهر بودید مقام داشتید چقدر ایرادات دولت را در زمان خود بیان کردید چقدر از دولت قبلی انتقاد کردید؟ آیا امروز مردم مشکل اقتصادی پیدا کردند آن هم فقط در دولت آقای روحانی؟ چرا یک طرفه قضاوت می‌کنید؟ (31/6)
1501- در خبری شنیدیم برخی از کسانی که یارانه آنها قطع شده است به این موضوع اعتراض کردند. آیا اگر کسانی واقعا درآمد بالا دارند و نیازی به یارانه ندارند امکان دارد به قطع یارانه اعتراض کنند؟ آیا تشخیص افراد با درآمد بالا برای قطع یارانه آنها با دقت صورت گرفته است؟ (31/6)
1514- برخی آقایان اصولگرا گاهی به نوعی از مشکلات امروز صحبت می‌کنند که انگار در دولت قبل هیچ‌مشکلی وجود نداشت و سعی می‌کنند مشکلات امروز را تمام و کمال به گردن دولت آقای روحانی بیندازند. (31/6)
1541- ما مردم شرایط مختلفی از مشکلات و سختی‌های زندگی را تجربه و تحمل کردیم اما مسئولان باید بدانند ما مردم دیگر تحمل گرانی‌ها را نداریم. بیش از این تحمل فشارها را نداریم. زندگی برای اقشار آسیب پذیر بسیار سخت شده است. (31/6)
1605- از مسئولان ارشاد تقاضا داریم در صورت امکان مشکل فیلم رستاخیز ساخته احمدرضا درویش را حل کنند. ما علاقه‌مندیم این فیلم را ببینیم. اگر اشکالاتی دارد خب قابل رفع است. چرا اکران نشود؟ (31/6)
1719- چرا شهرداری منطقه شش پل فلزی روی جوی واقع در خیابان مفتح، مقابل ایستگاه اتوبوس شهید نامجو و روبه‌‌روی کوچه گوهر درخشان را برداشتند؟ (5/7)
1531- کارمندان پرتلاش، خوش‌برخورد و مودب به ویژه متصدیان باجه‌های صندوق بانک پاسارگاد کد شعبه 3501 واقع در خیابان ولیعصرـ بین عدالت 22 و 24 توانسته‌اند به دلیل حسن نیتی که به مشتریان دارند، با رفتار شایسته، رضایت مشتریان را جلب کنند. از این رو می‌خواهم از طریق ستون پیام‌های مردمی از آنها تشکر و قدردانی کنم و از مدیرعامل بانک پاسارگاد مرکزی تقاضای تشویق کارمندان صدیق و خدوم را دارم. (5/7)
1946- با گذر از برخی محله‌های قدیمی از جمله خیابان پیروزی، خیابان شکوفه مشاهده می‌کنیم خیابان اصلی به تعمیرگاه‌های خودرو یا موتورسیکلت تبدیل شده‌اند. این گونه تعمیرگاه‌ها که از سال‌های گذشته راه‌اندازی شده‌اند، حال که جمعیت بیشتر و پیاده روها به علت ازدحام ساکنان و رهگذران کم‌عرض و رفت و آمد آسان برای عابران را مشکل ساز کرده‌اند وجود تعمیرگاه‌ها با شرایط فعلی سازگار نیست. در قانون شهرداری‌ها آمده است: «الف: متن بند 20 ماده 55 قانون شهرداری؛ جلوگیری از ایجاد و تاسیس کلیه اماکن که به نحوی از انحاء موجب بروز مزاحمت برای ساکنان یا مخالف اصول بهداشت در شهرهاست، شهرداری مکلف است از تاسیس کارخانه‌ها، کارگاه‌ها، گاراژهای عمومی، تعمیرگاه‌ها، دکان‌ها و همچنین مراکزی که مواد محترقه می‌سازند و اصطبل چهارپایان و مراکز دامداری و به طور کلی تمام مشاغل و کسب‌هایی که ایجاد مزاحمت و سروصدا کنند یا تولید دود یا عفونت و یا تجمع حشرات و جانوران نماید جلوگیری کند و اگر لازم شود آنها را به خارج از شهر انتقال دهد.» پیشنهاد می‌کنم مسئولان رسیدگی به این موضوع به خیابان شکوفه مراجعه کنند تا بیشتر از نزدیک شاهد مشکلات ساکنان این خیابان قرار گیرند و نسبت به انتقال تعمیرگاه‌ها و مشاغل مزاحم اقدام کنند. (5/7)
1818- پنجشنبه چهارم مهر برای ویزیت متخصص چشم به بیمارستان صدر، واقع در میدان ولی عصر(عج)، خیابان به آفرین رفتم، نفر 120 ، بودم. شماره‌های اعلام شده فقط به یک پزشک اختصاص داشت! سالن انتظار درمانگاه که متخصصان جراحی عمومی، چشم و گوش و حلق و بینی داشت، به قدری شلوغ بود که جای سوزن انداختن نداشت. تمامی صندلی‌ها پُر بود و عده‌ای هم سرپا ایستاده بودند تا نوبت‌شان شود. وقتی یک پزشک این همه بیمار را ویزیت می‌کند قطعاً خسته هم می‌شود، بهتر نیست مراکز درمانی وابسته به تامین اجتماعی را سه شیفت کنند تا هم بیماران بتوانند بدون دغدغه مراجعه و درمان شوند و هم پزشکان مجبور نباشند برای درمان بیماران به خود فشار مضاعف وارد کنند. خستگی سبب کم کیفیت شدن درمان بیماران خواهد شد. کاری کنید که بیماران وقت شان بیهوده در مراکز درمانی تامین اجتماعی
تلف نشود. (5/7)
1015- در مترو، یک و نیم واگن ابتدایی و انتهایی‌ترن‌ها به خانم‌ها اختصاص دارد. متاسفانه بعضی وقت‌ها مشاهده شده آقایان هم به واگن خانم‌ها می‌روند. سابق متصدیان امور ایستگاه‌ها از ورود آقایان جلوگیری می‌کردند اما این روزها حضور متصدیان مربوطه کمرنگ تر شده و به مشکل افزوده شده است. لطفاً مسئولان مترو مشکل را رفع کنند. (5/7)
1119- عرفان: خودخواهی برخی‌ها باعث شده تا موقعی که مشکلی ندارند جویای احوال یکدیگر نمی‌شوند اما هنگام گرفتاری سعی می‌‌کنند با دوستان و آشنایان تماس بگیرند تا بتوانند برای رفع درد خود از آنان کمک بگیرند! عجب دوره و زمانه‌ای دو رنگی به‌وجود آمده. (5/7)
لااقل شماها حرف‌های دل مردم و نظرشان نسبت به صداوسیما و…را به مسئولان برسانید.
...0914
از آنجائی که جای آبخوری همه درختان با هر نوبت آبیاری به تدریج کم شده و از بین می رود، لذا اصلاح ودرست کردن همه آنها با سرکشی‌های مرتب از اهم ضروریات است تا این نعمات سراسر مفید الهی بر اثر کم‌آبی از بین نروند. مضافا اینکه چیدن علف‌های هرز سبز شده هم باعث سیراب شدن کامل می‌شود که آن هم اهمیت فوق‌العاده‌ای در حفظ و بقایشان دارد.
... 0938
از اینکه اجازه داده نشد نان گران بشود و فشار دیگری به مردم تحمیل شود، بسیار تشکر می‌کنیم اندازه مبلغ یارانه‌ها که ثابت مانده وزارت صنعت با تقبل یارانه آرد از این نظر کمک بزرگی به معیشت خانواده‌ها کرد.
... 0922
آفتاب یزد: برخی نان‌ها گران شده است.
با سلام. در صورت امکان جدول سودوکو هم در کنار جدول متقاطع چاپ نمایید . با تشکر
... 0912
با توجه به زمین لرزهای کوچک و مداوم در ایران باید دولت تمهیداتی بزرگ آماده داشته باشد زیرا این زمین لرزها از شرق تا غرب کشور نشان از زمین لرزه بزرگی است که در پاکستان، افغانستان، ایران یا ترکیه رخ خواهد داد احتمال وقوع آن در ایران و ترکیه بسیار بیشتر است زمان وقوع آن مشخص نیست اما دیر یا زود این اتفاق خواهد افتاد، دولت باید متخصصین زمین شناسی ولرزه نگاری را به کوه دماوند بفرستد تا کوه دماوند را زیر نظر داشته باشند احتمال فعال شدن آتشفشان دماوند بسیار بالاست چون اطراف دماوند شهر و روستاهای زیادی وجود دارد خطر فعال شدن دماوند از یک زمین لرزه 9 ریشتری بیشتر است، پوسته سرد زمین عمیق است و دمای درونی زمین را با خطری جدی قرار داده پس خطر فعال شدن آتشفشانها و سر خوردن لایه‌های زمین حتمی و وقوع زمین لرزه زیاد است، کشورهائی که در خط الراس جدی و در نیمکره شمالی قرار گرفته اند بیشتر درمعرض زمین لرزه هستند ازشرق ژاپن تا غرب آمریکا.
... 0918
همزمان با باز شدن مدارس و شروع سال تحصیلی و رفتن
دانش آموزان به مدرسه و نیاز به خوردن
صبحانه آنها در هر بامداد برای شروعی بانشاط و کسب علم و دانش، آقایان کارخانه دار تولید لبنیات هم فوراً دست بکار شده و احتمالاً با پشتیبانی مراجع ذیصلاح قیمت لبنیات از جمله پنیر را که نسبتاً ارزانترین مواد صبحانه برای عموم مردم بود را یک مرتبه گرانتر از آنچه که به تازگی شده بود، کردند! واقعاً این چه روش ناصحیح و وقت نشناسی و اِجحافی است که به این مردم عزیز و رنج کشیده از این همه گرانی‌ها و تورم فزاینده که با تحمل همه سختی‌ها و گرانی‌ها، همه جور با مسئولین و گرانی‌ها ساخته‌اند
می‌شود!؟ واقعاً جای تاسف است
که در این شرایط دشوار بسیاری از مردم دیگر نان و پنیر هم نمی‌توانند بخورند!
... 0913
به آنهایی که از اکنون برای انتخابات خود را به آب و آتش زده‌اند بگویید مردم راضی به زحمتتان نیستند.
... 0914


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام