کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 21 تیر 1399   Saturday 11 July 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 26 اسفند 1393

صفحه خبر: اجتماعی

من به عنوان یک تولیدکننده کاملا با این افزایش دستمزد مخالف هستم هر چند برایم اهمیت دارد که کارگران وضعیت معیشتی مناسبی داشته باشند.من معتقدم در این افزایش دستمزد کارفرمایان درنظر گرفته نشده‌اند زیرا من کارفرما برای مزد و مزایا در هر سال حدود 22 ماه حقوق می‌دهیم که 712 هزار تومان هم امسال حداقل دستمزد ماهانه در نظر گرفته شده است. جمع این 22 ماه برای یک کارگر حدود 15 میلیون و 675 هزار تومان خواهد شد. این مبلغ به ازای 44 ساعت کار در هفته پرداخت می‌شود که معادل 5 روز کار در هفته است. از سوی دیگر، ما 52 هفته داریم که در هر هفته 2 روز آن تعطیل است یعنی 114 روز تعطیلی پنجشنبه و جمعه.
18 روز تعطیلات رسمی در کنار 9 روز تعطیلات عید سرجمع می‌شود 138 روز تعطیلی. در نتیجه 235 روز کار مفید سالانه یک کارگر است. حال اگر 15 میلیون و 675 هزار تومان دستمزد را تقسیم بر 235 روز کنیم به ازای هر روز کاری، کارفرما باید حدود 66 هزار تومان دستمزد روزانه به هر کارگر پرداخت کند. از سوی دیگر، تاجران ترک در کشور ما فعال شده‌اند، از چین کالا وارد می‌کنند و به اسم ترک، به قیمت ارزان می‌فروشند‌.در نتیجه من تولیدکننده برای فروش اجناسم ناچارم کالایم را ارزان بفروشم. با این اوصاف این افزایش 17 درصدی یعنی مرگ تولید.نتیجه این عوامل نیز چیزی نیست جز بیکار شدن کارگران، چون تولیدکننده نه مشتری دارد نه پولی برای پرداخت دستمزد کارگران. مگر اینکه با افزایش دستمزد کارگران ساعت کاری را نیز افزایش دهند .


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام