کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
دوشنبه, 23 تیر 1399   Monday 13 July 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 26 اسفند 1393

صفحه خبر: اجتماعی

افزایش 17 درصدی حقوق کارگران هر چند در وهله اول برای عده‌ای خوشایند به نظر می‌رسد اما با توجه به 9 درصدی شدن نرخ ارزش افزوده در سال 94 و افزایش 17 درصدی حقوق کارگران و با درنظر گرفتن مشکلات پولی و نقدینگی در کشور مشکلات عدیده‌ای برای بخش تولید کشور پیش خواهد آمد. هر چند من تولیدکننده امیدوارم مشکلات معیشتی کارگران حل شود اما با روند اقتصادی حاضر این افزایش 17 درصدی برای بخش تولید مشکل ساز خواهد شد.
از سوی دیگر، این افزایش 17 درصدی به غیر از ضرر به بخش تولید، به نفع طبقه کارگران هم نخواهد بود زیرا به همان میزان قیمت اجناس نیز افزایش خواهد یافت. کارفرماها زمانی به افزایش حقوق و دستمزد کارگران حتی تا صددرصد راضی خواهند شد که دولت به کمک تولیدکنندگان بیاید و تورم هم مهار شود.
باید تاکید کنم که تنها افزایش حقوق و دستمزد کارگران کارگشا نخواهد بود بلکه آیتم‌ها و فاکتورهای دیگری نیز هستند که باید آنها نیز در نظر گرفته شوند در غیر این صورت هم تولید داخل کاهش می‌یابد هم وضعیت معیشتی کارگران بهبود نخواهد یافت.متاسفانه یکی از مشکلات در تعیین دستمزد کارگران هر ساله این است که نمایندگان تعیین دستمزد یا کارفرمایان را در نظر می‌گیرند یا کارگران را در حالی که باید به گونه ای باشد که به قول معروف نه سیخ بسوزد نه کباب.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام