کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 29 فروردین 1400   Sunday 18 April 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 25 تیر 1398

صفحه خبر: سرمقاله‌ها

چندی پیش یکی از نمایندگان مجلس افشا کرد که برخی از هم صنفان او در قبال گرفتن آپارتمان از وزرا از استیضاح آنان کوتاه می‌آیند!طبیعی بود با توجه به اینکه در آستانه فصل انتخابات هستیم آقایان ساکن بهارستان جوش و خروش کنند!تکذیب پشت تکذیب که چه کسی این حرف را زده؟!هرکی گفته غلط گفته و چنین نیست.حتی فراکسیون اصلاح طلبان نیز نامه‌ای نوشت به هیئت رئیسه تا جزییات ماجرا برملا شود.البت مشخص بود نگارندگان نامه فوق برآن بودند تا القا کنند که دامن پارلمان از این مباحث پاک است.هرچند برای بنده و بسیاری مشخص نیست اگر اشتباه گفته شده پس چگونه این همه طرح استیضاح نوشته می‌شود و تا پای طرح در صحن علنی هم می‌رود اما در نهایت ملغی می‌گردد.هر چند برخی از این لغو‌ها، طبیعی و عرف است اما همه آن هم غیر قابل تصور است!
بگذریم.بهرحال یکی از نمایندگان مجلس چنین ادعایی را مطرح کرد و تمام تفسیرها و خبرهای پارلمانی به این سو رفت که تاکنون چنین موضوعی رخ نداده است.تا اینکه روز گذشته یک عضو هیئت رئیسه مجلس اعلام کرد اولا فقط دو نماینده مجلس چنین درخواستی داشتند و ثانیا این درخواست نیز در قبال پس گرفتن امضا استیضاح نبوده است. حقیقت مطلب آن است که توضیحات این نماینده مجلس نه تنها از ابهامات بنده کم نکرد بلکه بر آن افزود!توضیحات عضو هیئت رئیس به گونه‌ای است که گویی دو نفر چنین درخواستی داشتند و فی المثل چند نفر دیگر هم درخواست خودرو و ویلا داشته اند!و یا اینکه اگرچه این نماینده‌ها در قبال پس گرفتن امضای استیضاح چنین درخواستی نداشتند لیکن در مورد لوایح و طرح‌ها ایرادی ندارد طرح چنین درخواست‌های ناصوابی!
سوگمندانه باید گفت برای عده‌ای از نمایندگان، جایگاه پارلمان بد جا افتاده است!گویی مجلس مکانی است تا چند سالی آنجا نیازهایی که بر زمین مانده رفع شود و پایان ماجرا!اما چه کسی است که نداند شان پارلمان و اعضای آن اجل از این حرف‌هاست.
به نظر می‌رسد با توجه به تمام خبرهای درگوشی که از راهروهای پارلمان به گوش می‌رسد و این نحوه رد و بدل کردن برخی امتیازها بین نمایندگان و دولتی‌ها که مردم نیزدر آن جایگاهی و نقشی ندارند لازم است مجلسی‌ها قبل از هر تحقیق و تفحصی از سایر نهاد‌ها ابتدا گزارشی از عملکرد خود منتشر نمایند!
بحث بنده راست و چپ و پایین و بالای مجلس نیست.همه را شامل می‌شود.بعضا اتفاقات ناصوابی در این پارلمان که باید کارهای اساسی در آن رخ دهد صورت می‌گیرد که به جایگاه آن خدشه وارد می‌کند.وقتی هم که پارلمان،پارلمان نباشد آغاز انحراف‌هاست.دولت احمدی نژاد وقتی از ریل خارج شد که مجلس مماشات کرد. و دولت اصلاحات به این دلیل کارنامه
قابل عرضی داشت و دارد زیرا مجلس قدرتمندی بالای سرش بود.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام