کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 15 تیر 1399   Sunday 5 July 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 09 تیر 1398

صفحه خبر: صفحه یک

عملیاتی شدن اینستکس نشان‌دهنده رویکرد مثبتی از سوی اروپاست اما تولد اینستکس یک‌تولد غیر کامل است. باید بپذیریم که آمریکا با برقراری اینستکس مخالفتی نداشته است اما اینستکس را در چارچوب روابط اروپا با ایران و در محدوده ارتباطات اقتصادی می‌داند که به هیچ‌وجه نباید متوجه موارد تحریمی ایالات متحده شود. به بیان دیگر اگر اینستکس متوجه ارتباط مالی ایران با اروپا در موارد تحریمی آمریکا شود ما شاهد ایجاد یک برخورد شدید میان آمریکا و اروپا در ارتباط با ایران خواهیم‌بود و باید براین نکته تاکید داشته باشم که اگر آن برخورد شدید شکل بگیرد این پرسش مطرح می‌شود که آیا اروپا مقاومت جدی در برابر آمریکا برای حفظ اینستکس خواهد داشت؟
در پاسخ به این سوال باید گفت آنچه که به نظر می‌رسد این است که اروپایی‌ها با یک عملکرد تاخیری در چارچوب تهدید ایران مبنی بر ضرب‌الاجل دوماهه کشورمان به آن‌ها وارد عمل شده‌اند و در آستانه شانزدهم تیرماه و خروج پلکانی ایران از برجام، اینستکس را راه‌اندازی کردند ولی در قالب‌های موردنظر آمریکا و در چارچوب معاملات خارج از تحریم‌های ایالات متحده وارد عمل شده‌اند. بنابراین باید بگویم اینستکس اکنون به عنوان یک حرکت ضدتحریمی محسوب نمی‌شود بلکه یک حرکت در قالب تحریم‌ها و در راستای ایجاد فضای مناسب برای حفظ برجام از طرف اروپا
به حساب می‌آید.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام