کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
دوشنبه, 23 تیر 1399   Monday 13 July 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 24 شهریور 1394

صفحه خبر: سیاسی

عبدالله کریمی- با گذشت بیش از سال‌ها از مناقشه ی هسته‌ای بر سرموضوع هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران و در کنار آن 22 ماه تلاش بی وقفه دولت تدبیر و امید سرانجام توافق هسته‌ای با مذاکرات طاقت‌فرسا و در هیاهوی غربی، عربی، صهیونیستی در 14 جولای به نتیجه رسید. حسب بررسی، مطالعه و مشاهده روند تحولات، به‌نظر می‌رسد توافق هسته‌ای دستاورد عظیم و کاری بزرگ و موفقیتی ارزشمند در چانه‌زنی با قدرت‌های بزرگ و مقابله با لابی صهیونیست و هجمه سنگین ضدانقلاب و نتیجه تبعیت از فرامین رهبر معظم انقلاب و تلاش مستمر و هدفمند و برنامه‌ریزی‌ شده دکتر روحانی و دستگاه دیپلماسی نظام بوده، این توافق معتبر، قابل استناد و قابلیت اجرایی دارد و موجب اعتماد بیش‌ازپیش ملل مختلف، نهادها و سازمان‌های جهانی نسبت به‌ دیدگاه‌های منطقی و اصولی جمهوری اسلامی ایران شده و حقانیت و مظلومیت ما را اثبات کرده است. اما باید توجه داشت که این توافق هنوز عملی نشده و با توجه به سوابق برخی طرفین مذاکره و کارشکنی‌ها و لابی‌گری‌های موذیانه ضدانقلاب و رژیم صهیونیستی، نمی‌توان اطمینان پیدا کرد که همه خواسته‌های ما محقق خواهد شد و مشکلات برطرف می‌شود. موفقیت ما در گرو شرایط ذیل‌الذکر خواهد بود و توافق هسته‌ای می‌تواند نقش مکمل ایفا کند. توسعه و پیشرفت همه‌جانبه و اعتلای ملی و منطقه‌ای و جهانی جمهوری اسلامی ایران در سایه توجه و عملی نمودن اصول استراتژیک زیر است:
1. تبعیت محض از فرامین رهبری معظم
2. حمایت از دولتمردان و اقدامات دولت
3. عزم ملی
4. تقویت بیش‌ازپیش انسجام داخلی
5. تلاش و همت مضاعف
6.تکیه‌ بر اصول، ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی
در این صورت، توافق حاصل‌شده موثر، مفید و تاریخی خواهد بود. توافق حاصل ‌شده زمینه و بستر شکوفایی و بالندگی و هموارسازی مسیر حرکت به سمت موفقیت‌های همه‌جانبه در سطح ملی، منطقه‌ای و جهانی را مهیا نموده اما نکاتی که همواره باید در این راه موردتوجه قرار گیرند عبارتند از؛
1.نظارت و مدیریت دقیق و مستمر بر روند تولید
2.توسعه تجارت
3.نظم اقتصادی
4.برخورد قاطع با مفاسد اقتصادی
5.تامین امنیت سرمایه‌گذاری
6.در نظر گرفتن منافع ملی در همه مبادلات اقتصادی و تجاری
7.مهیا نمودن بیش‌ازپیش زمینه‌های سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی
8.جلوگیری از اشباع بازار داخلی از اجناس مصرفی خارجی
9.توجه ویژه به نخبگان و محققان و اندیشمندان در عرصه‌های مختلف
10.تقویت حوزه دانش‌بنیان
11.محوریت قرار دادن وحدت در همه امور
12.غافل نشدن از حوزه‌های فرهنگی، دینی، اجتماعی
13.تحکیم روابط اقوام کشور با یکدیگر و اقوام با نظام
14.سرلوحه قرار داشتن اقتصاد مقاومتی
15.گسترش و تقویت بیش‌ازپیش وحدت و انسجام بین مذاهب
16.همراه سازی علماء و سیاسیون و دانشگاهیان و اندیشمندان و بازار و اقشار و...
دل بستن به اینکه با حصول توافق همه‌چیز حل‌شده است غفلت بزرگی است. با این توافق می‌توان زمینه‌های اجرایی‌کردن مولفه‌های یادشده را پیگیری نمود صرفاً با این توافق و بدون اجرایی کردن مولفه‌های مذکور، راه به‌ جایی نخواهیم برد. توجه جدی به این مقوله‌ها ضروری است چرا که رعایت این اصول و مشاهده اوضاع بسامان و شکوفای داخلی موجب کرنش و تعظیم بیشتر مذاکره‌کنندگان طرف ما خواهد شد لذا غفلت و انشقاق اشتباهی بزرگ خواهد بود.
مجددا یادآور می‌شود، هدایت و درایت و رهنمودهای رهبری و مقاومت تاریخی مردم، تلاش‌های مجدانه دکتر روحانی و تلاش موثر دستگاه دیپلماسی منجر به توافق تاریخی و شکست سنگین دشمنان نظام اعم از اسرائیل و آل سعود گردیده، لذا لازم است همین مقاومت‌ها، تلاش‌ها و درایت‌ها و فرامین را الگوسازی نموده و بدانیم دشمن بیکار نخواهد نشست، به یاد داشته باشیم جنگ احد را که فتح اولیه به‌دست آمد اما با آن غفلت....
پس دچار غفلت و خوش‌بینی نشویم که مسیری طولانی و دشوار در پیش است اما در سایه پشتوانه عظیم مردمی، تلاش‌های دولت خدمتگزار و مهم‌تر از همه رهنمودهای حکیمانه رهبر ی و توجهات حضرت ولیعصر (عج) آرمان‌های انقلاب محقق شدنی و هرگونه غفلت نابخشودنی است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام