کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 29 فروردین 1400   Sunday 18 April 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 15 بهمن 1397

صفحه خبر: شبکه

مطابق آمارِ دو موسسه HootSuite و
We Are Social ، دو کشور تایلند و اندونزی همراه با فیلیپین در فهرست ۵ کشور اول درزمینه اعتیاد به اینترنت جای گرفته‌اند. متوسط جهانی ۶ ساعت و ۴۲ دقیقه محاسبه‌شده است.
در این فهرست تایلندی‌ها با ۹ ساعت و ۱۱ دقیقه (رتبه سوم) و کاربران اندونزی با ۸ ساعت و ۳۶ دقیقه در رتبه‌های سوم و پنجم قرار گرفتند. دو کشور برزیل و کلمبیا از آمریکای لاتین به‌عنوان کشورهای درحال‌توسعه در بالای جدول قرار دارند. برزیل با ۹ ساعت و ۲۹ دقیقه در رتبه دوم جدول و کلمبیا با ۹ ساعت در رده چهارم قرار دارند. اغلب کشورهای به‌اصطلاح معتاد به اینترنت مربوط به کشورهای درحال‌توسعه هستند.
طبق این گزارش آفریقای جنوبی، آرژانتین، مالزی، مکزیک ، امارات و مصر ششم تا یازدهم جدول هستند. طبق این گزارش ۵۷ درصد از مردم جهان در ژانویه ۲۰۱۹ آنلاین بوده‌اند.

>خاورمیانه ۲۵۶ میلیونی
۱۸۲ میلیون کاربر اینترنت دارد
آمار موسسات فوق نشان می‌دهد که از مجموع ۲۵۶.۶ میلیون نفر که در خاورمیانه زندگی می‌کنند، بیش از ۷۱ درصد یعنی ۱۸۲ میلیون نفر اینترنت دارند. نکته قابل‌توجه بعدی ۳۰۴ میلیون مشترک موبایل است که بدین ترتیب بیشتر از جمعیت و حدود ۱۱۹ درصد از جمعیت منطقه موبایل دارند. گفتنی است از جمعیت ۲۵۶ میلیونی حدود ۷۳ درصدشان در شهر زندگی می‌کنند.تعداد کاربران فعال در شبکه‌های اجتماعی نیز ۱۳۶.۱ میلیون کاربر معادل ۵۳ درصد هستند که از این تعداد بیش از ۱۱۸ میلیون از روی موبایل به شبکه‌های اجتماعی وصل می‌شوند.از سوی دیگر از ژانویه ۲۰۱۸ تا ژانویه ۲۰۱۹ شاهد افزایش ۲.۷ درصدی مشترکین موبایل بودیم. در مدت مذکور ۱۱ درصد رشد اینترنت در منطقه داشتیم و تعداد کاربران شبکه‌های اجتماعی نیز ۴.۷ درصد رشد را نشان می‌دهد که رقم رشد دسترسی به شبکه‌های اجتماعی از طریق موبایل در این مدت ۲.۳ درصد افزایش داشته است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام