کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
دوشنبه, 06 بهمن 1399   Monday 25 January 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 13 بهمن 1397

صفحه خبر: حرف مردم

علی اکبر فرقانی: مسئولان بعضی وقت ها درباره افزایش قیمت بنزین یا سهمیه‌بندی آن پیشنهاد می‌دهند که این موضوع با موافقت یا مخالفت مواجه می شود، اما به راحتی قیمت بنزین را گران می کنند و می گویند قیمت بنزین در فلان‌ کشور گران است؛ یا این که ادعا می کنند بنزین با کیفیت بالا تولید می کنند. اگر واقعا بنزین کیفیت دارد و در جایگاه های عرضه سوخت توزیع می شود پس بنزبن سوپر در جایگاه ها چه معنا و توجیهی دارد؟!
برخی خودروها و حتی موتورسیکلت ها هنگام رانندگی، «ریپ» می زنند. تعمیرکارها بر این عقیده اند که بنزین‌ها، ناخالصی دارند و بعضی ها هم به هوای اضافی در بنزین اعتراض دارند و می گویند توی باک وسیله نقلیه‌شان به جای بنزین، از شیر پمپ هوا وارد می شود و مردم پول همان هوا را هم پرداخت‌ می کنند.
قبلا به محض این که خانواده‌ای در جاده ای یا بزرگراه و خیابانی، خودروهای آنها بنزین تمام می‌کرد، مردم به یاری‌شان می شتافتند و به
آن ها بنزین می رساندند ولی امروز خبری نیست و باید بنزین را به بهای دوبرابر (ارزان تر از همه جا!) در بطری های آب معدنی از دستفروش ها خرید و مشخص هم نیست که چقدر ناخالصی دارد. چندی پیش تا بنزین تمام کردم و کنار زدم، یکی سر رسید و گفت «هل بدم؟» با خود گفتم من در تهرانم، اشتباه نمی کنم؟ گفتم «نه آقا خراب نیست بنزین تمام کردم.» دیدم از کیسه نایلونی یک آب معدنی نارنجی درآورد و گفت «این هم بنزین با کیفیت بالا و ناخالصی صفر و فول سوپر و ساخت ترکیه.» کم مانده بود شاخ در بیاورم ترکیه که نفت و بنزین ندارد!
چرا مسئولان برای افزایش قیمت بنزین و گرانی بنزین از کشورهای خارجی مثال می‌زنند،
ولی از کیفیت بالای بنزین نمی گویند که حتی
در 5 سال نیاز به شستشوی انژکتور نیست.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام