کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
پنج شنبه, 08 آبان 1399   Thursday 29 October 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 11 بهمن 1397

صفحه خبر: سیاسی

نانسی پلوسی رهبر دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا همچنان نیروهایش را در پشت یکی از اختلاف برانگیزترین مسائل پیش روی دموکرات‌ها و حتی دولت آمریکا یعنی استیضاح دونالد ترامپ حفظ کرده است. به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه هیل، پلوسی در دو سال گذشته رهبر اقلیت دموکرات مجلس نمایندگان را برعهده داشت و در آن زمان با فشار کم اما رو به افزایش برخی دموکرات‌های رده میانی برای سرنگون کردن دونالد ترامپ از ریاست‌جمهوری مواجه بود. –طرحی که در دو رای‌گیری در صحن مجلس نمایندگان آمریکا در کنگره قبلی پیروز شد و اوایل ۲۰۱۸ نیز از جانب ۶۶دموکرات مجلس نمایندگان حمایت می‌شد.
با این حال گزارش شده که در هفته‌های بعد از آغاز به کار نانسی پلوسی به عنوان رئیس جدید مجلس نمایندگان او تلاش کرده تا صحبتی از استیضاح در میان نیروهای تحت رهبری‌اش مطرح نشود. چند قانونگذار می‌گویند که او با این رویکرد به دنبال آن است تا به رابرت مولر بازرس ویژه پرونده ارتباط ترامپ با روسیه اجازه دهد که تحقیقاتش را تمام و کمال به پایان برساند.
این تلاش در حال جواب دادن است و حتی حمایت لیبرال‌ترین منتقدان ترامپ را در فراکسیون دموکرات‌ها کسب کرده و برخی از حامیان جدید تلاش برای استیضاح را برای انصراف از آن متقاعد کرده است. در همین راستا رو کانا نماینده دموکرات رهبر فراکسیون مترقی کنگره گفت: من در کمپ ناسی پلوسی هستم و معتقدم باید برای مشاهده گزارش مولر صبر کنیم. او خاطر نشان کرد: هر هفته رابرت مولر با اطلاعات جدیدی آگاهی ما را افزایش می‌دهد بنابراین اکثر مردم فکر می‌کنند که او کارش را خیلی خوب انجام می‌دهد و ما باید به او اجازه دهیم تحقیقاتش را تمام کند.
استیو کوهن نماینده دموکرات دیگری که از بندهای استیضاح در کنگره قبلی حمایت کرده بود هنوز در سال جاری میلادی آنها را معرفی نکرده است.او می‌گوید: فعلاً فوریتی چندانی برای این کار وجود ندارد. او خاطرنشان کرد که هیچ تلاشی برای استیضاح بدون حمایت مردمی موفق نخواهد بود و اگر که دموکرات‌ها برای انتشار نتایج تحقیقات مولر صبر کنند شانس‌شان برای به دست آوردن این حمایت افزایش می‌یابد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام