کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
پنج شنبه, 06 آذر 1399   Thursday 26 November 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 15 دی 1397

صفحه خبر: اقتصادی

با وجود خشکسالی‌های پی‌در‌پی میزان تولید برنج در کشور کاهش یافته و این محصول تنها در دو استان شمالی حق کشت دارد این در حالی است که نیاز سالانه کشور به برنج 3 میلیون تن است و این دو استان نمی‌توانند تمام نیاز کشور را برآورده کنند.
به گزارش ایلنا، رحمان عرفانی معاون موسسه تحقیقات برنج در رابطه با هزینه تولید برنج در هر هکتار تصریح کرد: هزینه تولید برنج از زمان کاشت بسته به نوع رقم متفاوت است و در ارقام پرمحصول هزینه بیشتری صرف می‌شود که البته بیشتر هزینه‌ها مربوط به زمان کاشت و برداشت است. میزان هزینه هر کیلو برنج حدود 7 هزار تومان است. در هر هکتار و در هر بار کشت در ارقام بومی 4.5 تا 5 تن برداشت داریم و میانگین ارقام پرمحصول 7.5 تا 8 تن در هکتار است.
وی با اشاره به صادرات برنج ایرانی تشریح کرد: با اقدامات انجام شده در وزارت جهاد کشاورزی، صادرات برنج به سوئیس، کانادا و آمریکا صورت گرفته و بیشتر برنج بومی ایران بوده که جزو بهترین ارقام در جهان از نظر کیفیت پخت محسوب می‌شود. کشورهای حاشیه خلیج فارس مانند قطر هم ‌ادرات برنج از ایران را دارند و برخی کشورهای حاشیه خزر هم خواهان ارقام بومی ما بوده‌اند. طارم و ‌هاشمی برنج‌های صادراتی ما هستند اما تیسا، کشوری و فجر هم از ارقام پرمحصولی هستند که می‌توانند صادرات داشته باشند.
وی در خصوص ارقام پرمصرف در کشور گفت: بیشترین مصرف را در کشور ارقام بومی طارم و‌هاشمی دارند. ارقام پرمحصول هنوز بین مردم جا نیفتاده است اما فجر، کشوری و شیرودی پس‌از ارقام بومی میزان مصرف بالاتری دارند.
معاون موسسه تحقیقات برنج کشور در مازندران در واکنش به این سوال که کاشت برنج با وجود پرآب‌بر بودن به صرفه است یا خیر، اظهارکرد: برنج نسبت به باقی محصولات کشاورزی آب‌بری بالایی ندارد. در بین ارقام بومی 7 هزار مترمکعب آب برای تولید استفاده می‌شود و ارقام پر محصول هم 8.5 تا 9 هزار مترمکعب آب‌بری دارد اما هزینه تولید به خاطر این است که سیستم‌های کشت هنوز کاملاً مکانیزه نشده و در کاشت تنها 30 تا 35 درصد از مکانیزاسیون استفاده می‌شود اما در مقابل در برداشت 95درصد مکانیزه شده‌ایم که باعث شده هزینه تولید تقلیل یابد.
عرفانی تاکید کرد: تولید برنج از نظر استراتژیک اهمیت دارد و باید به فکر امنیت غذایی باشیم. اگر سیاستگذاری درستی در بخش تولید داشته باشیم و سطح زیر کشت ارقام پرمحصول را افزایش دهیم، می‌توانیم تولید برنج را در استان‌های شمالی به قدری بالا ببریم که جایگزین استان‌هایی شود که پیش از این کشت برنج داشته‌اند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام