کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 29 فروردین 1400   Sunday 18 April 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 28 آذر 1397

صفحه خبر: سیاسی

محمد جواد جمالی نوبندگانی نماینده مردم فسا و سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس شورای اسلامی در توضیح جلسه هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان اظهار داشت: با توجه به شکایت شورای نگهبان از آقای صادقی درباره وجود ضابطینی از آقای صادقی برای ارائه توضیحات دعوت کردیم. وی اعلام کرد که یک سری شهود دارد که اگر جایی لازم باشد آنها را اعلام می‌کند اما به ما معرفی نکرد.
وی افزود:‌ در نهایت قرار شد که جلسه مشترکی بین آقای صادقی و کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان برای شفاف شدن موضوع و تصمیم‌گیری برگزار شود.
سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان با اشاره به بررسی شکایت کامران نماینده اصفهان از تاجگردون نماینده گچساران گفت: آقای تاجگردون به دلیل شکایت آقای کامران در جلسه هیئت نظارت حضور یافت. موضوع اول را ایشان به عنوان رئیس کمیسیون برنامه پاسخ داد. شکایت آقای کامران پیرامون انحرافات در بودجه و عملکرد کمیسیون برنامه بود. توضیح آقای تاجگردون این بود که اگر دوسوم نمایندگان به مصوبه‌ای رای دهند قانونی است و کمیسیون مقصر نیست. در این باره هیئت نظارت به همین نتیجه رسید.
وی افزود: شکایت دیگر آقای کامران از هیئت رئیسه مجلس و کمیسیون برنامه بود مبنی بر این که چرا تحقیق و تفحص از عملکرد مجلس مورد بررسی قرار نمی‌گیرد. توضیحات آقای تاجگردون این بود که تقاضای تحقیق و تفحص از مجلس ششم تا مجلس دهم بود که این کاری سخت است. البته ما جلساتی گذاشتیم تا دوره‌ها و موارد را محدودتر کنند که آقای کامران قبول نکرد و این محقق نشد. در نهایت تقریبا هیئت نظارت نظر آقای تاجگردون را پذیرفت.
به گزارش فارس، جمالی موضوع دیگر مطرح شده در جلسه هیئت نظارت را ناظر به جلسه استیضاح ربیعی وزیر سابق تعاون عنوان و اظهار کرد: پسران آقای ربیعی شکایتی درباره ادعاهای مطرح شده از سوی یکی از نمایندگان در جلسه استیضاح داشتند. این موضوع با حضور نماینده مطروحه مورد بررسی قرار گرفت و قرار شد ادعای مطرح شده از سوی مراجع ذی ربط مورد استعلام قرار گیرد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام