کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
سه شنبه, 24 فروردین 1400   Tuesday 13 April 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 18 آذر 1397

صفحه خبر: میزگرد

پس از چند سال و تحمل سریال‌های بد،ضعیف و متوسط تلویزیون، باپخش مجموعه آب و رنگ دارو خوش سروسیمای بانوی عمارت، همراه مخاطبان تلویزیون انحصاری و اسپانسری و پشت کرده به مردم و هنرمندان حرفه ای، اندکی نفس تازه کردیم و به خود نوید دادیم که عزیزالله حمیدنژاد سریالی ساخته که چند سر وگردن از سریال‌های سالیان اخیر سیما بالاتر است و می‌شود بدون ناراحتی و تاسف به تماشای آن نشست. بانوی عمارت، بدون شک اشکال و امتیازهایی دارد، اما امتیازهای آن فراوان‌تر است؛ خوب شروع شده و درست هم ادامه دارد و امیدواریم که به خوبی و نیکی نیز به سرانجام برسد و سلیقه‌ها و تحمیل‌ها، سانسورها، فشارها و مشکلات مادی و فرهنگی و هنری، آن
راتخریب نکند. اینکه چرا حمیدنژاد حرفه ای،کاربلد و خوشنام با پیشینه ای مقبول در سینما، سالها فیلم نساخته و چرا و چگونه از تلویزیون سردرآورده است، خود داستان یک سریال تراژیک است. با این همه، اکنون که او از هزار خوان سیماییان عبور کرده و توانسته بعد از سریال چرخ فلک، یک سریال دیدنی بسازد، نشانگر توانایی‌ها و قابلیت‌های او و گروهش است و این ویژگی هیچ ربطی به برخی عملکردهای غیرتخصصی مدیران سیما ندارد. بانوی عمارت، افزون بر تعریف روایتی تازه و متفاوت از عشق و دلدادگی، آن هم در میان قجر زنباره، فیلمنامه ای
جمع و جور دارد و حمیدنژاد با قاب بندی‌ها، میزانسن‌ها و تصویرسازی‌های خوب، مجموعه ای ساخته که اگر در میانه و پایان دچار انحراف نشود، اثری قابل تامل و توجه است.جدا از امتیازهایی مانند شخصیت پردازی‌های به نسبت باورپذیر، موسیقی و آوا، تصویربرداری، تیتراژ ، صحنه آرایی، چهره پردازی و لباس و توجه به آیین‌ها و سنت‌های قجری و البته ملی و ایرانی، مهمترین امتیاز بانوی عمارت، انتخاب مناسب اغلب بازیگران و بازی‌های خوب آنها است. به گونه ای که بعضی از بازیگران از جمله پانته‌آ پناهی‌ها و حسام منظور در ایفای نقش‌های خود درخشیده اند.
سریال خوش سیما و مخاطب پسند عاشقانه، اجتماعی و تاریخی سیاسی "بانوی عمارت" امیدوارکننده و جذاب آغاز شده است، امید که همین گونه هم ادامه و پایان یابد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام