کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 10 اسفند 1399   Sunday 28 February 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 24 فروردین 1394

صفحه خبر: حوادث

زورگیران مناطق شمال غرب تهران به ویژه مناطق گیشا، سعادت آباد، آریاشهر، پونک، باغ فیض و ستارخان که شهروندان را در زمان استفاده از آسانسورِ مجتمع محل سکونت خود با سلاح سرد و زورگیری مورد تهدید قرار می‌دادند دستگیر شدند. به گزارش فارس، در ساعت 24 مورخه 18 فروردین 94 ماموران کلانتری 118 ستارخان در حین گشت زنی در خیابان لطفعلی خان به دو سرنشین یک دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا 125 مشکی مشکوک شدند که با توقف موتورسیکلت و انجام بررسی های اولیه مشخص شد پلاک نصب شده روی موتورسیکلت دارای سابقه سرقت است که در ادامه و در بازرسی دو سرنشین موتورسیکلت، چند دستگاه گوشی تلفن همراه و همچنین دو قبضه سلاح سرد نیز کشف شد.با انتقال دو سرنشین موتورسیکلت به کلانتری و انجام تحقیقات اولیه، آنها صراحتا به مسروقه بودن گوشی های تلفن همراه اعتراف و عنوان نمودند که گوشی های تلفن همراه ( دو دستگاه ) را همان شب سرقت کرده اند.
شناسایی اولین شاکی پرونده:
با اعتراف صریح متهمان مبنی بر مسروقه بودن گوشی های تلفن همراه و انجام سرقت در همان شب، مامورین بلافاصله اقدام به شناسایی اولین شاکی پرونده کرده و پس از حضور خانم جوانی در کلانتری هر دو متهم مورد شناسایی قرار گرفتند.
شاکیه پس از حضور در کلانتری در اظهاراتش به ماموران گفت: در ساعت 22:30 مورخه 18 فروردین 94 پس از ورود به داخل مجتمعِ محل سکونت خود به همراه مادرم قصد سوار شدن به آسانسور را داشتم که ناگهان دو نفر در مقابل در آسانسور به سمت ما حمله ور شده و با تهدید چاقو اقدام به سرقت کیف دستی حاوی وجه نقد، دو دستگاه گوشی تلفن همراه، مدارک شناسایی و ... نموده و پس از سرقت با یک دستگاه موتورسیکلت از محل متواری شدند. شاکیه در ادامه اظهاراتش به ماموران گفت: از همان ساعت انجام سرقت، مادرم به علت داشتن عارضه قلبی به بیمارستان منتقل شده و در حال حاضر نیز در بخش مراقبت های ویژه تحت اقدامات درمانی قرار دارد و بنده پس از تماس پلیس و اطلاع از دستگیری سارقان به کلانتری آمدم. در ادامه با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع زورگیری و به دستور شعبه ششم بازپرسی دادسرای ناحیه 34 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
اعتراف به دهها فقره زورگیری:
با انتقال دو متهم به نام های حسین . م ( متولد 1367 ) و رضا . ع ( متولد 1366 ) به پایگاه دوم پلیس آگاهی،
« رضا . ع» به عنوان مجرم سابقه دار که بارها به اتهام ارتکاب
جرایم مختلف جعل، سرقت، درگیری با مامورین، تخریب اموال عمومی، سرقت اتومبیل و موادمخدر دستگیر و روانه زندان شده بود، شناسایی شد.هر دو متهم که چاره ای جز اعتراف نداشتند، صراحتا به دهها فقره زورگیری به شیوه مشابه ( ورود به مجتمع های مسکونی و زورگیری از مالباختگان در زمان استفاده آنها از آسانسور ) و همچنین کیف قاپی و سرقت گوشی تلفن همراه از رهگذران اعتراف کردند.در ادامه و با بررسی پرونده سرقت های مشابه، کارآگاهان موفق به شناسایی تعدادی از شکات و مالباختگانی در مناطق عمدتاً شمال غرب تهران
به ویژه در مناطق گیشا، سعادت آباد، آریاشهر، پونک،
باغ فیض، ستارخان و ... شدند که در زمان استفاده از آسانسورِ
مجتمع محل سکونت خود مورد تهدید با سلاح سرد و زورگیری قرار گرفته بودند. سرهنگ کارآگاه داوود مرادی، رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت:« با توجه به اعتراف صریح هر دو متهم به انجام سرقت به شیوه زورگیری و شناسایی تعدادی از شکات پرونده، قرار بازداشت موقت از سوی مقام قضایی صادر شد و هر دو متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار پایگاه دوم آگاهی قرار گرفتند؛ لذا از کلیه شهروندان و مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد مورد زورگیری یا تهدید قرار گرفتند دعوت می شود تا جهت شناسایی متهمان و پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان آزادی – خیابان زنجان شمالی مراجعه نمایند.»


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام