کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 10 اسفند 1399   Sunday 28 February 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 14 آذر 1397

صفحه خبر: اجتماعی

‌سیستان و بلوچستان رکورددار بازماندگان از تحصیل در میان 31 استان ایران است و دختران نیز رکورددار بازماندگان از تحصیل در سیستان و بلوچستان هستند؛ به گفته رضوان حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش، در چهار سال گذشته 143هزار کودک که از تحصیل بازمانده بودند، جذب مدرسه ‌شدند و
همچنان 142 هزار کودک از تحصیل بازمانده‌اند. به گزارش ایسنا، مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان در این رابطه می‌گوید: در چهار سال گذشته 120 هزار کودک بازمانده از تحصیل جذب مدارس شدند و همچنان 70 هزار نفر از تحصیل بازمانده‌اند؛ این یعنی از جمعیت 143 هزار کودک بازمانده از تحصیل که در 31 استان ایران جذب شدند، بیش‌از 80 درصد آن، 120 هزار نفر متعلق به سیستان و بلوچستان‌ است؛ همچنین از 142 هزار کودک همچنان بازمانده هم چیزی حدود 50 درصد بازهم متعلق به محروم‌ترین استان ایران است‌. حسن نوروزی افزود: عمده بازماندگان از تحصیل در سیستان و بلوچستان دختران هستند که به دلیل ازدواج زودرس و مسائل فرهنگی اجازه ادامه تحصیل به آن‌ها توسط خانواده‌ها عمدتاً در مناطق روستایی داده نمی‌شود، البته اشتغال پسران و دوری مدرسه‌ها در روستاها برای دانش‌آموزان هم از دیگر دلایل افزایش بازماندگان از تحصیل در سیستان و بلوچستان است‌. علیم یارمحمدی نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی نیز در این باره می‌گوید: گروه‌های معاند و تروریستی در کمین بازماندگان از تحصیل هستند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام