کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
پنج شنبه, 08 آبان 1399   Thursday 29 October 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 05 آذر 1397

صفحه خبر: صفحه یک

بعد از آنکه موضوع رفراندوم از سوی روحانی مطرح شد و
او گفت ما در برخی مسائل مهم که در آن دچار چالش
می شویم می توانیم برای حل آن به آرای مردم رجوع کنیم،
اظهارات اخیر یکی از فعالان رسانه ای اصولگرا مبنی براینکه می شود در بحث CFT رفراندوم برگزار کرد، نخستین اظهارنظر مصداقی در ارتباط با بحث همه پرسی است . عده ای ممکن است برگزاری این رفراندوم را غیر ممکن
بدانند و گروهی هم این کلام را صرفا یک اظهار نظر رسانه ای
چند روزه از سوی یک شخص خاص توصیف کنند .
اما من به شخصه معتقدم که پیشنهاد رفراندوم در بحث CFT پیشنهاد بسیار خوبی است. البته اگر این پیشنهاد یک نفر باشد هیچ عایدی ندارد اما اگر احزاب یک جناح پشت آن هستند و فکر می کنند این موضع، موضع همه آن هاست، به نظرم ما اصلاح طلبان هم حتما باید از آن استقبال کنیم . حال این پیشنهاد با هر نیتی که می خواسته مطرح شده باشد مبارک است . ما در عرصه سیاست قصد نیت خوانی نداریم، ما از هر موضعی که آن را به نفع مردم و تفکر اصلاحی بدانیم حمایت می کنیم . اگر چند حزب پشت هم بایستند حتی با علم به اینکه همه ما بدانیم که
بازنده به نتیجه رسیدن پیشنهاد رفراندوم در CFT خواهیم بود،
ایرادی ندارد . باید موضوع رفراندوم را از جایی کلید زد .
هرچند عده ای می گویند که طرح رفراندوم عملیاتی نیست، چرا که وقتی CFTاز سوی شورای نگهبان رد می شود بنابراین ممکن است که در موضوع رفراندوم نیز شورای نگهبان وارد عمل شده و آن را رد کند اما دراین باره باید دونکته را مدنظر قرار داد . یکی اینکه پیرامون دخالت داشتن یا نداشتن شورای نگهبان در رفراندوم بحث بسیار است . حتی وقتی از سخنگوی شورای نگهبان در باره رفراندوم می پرسند، او می گوید..
سخن گفتن درباره اینکه شورای نگهبان می‌تواند به موضوع رفراندوم ورود پیدا کند یانه زود است. بسیاری از حقوقدانان نیز معتقدند که اساسا قانون در باره دخالت شورای نگهبان در بحث همه پرسی مطلبی نیاورده است و از این رو رای دوسوم نمایندگان به یک همه پرسی کفایت می‌کند و شورای نگهبان نمی‌تواند آن را رد کند. علی رغم همه این بحث‌های حقوقی از نگاه من چه شورای نگهبان بخواهد در بحث همه پرسی باشد چه نباشد، معتقدم که باید همه پرسی را مطرح کنیم و ازهمین رو من رفراندوم در Cft را می‌پسندم.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام