کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 28 فروردین 1400   Saturday 17 April 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 29 مرداد 1394

صفحه خبر: زندگی

یکی بود یکی نبود،غیر از خدا هیچ کس نبود.
یک روز کلاغ خسته ای به خانه پیرزنی رفت تا در کنار باغچه کوچک او بنشیند و خستگی در کند.در باغچه سبزی خوردن کاشته بودند.کلاغ هوس کرد چند تا تربچه از زیر خاک بیرون بکشد و بخورد. او سرگرم نوک زدن به خاک‌ها بود که پیرزن از اتاقش بیرون آمد و او را دید.پیرزن وقتی متوجه شد که کلاغ دارد خاک‌های باغچه را زیر و رو می کند،عصبانی شد و لنگه کفشی را به طرفش پرتاب کرد.
لنگه کفش به بال کلاغ خورد و چندتا از پرهایش ریخت. کلاغ که بااین کار پیرزن حسابی ترسیده بود، با وحشت به هوا پرید و روی پشت بام نشست. پیرزن هم به کنار باغچه اش آمد و همین که دید آسیبی به باغچه اش نرسیده خوشحال شد و نفس راحتی کشید.بعد هم به کلاغ که لب بام نشسته بود ، گفت:
« این دفعه آخرت باشد که به باغچه من چپ نگاه می کنی. این دفعه فقط چندتا از پرهایت را از دست دادی، اما دفعه بعد سرت را هم از دست خواهی داد.» کلاغ که کمی آرام شده بود، قار قاری کرد و گفت:«ای پیرزن، من که کار بدی نکردم.گرسنه بودم و هوس
کردم که یک تربچه کوچولو بخورم.داشتم به خاک‌های باغچه نوک می زدم که تو غافلگیرم کردی و زدی پرهایم را ریختی.» پیرزن جواب داد :«من دوست ندارم کسی بی اجازه به باغچه
من دست بزند و تو این کار را کردی. برای همین من ناراحت شدم و لنگه کفش برایت پرت کردم.» کلاغ سرش را پایین انداخت و
گفت:«ای پیرزن مهربان مرا ببخش. قول
می دهم که دیگر از این کارها نکنم و به چیزی که مال من نیست،بی اجازه دست نزنم.» پیرزن گفت:«من هم ترا می بخشم و به یک عصرانه دعوتت می کنم. بیا پایین تا به تو یک غذای خوشمزه بدهم.»
کلاغ با خوشحالی قار قار کرد و دوباره به کنار باغچه پرید و ساکت و آرام منتظر پیرزن ماند.
پیرزن کمی نان و پنیر و سبزی آورد و به کلاغ داد.کلاغ غذایش را خورد و از پیرزن تشکر کرد و به خانه اش برگشت.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام