کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
دوشنبه, 23 فروردین 1400   Monday 12 April 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 23 فروردین 1394

صفحه خبر: اقتصادی

در ماه فوریه بیکاری در ایتالیا 12.7 درصد بوده است.به گزارش صدای اقتصاد، هفته نامه اکونومیست در آخرین شماره خود، مثل هر شماره شاخصهای اقتصادی کشورهای جهان را منتشر کرده است. در این شماره می‌توان شاخصهای مهم اقتصادی ایتالیا را دید که بر اساس آنها، به نظر می‌رسد این کشور دارای اقتصاد مطلوبی نباشد.رشد اقتصادی در فصل گذشته در ایتالیا منفی بود و پیش بینی شده است که افزایش تولید ناخالص داخلی در سالجاری میلادی نیز در ایتالیا چندان زیاد نباشد. فصل گذشته رشد اقتصادی این کشور منفی 0.5 بود که پیش‌بینی شده است امسال به مثبت 0.5 برسد و سال آینده رشد این کشور 1.1 درصد باشد. میزان تولید صنعتی در ماه ژانویه در
ایتالیا 2.2 درصد کاهش داشت و در ماه مارس نیز تورم منفی بوده است. سال گذشته تورم در این کشور 0.4 بود و پیش بینی شده است که امسال نیز تورم تنها 0.1 درصد باشد. اما از آن سو، میزان بیکاری در ایتالیا بسیار بالا بوده است. در ماه فوریه بیکاری در ایتالیا 12.7 درصد بوده است.با این حال، تراز تجاری ایتالیا در سال گذشته مثبت 56.6 میلیارد دلار بوده است. این کشور مثل بسیاری از کشورهای بزرگ غربی با کسری بودجه مواجه است که کسری ایتالیا به 3 درصد تولید ناخالص داخلی این کشور می‌رسد. نرخ سود بانکی نیز در آن، مثل دیگر کشورهای عضو یورو، 0.02 درصد برای حسابهای کوتاه مدت سه ماهه است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام