کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
دوشنبه, 23 فروردین 1400   Monday 12 April 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 09 مرداد 1397

صفحه خبر: سیاسی

محمدجواد جمالی سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان در واکنش به انتقادات مطرح شده به هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان مبنی بر عدم ورود به تخلفات احتمالی نمایندگان با توجیه نبود شکایت، گفت: در هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان یکسری حقوقدان از نمایندگان مجلس حضور دارند که شامل روسای کمیسیون‌های قضایی و اصل ۹۰ می‌شود. تفسیر آنها این است که اگر شکایتی به هیئت ارسال شود می‌توان آن را بررسی کرد و هیئت نمی‌تواند راسا وارد موضوعی شود.
وی افزود: این تفسیر در حالی است که بسیاری از مردم و حتی نمایندگان از ما می‌خواهند که در مواردی هیئت نظارت راسا ورود پیدا کند و منتظر شکایات نباشد. با توجه به این وضعیت به نظرم باید هیئت رئیسه در قالب استفساریه به ما ابلاغ کند که آیا قرار است کار هیئت، نظارت تام یا فقط رسیدگی به شکایات باشد. سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان با بیان اینکه «مسئولیت اولیه ارایه این استفساریه به عهده هیئت رئیسه است»، گفت: البته هر یک از نمایندگان می‌توانند این استفساریه را ارائه دهند اما اگر خود هیئت رئیسه پیشقدم شود می‌تواند موثرتر باشد. وی ادامه داد: بنده هنوز برآیندی از نظرات ۱۲ عضو هیئت رئیسه ندارم و هنوز هم به صورت شفاف نظر رئیس‌جمهور را نمی‌دانم ولی به هر حال خودم در موارد متعدد مطرح کردم که نباید هیئت نظارت منتظر شکایات باشد تا به تخلفات احتمالی نمایندگان رسیدگی کند. به گزارش ایسنا، جمالی در مورد اینکه چرا اعضای هیئت نظارت تفسیرشان را از قانون هیئت نظارت به عملکرد آن تغییر نمی‌دهند، گفت: نظر قالب اعضای هیئت نظارت این است که باید شکایاتی به هیئت ارسال شود و هیئت نمی‌تواند راسا به موضوعی رسیدگی کند. معتقدم با این وضعیت اقدامات هیئت به رسیدگی به شکایات تنزل یافته و نه نظارت بر رفتار نمایندگان. به عبارت دیگر کاری که ما می‌کنیم با نام هیئت تناسبی ندارد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام