کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
دوشنبه, 23 تیر 1399   Monday 13 July 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 23 فروردین 1394

صفحه خبر: سیاسی

یک استاد اقتصاد دانشگاه گفت: امروز دولت باید بداند راه اصلی مبارزه با مفاسد اقتصادی، اصلاح ساختار و نهاد است وگرنه برخورد موردی، گاهی ممکن است نتیجه معکوس داشته باشد. حسین راغفر درباره عملکرد دولت در پیگیری مبارزه با فساد اقتصادی در راستای شعار‌های انتخاباتی گفت: در آن شرایط و فضایی که دولت یازدهم سکان قوه مجریه را
در دست گرفت، طرح موضوع مبارزه با فساد، خود گام بسیار بزرگی بود. وی
ادامه داد: طرح مبارزه با فساد، در فضایی که بسیاری از نیروهای دولت قبل در آن حضور داشتند، گام بسیار بزرگی بود، زیرا در این موضوع، ادعاها و تردیدهای بسیار زیادی وجود داشت. این اقتصاد‌دان در ادامه تصریح کرد: دولت در این مسیر با موانعی روبرو شد. زیرا کسانی که خود در قدرت حضور داشته و امروز حاضر هستند، نقش‌های گوناگونی در بسترسازی اینگونه مفاسد ایفا کرده‌اند. راغفر اضافه کرد: در این راستا جوسازی‌هایی علیه دولت در سال ۹۳ ایجاد شد و کسانی تلاش کردند دولت را با اتهام سیاسی کاری از پیگیری این امر دور کنند. این استاد دانشگاه خاطرنشان کرد: امروز دولت باید بداند راه اصلی مبارزه با مفاسد اقتصادی اصلاحات ساختار و نهادی است وگرنه برخورد موردی، گاهی ممکن است نتیجه معکوس داشته باشد. وی بیان کرد: ما مشکل عدم نهاد نظارتی نداریم، بلکه آن چیزی که باعث شده نتوانیم تا به امروز در راه این مبارزه گام مهمی برداریم، کارکرد شفاف و صحیح این گونه نهاد‌ها بوده است. این اقتصاد‌دان گفت: دولت در تعامل با دیگر قوا باید بتواند عزم ملی و بسیج عمومی را برای مبارزه با فساد ایجاد کند که این عملکرد، زیربنای بسیار سازنده‌ای خواهد بود. این عضو هیئت علمی دانشگاه به نقش رسانه‌ها و احزاب تاکید کرد و گفت: باید بدانیم در این نوع آگاه سازی و اطلاع رسانی اگر برخورد جناحی، سیاسی و گزینشی با مورد فساد صورت بگیرد، حتما نتیجه معکوس خواهد داشت. بنابراین جا دارد به این امر بسیار توجه شود و رسانه‌ها واحزاب مستقل با لحاظ کردن منافع ملی وارد شوند. راغفر در پایان تصریح کرد: شفاف‌سازی در فعالیت‌ها و روشنگری افکار عمومی در کاهش و مبارزه با فساد، می‌تواند بسیار موثر باشد، و حتماً جا دارد دولت در سال جدید به این مسئله توجه خاص نشان دهد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام