کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
پنج شنبه, 14 اسفند 1399   Thursday 4 March 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 24 مرداد 1394

صفحه خبر: سیاسی

یک عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی گفت: در مورد برجام دیدگاه‌های مختلفی وجود دارد اما این اظهارنظرها مانع از بررسی برجام در مجلس نیست.نوذر شفیعی در خصوص روند بررسی متن برجام در مجلس و کمیسیون امنیت ملی و جلسه هفته آینده این کمیسیون برای ادامه بررسی این سندتصریح کرد: کار کمیسیون امنیت ملی بر اساس قانون الزام دولت به صیانت از دستاوردهای هسته‌ای ملت ایران این است که بر حُسن اجرای برجام نظارت داشته باشد.
به گزارش ایلنا، این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در توضیح تشکیل کارگروه ویژه بررسی برجام افزود: این کارگروه ربطی به کمیسیون امنیت ملی ندارد. ممکن است اعضای این کمیسیون از سایر کمیسیون‌ها در صحن انتخاب شوند،ممکن هم هست برخی از آنها عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی هم باشنداما به طور کلی مسئله جدا از کمیسیون امنیت ملی است.
شفیعی ادامه داد: بحث کمیسیون امنیت ملی بر این اساس بود که چون موضوع برجام به دقت در این کمیسیون بررسی می‌شود و همچنین افراد صاحب‌نظرمسئولان ذیربط و حتی نمایندگانی که عضو
کمیسیون نیستند در این جلسه حاضر می‌شوند نظر اعضا بر این بود دوباره کاری نشود اگرنه، حساسیتی وجود ندارد. نماینده مردم ممسنی در مجلس در پاسخ به اینکه آیا برجام جزءبه‌جزء بررسی می شود یا به صورت کلی‌پاسخ داد: تمام متن برجام به صورت جزءبه‌جزء بررسی می‌شود و مسائل مختلف بررسی می‌شود و نظر داده می‌شود و نتیجه کار را به هیئت رئیسه مجلس گزارش خواهد شد.
شفیعی در پایان با اشاره به اینکه برجام قبل از تصویب پارلمان ایران در حال اجرا شدن است و در شورای امنیت سازمان ملل تصویب شدگفت: یکی از گام‌ها همین بود که برجام در شورای امنیت تصویب شود. گام دیگر در کشورهای اروپایی بود که تحریم‌های آنها لغو شد. از طرف دیگر در جریان سفر منطقه‌ای آقای ظریف به هندوستان برخی از دارایی‌های بلوکه شده ایران را آزاد می‌کندیعنی عملا برجام در حال اجرا شدن است بنابراین قصد مجلس کمک به دولت است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام