کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
چهارشنبه, 07 خرداد 1399   Wednesday 27 May 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 22 مرداد 1394

صفحه خبر: ورزشی

حمله نصف جهان به قلب سرخابی‌ها
هفته سوم رقابت‌های لیگ برترفوتبال به نبرد جانانه سرخابی‌های پایتخت با قهرمان لیگ و جام حذفی فصل قبل اختصاص دارد. دوئل تهران و اصفهان که برد در آن برای پرسپولیس و ذوب‌آهن از نان شب هم واجب تر است. به گزارش ایلنا، لیگ برتر در حالی به استقبال هفته سوم می‌رود که رقابت تیم‌ها از همین هفته‌های ابتدایی شکل جدی به خود گرفته و حساسیت‌ها بر اغلب دیدارها سایه انداخته است.این هفته هم لیگ بیش از همه تحت تاثیر دیدار سرخابی‌های پایتخت با تیم‌های سپاهان و ذوب‌آهن؛ قهرمان لیگ برتر و جام حذفی فصل گذشته قرار دارد. دیدارهایی که برای پرسپولیس و ذوب‌آهن بحران زده، دیدار متفاوتی است و برای این دو تیم تنها برد و پیروزی می‌تواند نتیجه دلخواه تلقی شود.تقابل برانکو و فرکی سرمربی و مربی اسبق تیم ملی، بازگشت حمید استیلی به لیگ و تلاش شاگردان دایی و منصوریان برای رسیدن به نخستین برد، از مهمترین اتفاقات هفته سوم لیگ برتر است.هفته سوم از رقابت‌های لیگ‌برتر عصرامروز پنجشنبه در حالی آغاز می‌شود که پرسپولیس، ذوب‌آهن، استقلال اهواز، سیاه جامگان، نفت تهران هنوز بردی را در لیگ دشت نکردند و این هفته تنها برای کسب 3 امتیاز به میدان می‌روند و همین دیدارهای این هفته را جذاب تر و هیجان انگیزتر کرده است.در زیر نگاهی داریم به 8 دیدار هفته سوم لیگ پانزدهم و رقابت‌های جذابی که می‌تواند چالش‌ها و امیدهای تازه‌ای را برای تیم‌های لیگ ایجاد کند.
پنجشنبه 22/5/1394
ملوان - استقلال اهواز
ساعت 18:30 ورزشگاه تختی انزلی
سرانجام با انصراف قلعه نویی از همراهی ملوانان در لیگ پانزدهم، حمید استیلی پذیرفت تا هدایت انزلی چی‌ها را با همین شرایط سخت و وضعیت نامساعد مالی برعهده بگیرد. باید دید با این شرایط در انزلی چه سرنوشتی برای استیلی رقم خواهد خورد و آیا او می‌تواند حداقل این بار در کسوت مربی کارنامه موفقی را در کنار این تیم شمالی برجای بگذارد. اتفاقی که در دو تجربه قبلی با پرسپولیس و راه‌آهن برای استیلی رقم نخورده است.بازگشت حمید استیلی به لیگ برتر را می‌توان مهمترین اتفاق این دیدار تلقی کرد و حالا همه منتظرند تا "ملوان استیلی" را ببینند.مسابقه‌ای که دو تیم نیمه بالای جدول برابر هم قرار می‌گیرند و برنده آن جایگاه بهتری را در هفته‌های نخست برای خود به دست خواهد آورد. ملوان که لیگ را با پیروزی مقابل ذوب‌آهن آغاز و در هفته قبل در تهران مغلوب استقلال شد، در نبرد با دیگر آبی‌پوش لیگ، تنها به پیروزی فکر می‌کند تا شروع امیدوارکننده‌ای با سرمربی جدیدش داشته باشد.اما شاگردان بختیاری زاده برای بهتر کردن جایگاه خود در لیگ به فکر پیروزی و یا حداقل کسب یک امتیاز در این دیدار هستند. آبی‌های اهوازی در دو هفته نخست ضمن کسب تساوی برابر صبا در قم، سیاه‌جامگان را هم در خانه شکست دادند، حالا برای ادامه روند رو به رشد خود، در اندیشه امتیازگیری از مرداب انزلی هستند.
سیاه‌جامگان - نفت تهران
ساعت 17:45 ورزشگاه ثامن مشهد
سیاه جامگان شروع ناامید کننده‌ای در لیگ پانزدهم داشتند. شاگردان خطیبی لیگ را با دو شکست آغاز کردند و در دومین بازی خانگی خود در این فصل در اندیشه رسیدن به نخستین پیروزی هستند. این تیم که امروز در رتبه پانزدهم جدول قرار دارد و جزو دو تیم بدون امتیاز رقابت‌ها محسوب می‌شود، برای اینکه از همین ابتدای فصل دچار بحران در نتیجه‌گیری نشود، نباید در خانه امتیازی از دست بدهد. البته گرفتن امتیاز از تیم نفت تهران که می‌خواهد یکی از مدعیان لیگ پانزدهم باشد، کار سختی است.اگردان علیرضا منصوریان که در لیگ امسال تنها دو تساوی به دست آوردند، اگر در مشهد هم امتیازی نگیرند، شروع ناامید کننده‌ای در لیگ پانزدهم داشته و روزهای پرحاشیه‌تری را پیش‌رو خواهند داشت. نفتی‌ها که خود را برای دیدار حساس با نماینده عربستان در مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا نیز آماده می‌کنند، باید در لیگ برتر علاوه بر کسب آمادگی، از نظر نتیجه‌گیری نیز موفق باشند تا با روحیه بالا در این رقابت‌ها که نمایندگی فوتبال ایران را یدک می‌کشند به میدان بروند.
صبای قم - گسترش فولاد
ساعت 19:25 ورزشگاه یادگار امام (ره) قم
نبرد دو تیمی که در لیگ پانزدهم هنوز به پیروزی نرسیده‌اند، در قم جذابیت‌های خاص خودش را دارد؛ آن‌هم در روزی که مهدی تاتار مربی صبا از ادامه همکاری با این تیم انصراف داده است.صبایی‌ها که با علی دایی بیش از گذشته در تیررس رسانه‌ها قرار گرفته‌اند، برای رسیدن به نخستین برد خود در این رقابت‌ها در حالی به میدان می‌آیند که در دو بازی گذشته لیگ خصوصا هفته دوم، به راحتی پیروزی را از دست دادند.بردن گسترش فولاد می‌تواند آرامش فکری و روحی را به تیم صبا و شاگردان دایی بازگرداند تا این تیم، روزهای بهتری را در لیگ تجربه کند؛ اما تبریزی‌ها هم هر چند تا به امروز تنها یک امتیاز گرفته‌اند، اما حریف دست و پا بسته‌ای نیستند. گسترش فولاد بعد از شکست در دربی تبریز برای فراموش کردن آن باخت و فرار از مثلث قعرنشینان لیگ، می‌خواهد قم را با کسب پیروزی ترک کند زیرا تساوی در این بازی هم دردی از این تیم دوا نخواهد کرد.
سپاهان - پرسپولیس
ساعت 19:25 ورزشگاه فولادشهر اصفهان
تقابل سپاهان و پرسپولیس همیشه جذابیت‌های خاص خودش را دارد. بویژه حالا که سرخپوشان حال و روز خوشی ندارند و پس از دو دیداری که دور از انتظار نشان دادند حالا این سه امتیاز از نان شب هم برای آنها واجب تر است.دومین رویارویی سرمربی و مربی تیم ملی ایران در جام جهانی 2006 در لیگ برتر ایران، نبرد سپاهان با پرسپولیس است. حالا این دو همکار قدیمی در حالی برابر هم قرار می‌گیرند که پرسپولیس واقعا نیاز به پیروزی دارد.سرخپوشان تهرانی که لیگ را با تساوی برابر پدیده و شکست مقابل استقلال خوزستان در اهواز آغاز کردند، برای اینکه وارد بحران عدم نتیجه‌گیری در ابتدای لیگ نشوند و از حاشیه‌ها فرار کنند، باید در اصفهان به پیروزی برسند.برانکو که امسال تیمش را جوان کرده، در روزی‌که باز هم ممکن است عدم هماهنگی در خط دفاع و کم‌تجربگی در درون دروازه برای او و تیمش مشکل‌ساز شود، باید با ارائه یک بازی زیبا و کسب امتیاز کامل در اصفهان به انتقادات، بهترین پاسخ را بدهد. مطمئنا تساوی یا شکست این تیم را به رتبه‌ای پایین‌تر از دوازدهم جدول می‌رساند و این مربی کروات روزهای سخت‌تری را پیش‌رو خواهد داشت.اما حسین فرکی و یارانش که به خاطر تفاضل گل در رده دوم جدول ایستاده‌اند، پس از پیروزی در دربی اصفهان مقابل ذوب‌آهن، انگیزه بالایی دارند که یکی از مهمترین دیدارهای نیم‌فصل که همان رویارویی سپاهان با پرسپولیس است را با موفقیت پشت‌سر گذاشته و حتی شانس صدرنشین شدن در پایان هفته سوم را داشته باشد.سپاهان اصفهان که مدافع عنوان قهرمانی و یکی از مدعیان رسیدن به جام در لیگ پانزدهم است، نمی‌‌خواهد برابر این پرسپولیس، حتی یک امتیاز از دست بدهد تا از همین ابتدا در رقابت با مدعیان لیگ عقب نیفتد.
جمعه 23/5/1394
استقلال- ذوب‌آهن
ساعت 19:30 ورزشگاه آزادی تهران
دیدار استقلال و ذوب‌آهن اصفهان که می‌تواند پرتماشاگرترین بازی هفته سوم باشد نیز از بازی‌های جذاب هفته سوم خواهد بود. استقلال با هدایت پرویز مظلومی بسیار تهاجمی و تماشاگرپسند بازی می‌کند و کار خود را با دو پیروزی مقابل سیاه جامگان و ملوان مقتدرانه آغاز کرده و بدنبال تداوم پیروزی‌های خود است.ازسوی دیگر ذوب‌آهن و یحیی گل محمدی که فصل گذشته با قهرمانی در جام حذفی و نمایشی تحسین برانگیز در لیگ برتر یکی از بهترین‌ها بوده اند، هر دو دیدار ابتدایی فصل جاری را با شکست مشابه 1 بر صفر به اتمام رسانده اند و یحیی بهتر می‌داند که اگر از این بازی امتیاز نگیرد می‌تواند وارد بحران نتیجه گیری شود.دیدار روز جمعه استقلال و ذوب‌آهن می‌تواند مسیر جدیدی را برای ادامه فصل پیش روی دو تیم قرار دهد.
تراکتورسازی تبریز - راه‌آهن تهران
ساعت 18:30 ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز
روز جمعه، تراکتورسازی تبریز 4 امتیازی که تغییرات گسترده‌ای در جمع بازیکنان خود داشته است از راه‌آهن یک امتیازی و فرهاد کاظمی میزبانی می‌کند.تیمی که با جنجالی‌ترین حالت ممکن در روز آخر فصل چهاردهم قهرمانی را از دست داد، این هفته به دیدار تیمی می‌رود که با جنجال فراوان در لیگ برتر ماندگار شد. کفه ترازو در دربی جنجالی‌ها در تبریز به سمت میزبان سنیگنی می‌کند. نمایش خوب تراکتورسازی برابر گسترش فولاد در هفته دوم و پیروزی قاطع بر این تیم خود به خوبی گواه قدرت سرخ‌های تبریزی در خانه است.
فولاد خوزستان - استقلال خوزستان
ساعت 19:20 ورزشگاه غدیر اهواز
یکی از دربی‌های خوزستانی فصل این هفته برگزار می‌شود. فولاد به دیدار تیمی می‌رود که هفته قبل پرسپولیس را برده و روحیه به شدت بالایی دارد. استقلال هم پس از بردن سرخ‌های تهران به دنبال شکست دادن سرخ‌های اهواز است و در مجموع اگر گرد و غبار و گرمای شدید هوا اجازه دهد، اهوازی‌ها بازی جذاب و تماشایی را خواهند دید.
سایپا تهران - پدیده مشهد
ساعت 19:25 ورزشگاه دستگردی تهران
سوت آغاز آخرین دیدار هفته سوم لیگ برتر در کرج به صدا درمی‌آید. تیم مجید جلالی یکی از خوب‌های شروع فصل پانزدهم بوده و با چهار امتیاز در رده چهارم قرار گرفته است. این تیم بازی‌های روان و خوبی در دو هفته اول به نمایش گذاشته ولی این هفته باید به مصاف تیمی برود که آسان نمی‌بازد. پدیده در دو بازی اول خود دو تساوی کسب کرده و هنوز نتوانسته طعم پیروزی را بچشد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام